Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2016 Yeni motosiklet ehliyet sınıfları hakkında herşey

Motovento
    REKLAM ALANI

11.12.98 doğumluyum.Direkt olarak doğum günümden sonra kursa kayıt yaptırdığımda (aralık 2015) A2 için mi oluyor yoksa sınavlar vs. 2016 dan sonra olduğu için yeni yasaya göre mi alacağım ehliyetimi. Aynı soruları sorar gibi oluyorum kusura bakmayın ama insanın içi rahat etmiyor işte =))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    asya
    Alıntı C.Batuhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.12.98 doğumluyum.Direkt olarak doğum günümden sonra kursa kayıt yaptırdığımda (aralık 2015) A2 için mi oluyor yoksa sınavlar vs. 2016 dan sonra olduğu için yeni yasaya göre mi alacağım ehliyetimi. Aynı soruları sorar gibi oluyorum kusura bakmayın ama insanın içi rahat etmiyor işte =))
    2015 Aralik icin 10 aralik 2015 dogumlular muracat edebilir. Surucu kurslari icin son grup acma tarihi 10 araliktir. Sen 1 gunle kaciriyorsun.ve 11 aralik dogumlu oldugundan bu gruba yasin tutmuyor. 2016 ocak grubunada kayit olamiyorsun cunku yAs sarti 18e cikiyor.2016 aralikta yasin doluyor. 2017 ocak ayinda A2 ehliyet alabilirsin.cok sanssizsin. 1 gunle herseyi kaciriyorsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

ocak 2016da A1 icin muracat edebilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

2015 yılından ehliyeti olan stajyer olmaz

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    konu ve bilgilendirme icin cok tesekkurler eskisehirde motor egitimi veren biryer biliyormusunuz yoksa ehliyet kurslarindan alicam . birde benim b. ehliyetim var 2 yili gecti a2 de afalik gibi cikar sanirim oyle dedi kurstakiler yeni sisteme girmiyorum ozaman degilmi ?

Motosikleti
    asya
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu ve bilgilendirme icin cok tesekkurler eskisehirde motor egitimi veren biryer biliyormusunuz yoksa ehliyet kurslarindan alicam . birde benim b. ehliyetim var 2 yili gecti a2 de afalik gibi cikar sanirim oyle dedi kurstakiler yeni sisteme girmiyorum ozaman degilmi ?
    Ehliyetini yılbaşından önce cebine koyarsan hiç bir seyden etkilenmezsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Önceden B ehliyetin olduğu içinde stajyer olmazsın

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Sürücü kursunu aradım bugün ve 26 aralık ta direksiyon sinavi olcagini söylediler bilgisi olan var mi

Motosikleti
    asya
    Alıntı omeroztuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürücü kursunu aradım bugün ve 26 aralık ta direksiyon sinavi olcagini söylediler bilgisi olan var mi
    Her ilin direksiyon sınavları farklı tarihlerde olur. Bunu il milli eğitimler belirler.
    Yoğunluğa göre ay içinde bir Yada birden fazla hafta sonu sınav yapılabilir

Diego10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mrb arkadaşlar bende B ehliyet var yeni yasaya göre M sınıfını kapsıyor gözüküyor motor ehliyetli almadan 50cc motor sürebiliyor muyum?

Motosikleti
    asya
    Alıntı Diego10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar bende B ehliyet var yeni yasaya göre M sınıfını kapsıyor gözüküyor motor ehliyetli almadan 50cc motor sürebiliyor muyum?
    1 Ocak 2016 tan sonra sürebilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

B sınıfı ehliyetler M sınıfı ve ATV sürebilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

..........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    50cc mopedler anca yazlıkta bakkala markete gitmek için kullanılır. Aktif şehiriçi veya büyükşehir trafiğinde yetmez ve risklidir.

Motosikleti
    asya
    önceden 50 cc mopedler için A2 ehliyet gerekiyordu, şimdi en azından B sınıfı ilede kullanılabilicek, hiç yoktan iyidir. özellikle bu mopedlerin vespa marka olanı cok iyi, tam bir klasik.

Motosikleti
    asya
    ..........

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)