Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yine Yaşlı ve Yine Taksici

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    acı fren yaparak durduruyor arkadaş motoru taksiciyide indirmek(burnunun yerini değiştirmek) için gidiyor yanına fakat yine bir ihtiyar ondan sonra geri adım atıyor öfkesine sahip oluyor...tekrar dejavu yaşadım ihtiyar konusunda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    sinyal veemiş!! Durduktan sonra. Geçmiş olmuş kardeş. tekrarı olmaz inş.
    arslan0770 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağdan araba sollanmaz. herşeyden önce motosiklet sürücüsü için esas konu trafiği okuyabilmektir
    arslan0770, Iron&Road, SweentLy ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    araç soldan ağır ağır ilerliyor zaten boşluktan geçeyim demiş arkadaş,nerden bilsin mal gibi önüne kıracağını...çoğu zaman yapmıyor muyuz hepimiz adam solu babasının yolu gibi kullanırken aman be deyip sağından basıp gitmeyi?!!
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    haklısın demeyeceğim gecenin veya sabahın o saatinde taksiyi niye sağlamaya çalışıyorsun ne acelen var motor sürmeye alışın (bu tip video koyan arkadaşlar lafım geneledir )artık bu tip şeyler normal olmalı bizim için her an tetikte olmalıyız
    halilom, Iron&Road ve computeus bunu beğendiler.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Meziyet olarak yazmıyorum ama araçtayken bunu bana yapan birini trafikte sıkıştırıp durdurmuş ve gözü dönmüş olarak adamı arabasının içinden bile çıkamadan iyice hırpalamıştım. Bu arada araya giren 2 kişide nasibini almıştı.
    Ardından arabama binmiş oradan lastikleri yakarak uzaklaşmıştım. Fazla değil 2 dk. sonra yaptığımdan utanmış bir halde 2 gün canım sıkılmıştı.
    Orada 10 sn. lik sabır gösterememiş ve imtihanı kaybetmiştim.
    Zavallı adama ne yaptığımı bile hatırlamıyorum.
    2 gün sonra "konu neydi ne yaptın öyle sen, sen böyle biri değilsin" diye olaya şahit olan bir arkadaş bana o günü sorunca yerin dibine girdim.
    Çok canım sıkıldı sonrasında. Öyle biri değildim ben..

O adamda istemez gelip bana vurmayı, kazaya sebebiyet vermeyi. Belki kafa dalgındı, belki hastası vardı kim bilir.

Vesselam sabırlı olmak gerek ki selamete erelim.
    abeciMotoru ve Iron&Road bunu beğendiler.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    ahaha
    motorcu yine suçlu oldu vay arkadaş.....adam tetikte işte bekledi bekledi tam gazı açtı geçecek artık pat önüne kırdı ve fren yaparak durdu,neden sadece motorlu suçlu bu manzarada gerçekten pes
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı arslan0770 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahaha
    motorcu yine suçlu oldu vay arkadaş.....adam tetikte işte bekledi bekledi tam gazı açtı geçecek artık pat önüne kırdı ve fren yaparak durdu,neden sadece motorlu suçlu bu manzarada gerçekten pes
    Kurallara göre konuşacak olursak, öndeki araç sağdan geçilmez.
    Taksicinin fren yapıp sağa yanaşması ile, motorcunun gaz açması arasında yarım saniye falan fark var. Olağan trafik olayları bunlar. Araba sürmemiş motosiklet sürücüsünün boşa atarlanması gibi geliyor bana.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Boş taksiyi önüne, dolu taksiyi arkana almayacaksın...
    hakikiteker, svgblg ve saykem bunu beğendiler.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    her zamanki bildik senaryo...

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Hiç bir araç sağdan geçilmez. Sağdan geçip kendini haklı sananlar ölmeyi de kendilerinde hak olarak görsünler. Motorcu olarak zaten tehlikde içerisinde yaşıyoruz neden kendinizi daha riskli yollara atıyorsunuz ? Amacınız ölmek ise istediğiniz yerden geçiniz. Lütfen ama lütfen önümüzdeki araçları, trafiği, yayaları, vs vs vs ne varsa çok çok iyi okumalıyız. Fuat Domaniç abimizin bir sözü "kafana meteor düşmedikçe motorcu haksızdır" Lütfen daha dikkatli olalım. Önümüzdeki araç solu kapatmış mı ? Korna ve sellektör yap. Ne zaman sağa geçti sen de solla geç. Kimse üzülmesin.

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağdan araba sollanmaz. herşeyden önce motosiklet sürücüsü için esas konu trafiği okuyabilmektir
    Araç Sağdan Sollanmaz Eyvallah Ama Yol İki Şeritli Ayrıca Arkadaşım Fazla Tepki Vermişşin.Özür Dilemiş Bence Üstüne Gitmemeliydin.İnan Kar Kış Motosiklet Kullanmama Rağmen ,Arabama Geçince Duyarlı Olmama Rağmen Bazen Motosikletliler Farkedemiyorum.

Motosikleti
    arabasıda var arkadaşın bizlerde de olduğu gibi......ne olursa olsun aynayı kullanacak araç sürücüsü sinyalini verecek....ben araçtayken gözüm çıkacak yerinden aynayı kullanmaktan aman birinin canını tehlikeye atmayayım diye....millet dayıyor göbeğini direksiyona gidiyor yoluna nasılsa rahat oturdugu yerde

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    O kadar korna basmaya, bağırıp çağırmaya gerek yok. Sen sağdasın, adam sağa yanaşıyor. Ayrıca seni geçmiş, senin önünde, sinyali vermiş, gazı kes neden hızlanmaya çalışıyorsun.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    Tnt250
    Aracın kör noktasına yakın bir pozisyonda gidiyorsunuz ve sağından geçmeye çalışmışsınız.Elbette taksinin sinyalsiz sağa yanaşmasını haklı çıkarmaz ama böyle en ufak olayda hemen bir kavga çıkarma mantığını anlayabilmiş değilim.Arabayla 10 dakika bir yerden bir yere gittiğinizde de trafikte pek çok buna benzer ufak hatalarla karşılaşabiliyorsunuz.Benim düşüncem bu tarz olayların insanların motosikletlere farkındalığı artıracağı yerde tam tersi ön yargıyı ve halihazırda maruz kalınan antipatiyi artıracağı yönünde.
    yeknet bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Ya şimdi ben hep araba hemde motosiklet kullanıyorum ve kendimi şimdi araba sürücüsü yerine koyuyorum. Evet trafikte sağımdan geçmek isteyen çok motosikletli oluyor hatta bazılarına baya kızıyorum çünkü görüş alanımda bile olmuyorlar yani uzun süre takip ediyorum ve dikkatli oluyorum. Hatta geöen gün normal tek şerit yolda rampa çıkarken birden arkamdan kayboldu ve dibimden vız diye sağdan geçti azcık sağ yapsam direk bana vururdu hemde o hızla yani. Şimdi motosiklet sürücüsü olarak hiçbir zaman bir aracın sağından geçmem eğer gececeksem sol şerite geçerim çakarım sinyali sonra geçer giderim . Bu videoda aslında motosikletli arkadaşım sağından geçme niyeti yok normal şeridinde seyiriyor aslında arabanın önceden sinyali verip sağa geçicem yada ulan be takcisi abicim madem döncen solda ne gidion sağdan git

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ya arkadaş, taksi suçlu bu durumda. Sen solu kapat, sağına bakmadan -ya da görmeden- sinyalsiz atla ve sert frenle dur. Oldu paşam başka arzun? Tamam araç sağlanmaz ama sanki İsviçre gibi bir ülkede yaşıyormuşuz gibi tepki vermeyin adamın konusuna. Bilmiyorsunuz sanki solu kapatan adama istediğin hareketi yapmanıza rağmen hiçbir tepki vermemesini. Tamam kaza olsa kanunen motosiklete de ceza bölünür ama yapmayın gözünüzü seveyim...

Motosikleti
    birincisi taksici hiç sinyal vermedi..ikincisi takip etti etti hala solda geçmek için yüklendi..üçüncüsü gaz açtığı anda sağa girdi neyin hızlanmasından söz ediyorsun?
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    kendinden niye başkası gibi bahsediyorsun?

Bir de hatalarından ders çıkarmalısın. Yoksa bir gün birinden sağlam dayak yiyecek gibi duruyorsun

motoru kullanan galiba senin arkadaşın, ben yanlış anlamışım. fakat yine de yazılarından belli ki, ders çıkarmamışsın.

Motosikleti
    ben değilimde ondan kardeş...motosiklet R25 iyi izle videoyu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)