Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pasta-Cila

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Beat
    Geçenki konuda motorla alakalı çiziklerden bahsetmiştim ve sonucunda pasta cila yapmaya karar verip sonax cila, sonax cilalı şampuan,uygulama süngeri ve havlusu,turtle wax pasta ve üstübü aldım.Pasta hariç hepsi bugün elime ulaştı.Ben bunları nasıl uygulayabilirim? Pastasız cila yapma şansım var mıdır?bir sorun yaşatır mı bilmiyorum.o yüzden de sizlerden yardım istoyorum(elle yapılacak) Yardımcı olursanız çok mutlu olurum,hepinize iyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    nasıl yapılacağı her ürünün arkasında yazar, bizim burada tekrardan yazmamıza gerek yok.

pastasız cila yapabilirsiniz, cila motorun boyasını belli bir süre korur ve parlatır. pasta ise boyanın üzerindeki kılcal çizikleri boyanın kalıcı cilasını incelterek yok eder.

boyanın durumuna göre pasta yapmalısın, eğer boyanın üzerindeki kılcal çizikler göze batmıyorsa sadece cila yeterlidir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    dairesel hareketlerle pastanı sür, dairesel hareketlerle ov, yumuşak davran. Elle yapılan pasta cila makina gibi olmuyor hiç.

Şahsi fikrim o kadar malzeme için harcanan para yerine, motora detaylı temizlik yapan bi yerde pasta/cila attırman daha doğru olurdu.

Not: Kalın pasta var, ince pasta var, çizik derinliği ne kadar vs vs bir sürü yan etmen var, istenen sonuç beklediğin gibi çıkmayabilir.

Motosikleti
    Honda Beat
    Tüm malzemelerim elime ulaştı şimdi fakat nasıl uygulanacağı sadece kendi ürünü için arkasında yazıyor.Hangi sıra ile yapacağım,biri kuruduktan sonra mı yapacağım hakkında bilgim yok.

Malzemeler:
    Sonax Cilalı Şampuan
    Sonax Süper Güçlü Cila
    Turtle wax ince çizik ve hare giderici
    2 adet sonax mikrofiber havlu ve uygulama süngeri.

Sorum:Hangisini hangi sırayla kullanacağım,biri bitince kaç dakika beklemem ve beklerken nemli,ıslak,kuru mu olması gerektiği.stickerleri bantla kapatsam bant söker mi?

Bu sefer çok acil ihtiyacım var yarın koruma demirlerini söküp akşamüstü işlemleri yapacağım.Desteklerinizi esirgemeyin lütfen.

Hepinize iyi akşamlar.

Hocam youtubeda bu konuyla alakalı binlerce video var. 2-3 tane izleseniz anlarsınız

Motosikleti
    Honda Beat
    Abim sağolasın teşekkür ederim ancak bu sıralama bu malzeme yok genelde.Şampuanla falan filan elbet vardır ancak ben görmedim.Bulabilsem yazar mıyım hiç?almak ister miyim değerli vaktinizi?Videoların çoğu sessiz ve neredeyse tamamı makineli ve araba üzerinde uygulamalı.

Ciddiye alıp cevap verdiğin için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:20 ----------

arkadaşlar tek umudumsunuz lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

son kez sormak istiyorum bileniniz varsa üşenmeyin ne olur.bir kaç saat sonra yapamazsam çok uzun sürelere sarkadacak şehir dışına çıkacağım lütfen.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Pasta boyaya zarar veriyor diye biliyorum sen cilayi temiz bir bezle iyice yedir, tekrar temiz bir bezle sil ayna gibi olur ama derin çiziklere maalesef fayda etmez

Motosikleti
    Honda Beat
    cilalayıp sildikten sonra kurumaya mı bırakacağım yoksa yıkayacak mıyım? şapmuandan sonra da kuruduktan sonra mı cila işlemini yapmam lazım nemliyken mi ?

Çok teşekkür ederim kısa süre içinde son sorularım cevaplanırsa akşama bırakmadan halledeceğim çok mutlu ettin beni abim

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mahmudus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm malzemelerim elime ulaştı şimdi fakat nasıl uygulanacağı sadece kendi ürünü için arkasında yazıyor.Hangi sıra ile yapacağım,biri kuruduktan sonra mı yapacağım hakkında bilgim yok.

Malzemeler:
    Sonax Cilalı Şampuan
    Sonax Süper Güçlü Cila
    Turtle wax ince çizik ve hare giderici
    2 adet sonax mikrofiber havlu ve uygulama süngeri.

Sorum:Hangisini hangi sırayla kullanacağım,biri bitince kaç dakika beklemem ve beklerken nemli,ıslak,kuru mu olması gerektiği.stickerleri bantla kapatsam bant söker mi?

Bu sefer çok acil ihtiyacım var yarın koruma demirlerini söküp akşamüstü işlemleri yapacağım.Desteklerinizi esirgemeyin lütfen.

Hepinize iyi akşamlar.
    detailingturkey forumuna danışınız bu konuyu

Motosikleti
    Honda Beat
    Foruma biraz baktım ama otomobil forumu ne kadar işime yarar ki?
    Teşekkür ederim ilgilendiğin için

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı mahmudus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cilalayıp sildikten sonra kurumaya mı bırakacağım yoksa yıkayacak mıyım? şapmuandan sonra da kuruduktan sonra mı cila işlemini yapmam lazım nemliyken mi ?

Çok teşekkür ederim kısa süre içinde son sorularım cevaplanırsa akşama bırakmadan halledeceğim çok mutlu ettin beni abim
    https://m.youtube.com/watch?v=CFXfSBR5Q9w
    Cila için 13. Dakikadan itibaren izle.
    Şampuan ile motoru yıkayacaksan videoyu bastan sona izleyebilirsin.
    Motoru yikadiktan sonra mikrofiber bez ile kurula ardından videoda ki gibi cila işlemini uygulayabilirsin.
    Üzerinde kafa yorulacak çok zor bir işlem değil kolay gelsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)