Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Suclu olup da kabullenmeyen insan

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250
    Az once yasadigim olay: normalde ise motorla gidiyorum ancak bugun yagisli oldugu icin arabayla gittim.Eve donus yolunda giderken donecegim sokaktan tek yon olmasina ragmen ters seritten mavi renkli bir scooter(mavi-yesil kaskli) cikti. ters serit olmasina ragmen o kadar hizli geliyordu ki aracimin abs sini calistiricak sekilde frene basarak durabildim.refleksim sayesinde ucu ucuna arabanin altinda kalmaktan kurtuldu. bana eliyle ve basiyla siddet dolu hareketler yapti, ben de ne diyosun diye elimi sallayinca indi yanima geldi bagiriyor. ne diye bagiriyor dersiniz. onune baksana! onume bakicakmisim.

bakin bu forumda araba suruculerini kiziyoruz bagiriyoruz cagiriyoruz. hakkaten bir kismi bizi arac olarak gormuyor, ciddiye almiyor. ama motorcu arkadaslar da kendini arac olarak gormezse, biri frene gec basar, arabanin altinda geberir gidersin. aklina bilincine guvenmeyen adam binmesin motora.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Maalesef hem motor hem otomobil sürücüleri arasında bunlardan pek çok var. Bugün akşam karşıdan 2 genç motorsikletle geliyorlar, far kapalı ve hızları da var.Tehlikeli bir durum oluşmadan ben farkedip yana kaydım otomobille ama yanımdan geçerlerken resmen sorgulayan bakış attılar sanki anormallik bende gibi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Forumda nolursa olsun araba sürücüleri suçlu çıkacaktır. Yani suçlu sizsiniz hiç boşuna yormayın kendinizi. Şaka bir yana çok maganda motorcu var.
    BatuhanS, SweentLy ve Iron&Road bunu beğendiler.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Geçen gün bir motorcuyla yanyana bir arabayı takip ediyoruz, öndeki araba tam sağa dönüşte yaya geçidi var diye durdu yol verdi bizim motorcu asıldı kornaya bağırıyor "ARKANA BAKSANA DURURKEN" diye.. Tam hop napıyorsun diyecekken de yandan bastı gitti. Trafikte böyleleriyle yol alıyoruz ondan sonra o yol vermedi, bu üstüme kırdı vs..
    jackonbir bunu beğendi.

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    yakın zamanda motor sürücülerinin sayısı gözle görülür derecede arttı. ne yazıkki begenmedigimiz o araba sürücüleride artık motosikletler ile aramızda. ters şeritten dip gaz gelenler. kaldırımlarda dip gaz insanlar arasında slolam yapanlar ne ararsanız var. motosikletlerimizi sürerken şunu düşünelim insan olarak bize nasıl davranılmasını istiyor isek karşımızdakinede o şekilde davranalım.
    kazasız belasız sürüşler.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Aynısını da bana böyle bir scooter yaptı. Bu sefer yağışlı havada ben motosikletle viraj alıyordum. bir de bakarım ki karşıdan gayet rahat, ferah ferah tersten geliyor... Bir şekilde toparladım.

Motorcu, araba falan değil olay, hayvansa hayvandır, bunun genellemesi olamaz.
    SweentLy ve MotoGlock bunu beğendiler.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Arabayla giderken öngörü/his/tecrübe veya başka bir yerlerden yansıyan ışıklarını görerek birçok defa pizzacıların bana çarpmasını önledim. Vatandaşın çoluk çocuk sokakta yürüdüğü yollarda pizzacı çocukların yarıştığına şahit oldum.
    Bunlara motorcu denmez izlediğim bir videoda "bunlar saatli bomba" diyodu veya bunlara çekirge de denebilir.
    Bizler motorcu olalım, çekirgeler adam gibi motor kullanmayı öğrenecekler başka çareleri yok, çoğu toy delikanlılar. Ne yapmak lazım bilmiyorum Allah ıslah etsin. BU devirde kimseye birşey de denmiyor herkes haklı.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Arabada oldugu gibi motordada mal insanlar var, yollarda facede burada heryerde var malesefjki

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Ters yönden gelip dayılık yapıyorsa, vur geç.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    kimse suçu kendinde aramaz bu bir gerçek. adam ters yönde gider sonra yolunda gidene laf eder. bu hep böyle olacak. bu arada arabaya da kamera takmak çok mantıklı. haklı iken haksız konuma düşmemek ve ispat edebilmek gerek.

Motosikleti
    honda cbf600-pcx125
    Bazi motosiklet suruculeri nedense kendilerni surekli hakli goruyorlar. Gercekten artan motosiklet surucu sayisi motorcularin adini kotuye cikartiyor.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    2 teker her ne koşulda olursa olsun haklıdır tayfasını göreve davet ediyor ve bu arkadaşın linç edilmesini istiyorum
    Iron&Road bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    insan olarak hatayı kakul etmeme durumuna sahibiz eğer hatayı kabul edersek insan ve adam oluruz demirteker kardeşime hak veriyorum malesef biz türk milleti olarak bencil insanlarız milletçe ve müslümanca iyiyiz ama benciliz benimde hem arabam hem motorum var bazen bende hata yapıyorum ama elimden geldiğince hatamı kabul etmeye ve telafi etmeye çalışıyorum hepimiz zaman zaman hatalar yaparız birbirimizi kınamak ve kötü söz söylemektense birazdaha alttan alıp yola devam etmeliyiz nefeslerimiz sayılı azrailin ne zaman yanımıza geleceğini kimse bilemez o yüzden hangi aracı kullanıyorsak lütfen dikkatli olalım hepizin evde sevdikleimiz var bizleri beklediğini unutmayalım.hekeze kazasız belasız sürüşler diliyorum.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Okuzuz , cahiliz , medeniyetsiziz , hayvanoglu hayvaniz. Bide %50 de beyin yerine testis ön plana çıkınca durum bu.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eleman action cam sahibi olur da foruma konu acsa ` ters seritte yardir yardir gelen 4 tekerli` diye, forumda ben olsam soyle doverdim, boyle yapardim diyenler olsa (ki oluyor hep) ne samata olurdu

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Benim de motosiklet kullanırken yaptığım ancak içime sinmeyen bir durum var. Acaba bunun doğrusu nedir diye merak ediyorum.

Şeritlerinde ilerleyen araçların arasından ilerlemek, onlar kırmızı ışıkta dururken aralarından geçmek (filtering) ne kadar doğru? Sonuçta adamların aynalarına teğet geçiyoruz. Çukurdan kaçmak için ani hareketler yapabiliyorlar, vs...

Geçen yine kırmızı ışıkta bekleyen araçların ortasından ışığa kadar ilerledim ve 2. sıradaki aracın önünden sağ kenara geçtim. O arada araç önündeki araçla arasındaki mesafeyi azaltmak için ilerlemeye başlamıştı. Benim geçeceğim yeterli boşluk vardı ama adam panik yaptı sanırım ve kornaya bastı. Dönüp baktığımda bana eliyle slalom yapıyorsun gibi bir hareket yaptı. Çok utandım ve özür diledim.
    Sizce filtering yapılmalı mı? Kanunen buna hakkımız var mı?

İyi sürüşler...

bende Ankara'da çok sık rastlıyorum tüm trafige kırmızı ışık yanıyor işlek bir caddede ancak motorcu arkadaşımız basıp geçiyor kırmızıda , böyle örnekler çok, siz kendnzi taşıttan saymayıp trafik kurallarına uymazssanız arabalarda sizi taşıttan saymaz.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de motosiklet kullanırken yaptığım ancak içime sinmeyen bir durum var. Acaba bunun doğrusu nedir diye merak ediyorum.

Şeritlerinde ilerleyen araçların arasından ilerlemek, onlar kırmızı ışıkta dururken aralarından geçmek (filtering) ne kadar doğru? Sonuçta adamların aynalarına teğet geçiyoruz. Çukurdan kaçmak için ani hareketler yapabiliyorlar, vs...

Geçen yine kırmızı ışıkta bekleyen araçların ortasından ışığa kadar ilerledim ve 2. sıradaki aracın önünden sağ kenara geçtim. O arada araç önündeki araçla arasındaki mesafeyi azaltmak için ilerlemeye başlamıştı. Benim geçeceğim yeterli boşluk vardı ama adam panik yaptı sanırım ve kornaya bastı. Dönüp baktığımda bana eliyle slalom yapıyorsun gibi bir hareket yaptı. Çok utandım ve özür diledim.
    Sizce filtering yapılmalı mı? Kanunen buna hakkımız var mı?

İyi sürüşler...
    Arac suruculerinin de cok yakindigi bir durumdur bu. Hakli cikariyoruz bazen motorcular olarak.

Bence Istanbul,Ankara gibi sehirlerde filtering gayet de yapilmali , tamam motosiklet bir ulasim amacidir ama trafikte bir araba gibi serit kapatip gitmeye ne bizim sabirimiz yeter ne de baskalarin izin vermezler zaten.

Bence `serseri kursun gibi nerden geldigi belli olmadi` yorumunun yapilamayacagi kadar yumusaklikta filtering yapin. Kirmizida duran araclarin arasindan ilerken aynalarina baka baka (olasi bi ani hamlelerini kestirebilmek icin) yavas hizda giderseniz sorun olmaz.

Ama serit kesme durumunda (en soldan en sagin sagina gecmeye calismissiniz) veya daha once yaninda seyrettiginiz bir aracin onune gecerken kendinizi farkettirin. Ben oyle arac onunden paralel gecmemi gerektiren durumlarda sofore donup bakiyorum beni farkettiginden emin olmak icin. Hem de bir nevi izin talebi oluyor.

Iyi surusler.
    smiles bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Haklısınız scootara sanırım bu yüzden saygı daha düşük.

İstanbul'da otomobil, motosiklet, bisiklet kullanıcısıyım ve yayayım. Bahsettiğiniz durumla defalarca karşılaştım, tüm kullanıcı olasılıklarıyla.

Birden fazla senaryoda bahsettiğiniz durumla otomobil vs motosiklet olarak karşı karşıya geldim.

Kim haklı kim haksız hiç önemli değil ama araba çelik yığını olduğundan her durumda motosiklet sürücüsünü katleder. Motosiklet sürücüsü haksız ama benimle çarpişma durumuna geldiğinde unutma adamın adrenalin hormonları tavan yapmış..

Her zaman büyük araç sürücüsü önce bir durum kontrolü yapıp özür diler; İyi misin? Her şey yolundamı? Gibi soru sorup karşısındaki sakinleştirir.

Karşımdakinin ne yaptığının bilincine ulaştıktan sonra anca ben yapma bi daha bunu dedim hep..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)