Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çok zarar ettim

Motovento
    REKLAM ALANI

alış/satış süreleri içinde türk parasının değer kayıplarınıda üstüne koymanız gerekir.
    misal şimdiki 5bin tl ile 1 yıl önceki 5bin tl aynımıdır..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 senedir sigara içiyorum kaç motor parası gitti tahmin et
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12 sene önce bıraktım. Kaç motor parası tasarruf ettim tahmin et.
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç içmedim. Kaç motor parası cebimde hesap et. Yaş 30
    Hiç başlamadım sigaraya. Yaşım 25 ama gel gör ki hala motor alamadım Kaç motor parası biriktirdim tüm forum hesap etsin uleynn

Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç başlamadım sigaraya. Yaşım 25 ama gel gör ki hala motor alamadım Kaç motor parası biriktirdim tüm forum hesap etsin uleynn
    19 yaşındayım babamdan sigarasını çarpıyorum. Hediye olarakda YBR 125 aldı. Hesap et
    araltı bunu beğendi.

Mehmet_SIRLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1290SDGT
    Bir insan MT07 alır da neden satar?? hele de sonrasında bir 250 cc bir scooter alır... çok enteresan....
    tuttacromata bunu beğendi.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Önce düşünüp sonra uygulasan bu kadar zarar etmez, belkide hala aynı motoru kullanıyor olurdun. Kimbilir iyi bir çocuk olsan şirinleri bile görebilirdin :p
    tuttacromata ve AKIN17 bunu beğendiler.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    iki sıfır cbf 150 motorum oldu ikisini de 3000 km de sattım. şu anda da halihazırdaki motorumu satıp sıfır bir cbf 150 almayı düşünüyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Falan motoru aldım filan motoru sattım bunun sonunda zarar ettim siz ne düşünüyorsunuz? gibi bir soruyla
    insan karşılaşınca bu Başlıği açmanın ve bu Başlıği açan insanın ne kadar boş olduğunu düşünüyorum
    AKIN17 bunu beğendi.

Alıntı Alisilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her dersin bi bedeli vardır.
    kimileri bu bedeli sağlığıyla kimileri maddi olarak öder. Sen şanslıymışsın boşver giden gitmiştir, insan her zaman geçmişin derslerini unutmadan geleceğe bakmalı..
    Aynen öyle, bana çok dediler ne işin var motorla deli misin, ölürsün vs. vs. klasik laflar. Eğer onların dediklerini dinleseydim belki zararım olmayacaktı belki ileride yaşayabileceğim ciddi yaralanmaların da önüne geçecekti bu durum ancak motosiklet içimde hep bir ukte olarak kalacaktı. Hep başkalarının ağzından dinleyecektim. Hayata kar zarar olarak bakmaktansa yaşanmış deneyimler olarak bakmak daha yapıcı sanki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce düşünüp sonra uygulasan bu kadar zarar etmez, belkide hala aynı motoru kullanıyor olurdun. Kimbilir iyi bir çocuk olsan şirinleri bile görebilirdin :p
    Açıkçası mt 07 hiç aklımda yoktu. Mantıklı bir şekilde 125'likten 250'liğe çıkacaktım ancak 250'lik motorların fiyatları ve bir anlık gaza gelmeyle mt 07 aldım. Evet, ciddi ciddi ölçüp biçerek almadım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı Zsrvc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Falan motoru aldım filan motoru sattım bunun sonunda zarar ettim siz ne düşünüyorsunuz? gibi bir soruyla
    insan karşılaşınca bu Başlıği açmanın ve bu Başlıği açan insanın ne kadar boş olduğunu düşünüyorum
    Bu konu aynı yollardan geçecek arkadaşlara bir ışık olacaktır. Üst konuda adı üzerinde moto sohbet olunca bence konuda da sıkıntı yok.
    chetaq bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En çabuk kurtulmak istediğim motor CBF150 olmuştu. Onu bile 1 yıl kullandım. Satarken sıfır aldığım fiyata satmıştım.
    o ve ybr'nin piyasası çok iyidir.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Bazen de böyle tecrübe ediyoruz işte, ben de farklı değilim fakat ciddi ve yaygın bir moto kiralama şirketleri olsaydı bir çoğumuz bu ve benzeri durumları yaşamazdık

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kararsızlık var, ne istediğini bilememe var, arayış var, maaş almanın verdiği özgürlük duygusu da olunca ne kadar zarar ettiğimi fark etmemişim. İnsan varoluş amacını bulamayınca tatmini maddiyatta arıyor bazen, bu da başta tatmin etse bile aslında yapay bir tatmin olduğunu anlıyorsun. Bildiğim bir şey var o da motosikletleri sevdiğim ancak Türkiye gibi bir ülkede, yaşamak bile oldukça lüks olduğundan istediğimiz gibi şunu alayım bunu satayım deyince böyle zarara giriyoruz.
    Hocam her zaman ama her zaman için daha iyisi vardır.

"Mükemmel motor" diye de bir şey yoktur.

yani hem bozuk yolda yormasın hem virajları süper alsın
    hem lastiği parçası ucuz olsun hem bagajı geniş olsun
    hem de dana kadar olmasın her yere sığsın...

Ben de böyle bir motor isterim ama yok. Birinden birini tercih etmen lazım.

Sen gel beni dinle xmax'ı satma, uzuuun uzun kullan. MT07'yi de iyi ki satmışsın dediğin gibi tecrübesiz adamı öldürüverir.

Olan olmuş sen bugüne bak, keyfine bak

SUKUTER CAN'DIR HOCAM!

Hocam Aynı Durumdayım.Bir İnsanın 1 Hafta İçinde 3 Motosiklet Değiştirirmi?:D Dediğin Gibi 1 Motosiklet Parası Çıkıyor:D Arabada Öylemi Arkadaş Her ZAman 2,3 Milyar Fazlaya Satıyorum:D

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet ve araba alıp satan bir abi var, en uyguna alsa bile 300-500 TL kar edebiliyorum araba uyguna bulursam 2bin TL gibi fark ile elden çıkarıyorum diyor.

Motosiklet sık değiştirmenin kötü yanı aynı paraya satılsa bile, notere sigortaya verilen para ( iade alınsa bile) ve üzerine harcanan aksesuar fiyatlarından vazgeçmemiz gerekiyor.

Ne kadar uzun sürersek kardayız bence

Motosikleti
    CBR 250R
    Bence acemi olarak mt07'yi satıp hayatta kalman kaza yapmaman büyük kar olmuş bu gözle bak bence iyi etmişsin.
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

MT 07'yi satmamın en büyük sebeplerinden biri zaten çok güçlü olmasıydı. Herhangi bir tehlike veya kaza atlamadım ama insanın elinde o kadar güç olması bile bazen korkutuyordu.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MT 07'yi satmamın en büyük sebeplerinden biri zaten çok güçlü olmasıydı. Herhangi bir tehlike veya kaza atlamadım ama insanın elinde o kadar güç olması bile bazen korkutuyordu.
    Bence kesinlikle mantıksız gibi görünse de mantıklı bir şekilde mt7 yi satmışsınız bence bu bakımdan zarar değil karınız var, çünkü mt07 ile bir sürü insan ciddi kazalar yaptı sizinkide neredeyse geliyormuş...

Xmax 250 ise harika bir scooterdır şehiriçinde scooter pratikliği yok demişsiniz ama snaırım o motora da henüz alışamadınız bede xmax 400 var ve gayet pratik, 400 olduğundan dolayı şehir dışında uzun yol performansıda güzel bundan önce bende de R25 vardı ve satıp scooter a geçtim

Tekrar vitesli motor alırsam yanına bir scooter çekerim diye düşünüyorum ama şimdilik xmax 400 engebeli-çamurlu arazi haricinde işimi görüyor.

0 alıp kısa zamanda satarsan zaten zarar olcağı bellidir

Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kesinlikle mantıksız gibi görünse de mantıklı bir şekilde mt7 yi satmışsınız bence bu bakımdan zarar değil karınız var, çünkü mt07 ile bir sürü insan ciddi kazalar yaptı sizinkide neredeyse geliyormuş...

Xmax 250 ise harika bir scooterdır şehiriçinde scooter pratikliği yok demişsiniz ama snaırım o motora da henüz alışamadınız bede xmax 400 var ve gayet pratik, 400 olduğundan dolayı şehir dışında uzun yol performansıda güzel bundan önce bende de R25 vardı ve satıp scooter a geçtim

Tekrar vitesli motor alırsam yanına bir scooter çekerim diye düşünüyorum ama şimdilik xmax 400 engebeli-çamurlu arazi haricinde işimi görüyor.
    Biraz alışmamış olmamın etkisi de var yine de xmax 180 kg ağırlığıyla ve cüssesiyle pratiklikte pcx veya nmax ile karşılaştırılamaz. Gerçi xmax'ın asıl amacı pratiklik de değil ya neyse. Yine de motorumu seviyorum.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam sen gel beni dinle, kullan xmax'ı hem de bolca kullan.

Ondan sonra pratikliğini fark edeceksin. Alışınca da muhtemelen bırakamayacaksın.

https://youtu.be/4bWlQXptfx8?t=15m17s

https://www.youtube.com/watch?v=4bWlQXptfx8 (15:18'den itibaren)

SUKUTER CAN'DIR HOCAM!

Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sen gel beni dinle, kullan xmax'ı hem de bolca kullan.

Ondan sonra pratikliğini fark edeceksin. Alışınca da muhtemelen bırakamayacaksın.

https://youtu.be/4bWlQXptfx8?t=15m17s

https://www.youtube.com/watch?v=4bWlQXptfx8 (15:18'den itibaren)

SUKUTER CAN'DIR HOCAM!
    İlk zamanların acemiliği kalmadı tabi alıştıkça daha dar yerlere girip çıkabiliyorum, başlarda hem ağır olduğundan hem de ilk defa sukuter kullandığımdan garip ve zor gelmişti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)