Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2.el Motosiklet Hakkında (İlk Kullanım)

Motovento
    REKLAM ALANI

Önümüzdeki ay sonu sınava gireceğim. Bende şimdiden ilanlar da motosiklet bakmaya başladım. Tarz olarak chopper modeline yakınım. Motosikleti uzun yoldan çok İstanbul içi tamamen keyfi amaçlı sürmek için alacağım. Başından beri aklımda sıfır olarak alabileceğim "Kuba Superlight 200" vardı. O olmazsa "Regap Raptor" olur diye düşünüyordum. Motora ne kadar iyi bakarsak o kadar iyi verim alabileceğimizin bilincindeyim. Fakat gerek forumda okuduğum bilgiler gerekse internet de rastladığım çin malı motorların durumunu ve yorumları görünce bütçeme uygun olan 2.el hyosung marka temiz bir chopper arayışına girdim. Yalnız titizliğim hat safha da. Özellikle de bir ürün alırken kafamın rahat olması için 40 kez inceler alırım. Normal de bir ürün alırken her zaman sıfıra yönelirim. 2.el bir motosiklet almak isteyişimin nedeni tamamen bütçe ile alakalı bir durum. Kredi ödediğim için fazla açılıp bütçemi zorlamak istemiyorum. Motor için ayırdığım miktar 6 ile 8 bin arasında. 2 bin TL kadar da aksesuara ayırdım. Tabi ne kadar uyguna motoru alırsam aksesuarı da o denli yüksek tutacağım. Toplam da motosiklet ve aksesuar için 10 bin TL'yi geçmemeye çalışıyorum. Daha önce scooter deneyimim oldu fakat vitesli yi artçı olmak dışında hiç kullanmadım. 2. el motor alırken titiz davranacağım kesin. Bu yüzden motosikleti gösterebileceğim en iyi ustaya göstermek istiyorum. Bu konuda da İstanbul için usta tavsiyelerinizi de alabilirim. Bir de adı üzerinde Usta fakat yine de ustanın motosiklette anlayamadığı, bilemediği bir kusur ya da arıza olma ihtimali var mıdır? Ek olarak; 2.el hyosung motosikletler de bazı ilanlar da rastladığım "garaj motosikleti, kullanamadığım için satılık, araba alacağım için" vb. cümlelerle düşük km'li motosikletler görüyorum. Yanıltıcı, aldatıcı cümleler olmasa gerek.

Samimi düşüncelerinizi bekliyorum arkadaşlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alır almaz yağını ve filtrelerini değiştir öyle bin.
    Satıcıya o konuda itibar etme. Değiştirdim dese bile sen kendin yap yaptır.

UStan varsa oda bir yere kadar tahminde bulunabilir.
    Neticede içerideki kırık çatlak segmanı, keçeyi hiç bir usta bilemez.
    Sorun baş gösterince bilinir bu tip arızalar.
    Motora binince içine siniyorsa sorun yoktur.
    Ben hep bu şekilde aldım motorlarımı. Ne bir ustaya götürdüm nede gösterdim.
    Alk34 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    İlanlarda ne yazdığına takılmamak lazım, adam ne yazsa illaki bir kulp bulunur. Satıcıyla tanışmadan bir hüküm vermek doğru değildir bence. Daha öncede yazmıştım bir tanıdığımın 2006 model yani 9 yaşında 3.000 küsür kilometrede motosikleti var. Bu adam şimdi ilana kullanmadığım için satıyorum diye yazsa %90 insanlar inanmayacak. Titizlik hat safhadaysa hiç ikinci el ile uğraşmayın.
    Alk34 bunu beğendi.

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alır almaz yağını ve filtrelerini değiştir öyle bin.
    Satıcıya o konuda itibar etme. Değiştirdim dese bile sen kendin yap yaptır.

UStan varsa oda bir yere kadar tahminde bulunabilir.
    Neticede içerideki kırık çatlak segmanı, keçeyi hiç bir usta bilemez.
    Sorun baş gösterince bilinir bu tip arızalar.
    Motora binince içine siniyorsa sorun yoktur.
    Ben hep bu şekilde aldım motorlarımı. Ne bir ustaya götürdüm nede gösterdim.
    Tavsiyen için teşekkür ederim. Desene iş ustanın kontrolünden sonra tamamen şansa bakacak

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanlarda ne yazdığına takılmamak lazım, adam ne yazsa illaki bir kulp bulunur. Satıcıyla tanışmadan bir hüküm vermek doğru değildir bence. Daha öncede yazmıştım bir tanıdığımın 2006 model yani 9 yaşında 3.000 küsür kilometrede motosikleti var. Bu adam şimdi ilana kullanmadığım için satıyorum diye yazsa %90 insanlar inanmayacak. Titizlik hat safhadaysa hiç ikinci el ile uğraşmayın.
    Doğru diyorsun... Yalnız sıfır da ancak scooter ya da çin işine yönelebilirim. O yüzden sıfır alma işi şimdilik rafta

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Doğru diyorsun tamamen şansa kalıyor bir yerden sonra.
    BMW M3 paket bayiden aldı arkadaşım araç evine gelirken 55km sonra şanzumanı kilitledi.
    Sıfır araç alıyorsun hangi ustaya göstereceksin bunu ? Usta görse ne diyecek zaten ?
    Ayrıca ilk bakımları, servisi yapılıp teslim ediliyor.
    Bi yerde şans işte..

Adam BMW den soğudu iade etti aracı AMG ye biniyor şimdi.
    Alk34 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Benim de ilk başlangıcım Hyosung Gv250. Başlangıç için ideal motosiklet. Aldığın 2. el maldan hiçbir zaman tam olarak emin olamazsın. İnsanların 0 km aldığı mal bile 2 ay içinde bozulabiliyor. Bunun için iyi usta önemli. Makineyi kaç paraya ne kadar sürede ayağa kaldırıyor. Hyosung düşünüyorsan almadan önce Exper olarak Avcılar Motopak Cengize göster. Sonra da bakımlarına oraya götürürsün kafan ağrımaz.
    Alk34 bunu beğendi.

Alıntı ssates adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de ilk başlangıcım Hyosung Gv250. Başlangıç için ideal motosiklet. Aldığın 2. el maldan hiçbir zaman tam olarak emin olamazsın. İnsanların 0 km aldığı mal bile 2 ay içinde bozulabiliyor. Bunun için iyi usta önemli. Makineyi kaç paraya ne kadar sürede ayağa kaldırıyor. Hyosung düşünüyorsan almadan önce Exper olarak Avcılar Motopak Cengize göster. Sonra da bakımlarına oraya götürürsün kafan ağrımaz.
    Hyosung GV250 şuan için aklımdaki tek motosiklet. Ehliyet elime geçene kadar da düşüncemin değişeceğini sanmıyorum. Avcılar Motopak önerisi için teşekkür ederim. Kadıköy'de oturmama rağmen bir ayağım Avcılar tarafında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)