Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk motosikletim ve ilk arızam

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar kısa bi süre önce motosikletimi aldım ve aranıza katıldım. Yalnız motosikletimde arıza meydana geldi. Marş basıyor fakat ateşleme yapmıyor çalıştırabilmem için 5-10 dakika uğraşmam gerekiyor. Motor ısındığında anında çalışıyor ama. Ustaya gösterdim sübaplardan dolayı dedi 150 lira fiyat verdi sizce uygun mudur ya da başka bişeyden olabilir mi şuan işsiz olduğum için yaptıramıyorumda kaldım böyle bunun herhangi bi yolu yok mudur kısa bi süre idare edebileceğim yardımcı olursanız sevinirim. Motosiklet Regal raptor DD150

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Isıtıcıyı(jigleyi)(yanlış yazmış olabilirim) çekip çalıştırmayı denediniz mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Ayriyetten de 150 lira fiyat fazlasıyla uçuk. 150 liraya sıfır üst kapak atarsınız. Başka ustayada götürmenizi öneririm

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    bende de aynı sorun olmuştu meğersem jigleyi çekmiyormuşum büyük ihtimal sende bu yüzden çalıştıramıyorsun

yasin. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    motor sogukken jikleyi cekip calıstırın 10 sn sonra falan rolanti düstügünde jikleyi ileri itin jiklenin işlevi hava ile karısık benzin yolluyo motora sogukken daha rahat calısmasını saglıyo bi nevi motor sogukken rolantiyi arttırıyo

jikleyi çekip çalıştırmayıda denedim fakat yine fayda etmedi

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    subaplardan da olabilir ateşleme bobininden de olabilir. bobin 15-20 lira bir şey sübap ayarıda 20 liraya yapılır 150 lira ne ya el insaf. çekişte zayıflama yakıtta artış var mı.

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subaplardan da olabilir ateşleme bobininden de olabilir. bobin 15-20 lira bir şey sübap ayarıda 20 liraya yapılır 150 lira ne ya el insaf. çekişte zayıflama yakıtta artış var mı.
    Çekişte zayıflama yok ama yakıtta artış var biraz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)