Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Continental Conti Sport Attack 3 kullanan var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    Herkese merhaba ,

1 aydan beri lastiklerimi değiştirmek istiyorum ve bu konuda pek çok markanın lastiklerini araştırdım ama bugün Sport Attack 3'ü görünce kafam gene karıştı. Yamaha MT-07 motorum için ilk etapta Diablo Rosso 3 almayı düşündüm fakat gene MT-07 sahibi bir arkadaşım Diablo Rosso 3 ile 1500km yol yaptığını fakat hiç memnun olmadığını söyledi. Kuru zeminde bile güven vermediğinden bahsetti.

Aynı şekilde MT-09 Tracer kullanan bir arkadaşım Metzeler M7RR taktırdı o da memnun olmadığını söyledi. Pilot Road 4 kullananlar ise ikiye bölünmüş durumda. Kimisi çok memnunken kimisi oldukça geç ısındığından yakınıyor. Türkiye'de genelde bu üç markanın lastikleri ağırlıklı olarak satılıyor ama Continental'in Sport Attack 3'ü yurtdışında oldukça övgü almış bir lastik olarak gözüküyor.

MT-07 kullanıp da Sport Attack 3 kullanan bir kullanıcı var ise yorumlarını beklerim.Açıkçası şu anda kullandığım Bridgestone Battlax BT023'ler 11500km de ve hiç güven vermiyor. Düz yolda ve kuru havada bile artık tutuşu kaybolmuş durumda ve acilen değiştirilmeleri gerekiyor.

Öneri ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    m7rr lar ve pilot roadlar touring lastikleridir. Beklediğiniz performans ise sport-supersport lastiklere yönelmeniz daha doğru olur

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    m7rr lar ve pilot roadlar touring lastikleridir. Beklediğiniz performans ise sport-supersport lastiklere yönelmeniz daha doğru olur
    Lastikleri pistte kullanmayacağım. Ağırlıklı olarak şehir içi kullanıyorum motoru ama asfaltlarımızın durumu malum. Buna göre bir seçim yapmak gerekiyor. Türkiye'de Continental motosiklet lastiği için pek tercih edilmediği için özellikle Conti Sport Attack 3 kullan var mı diye başlık açtım ama diğer söylediğim lastikleri kullananlar varsa onların da görüşlerini öğrenmek isterim.

Continental pek yaygın bir lastik değil, çok kullananı yok türkiyede. Sadece bir modelinde kullanan kişinin memnun olunmadığını hatırlıyorum ama her modelde aynı durum geçerli emin değilim.
    Bu arada bahsettiğim lastikler pist lastiği değildir zaten, asfaltın durumu da dediğiniz gibi malum olunca touring lastikler mermer gibi kalıyor.
    Spor lastik kategorisinde mesela michelinde pilot power lar var, pilot road lar yerüne. Pirelli de zaten sonuclar belli, rossa corsa, diablo rosso gibi lastikler asfaltta kullanılsın diye yapılan lastikler... Belki supercorsa istemeyebilirsiniz. Benüm tecrübe ettiğim lastik ve markalar bunlarla sınırlı. En başta da söylediğim gibi 'sport' kategorisindeki lastikleri tavsiye ederim, conti ise bana göre sonu hüsranla bitecek bir macera olabilir

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Motorumu satın aldığımda üzerinde conti attack 2 vardı 2012 50. hafta tarihli ne zaman takıldı, kaç km dir üstündeydi tam bilemiyorum ama hiç güven vermediğinden pek gazlamaz viraja sert girmezdim. 3 4 ay önce michelin pilot pwr 3 aldım çok memnunum. Çok limitlerde kullanan biri değilim ama bana göre yol tutuşu gayet iyi kullandığım günden beri frenlemede yada virajda tedirginlik hiç yaratmadı
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim de şehiriçinde çok merak ettiğim bir lastik. Bütün karşılaştırmalarda şehiriçindeki tutuşundan övgüyle bahsediliyor. Efsane olan Diablo Rosso II'lerden bile daha iyi çıkıyor sonuçlarda. Fakar pist ve ıslak performanslı nefretlik diyolla. Kullanan biri gelse de bir güzel aydınlatsa bizi..

Alıntı TrailBraking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de şehiriçinde çok merak ettiğim bir lastik. Bütün karşılaştırmalarda şehiriçindeki tutuşundan övgüyle bahsediliyor. Efsane olan Diablo Rosso II'lerden bile daha iyi çıkıyor sonuçlarda. Fakar pist ve ıslak performanslı nefretlik diyolla. Kullanan biri gelse de bir güzel aydınlatsa bizi..
    Rosso 2 nin yurtdışında pek efsane olduğunu sanmıyorum, onu biz efsane yaptık
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-07
    Alıntı TrailBraking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Conti Attack 2'ye göre yeni desenleriyle ıslak'da çok çok daha iyi yol tutuşu olduğunu yazıyor okuduğum testlerde. Ama tabi bizim müthiş asfalt kalitemizde durum ne olur bilemiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)