Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Honda Crossrunner - Yamaha MT-09 Tracer - Triumph Tiger XRx hakkında görüşleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crossrunnerin, 2012 modelini sehir içi kullanıyorum, benim gibi bu hacimde çok tecrübeli olmayanlar için bile zorlayıcı değil. Uzun yolda ise zaten anlatılmaz yaşanır. Bence ikisinide kullanmadan karar vermeyin.

Açıkçası ilk motora yaklaştığımda endişe ettim ama üzerine oturup pozisyon alınca dedim bu alet nasıl 242 kg. Şaşırtıcı derecede dengeli bayıldım. İkisini de kullanma şansım yok malesef. Malum ülke şartları test motoru yok :( Honda şu an açık ara önde gibi ama acaba bi pişmanlık olur mu da demiyor değilim. Tracer da çok övgü almış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası ilk motora yaklaştığımda endişe ettim ama üzerine oturup pozisyon alınca dedim bu alet nasıl 242 kg. Şaşırtıcı derecede dengeli bayıldım. İkisini de kullanma şansım yok malesef. Malum ülke şartları test motoru yok :( Honda şu an açık ara önde gibi ama acaba bi pişmanlık olur mu da demiyor değilim. Tracer da çok övgü almış.
    İmkanim olursa, kesinlikle sonraki motorum yeni Crossrunner olacak. Mt09 icin yapilan cok seri ve kontrolü zor yorumları da benim gibi sakin sürüş sevenleri, sanirim Crossrunner'a yöneltmeye başka bir sebep.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Merhaba,

Ben de tracerı alırken tiger ile çok kıyaslama yaptım fakat tigerın fiyatı euro üzerinden olduğu için euro uçup gidince tracer aldım. Tracer güzel motor yaklaşık 10000 kmdir kullanıyorum. Bir kere çok hafif motor ve hafif hissettiriyor. Düşük hızlarda dengeli. Yakıt tüketimi gerçekten başarılı. Modları çok güzel. Ekonomik modu şehiriçi kullanım için ideal veya artçılı kullanım için de olabilir artçıyı sarsmamak için. Spor modu alışma gerektiriyor biraz fazla huysuz bu modda rahatsız ediyor beni hala. Standart modu ise her ortamda işinizi görür. Selesi ayarlanabiliyor 2 cm kadar. Yol bilgisayarı muhteşem her şey var. Elcik koruma, orta sehpa, ABS, TCS standart.

4-5 ay sonra gelecek diyenlere inanmayın derim. Eğer sıfır almak istiyorsanız bayileri aramanızı tavsiye ederim civarlardaki istanbuldan başka adapazarı, izmit, bolu mesela ve sıra varsa girin sıraya. Mutlaka birilerine geliyordur bir ara motor. Ben de ilk alırken sıra var dediler ne zaman sıra gelir belli olmaz dediler 3-4 ay beklersin demişlerdi. İzmit bayisini aradım ve 1 ay içinde almıştım motoru karar verdikten sonra almaya.

Tracerın kötü yanları ise selesi gerçekten sert uzun yolda 8-9 saat motor üzerinde geçince hafif pişik bile yapıyor
    Standart gelen ön camı bir şeye yaramıyor aksine zararı var ses ve türbülans yapıyor.
    Belli bir hızdan sonra 170-180 den sonra motor kafa sallıyor hafiften farklı çözümler bulmaya çalışanlar var ama tam çözümü yok gibi hala. Elcik korumaları hafif aşağı indirmek gerekebilir diyorlar. Sanırım ön tarafa çarpan hava motorun önünü hafifletiyor yüksek hızlarda. Hız limitine de takılmayın torku çok güzel aletin ve düşük devirlerden her viteste hissediliyor o yeter.

Diğer motorlar hakkında bilgim yok malesef sürme fırsatım olmadı. Crossrunnerın görünüşü hoşuma gidiyor benim de ama tracer bir başka

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ben de tracerı alırken tiger ile çok kıyaslama yaptım fakat tigerın fiyatı euro üzerinden olduğu için euro uçup gidince tracer aldım. Tracer güzel motor yaklaşık 10000 kmdir kullanıyorum. Bir kere çok hafif motor ve hafif hissettiriyor. Düşük hızlarda dengeli. Yakıt tüketimi gerçekten başarılı. Modları çok güzel. Ekonomik modu şehiriçi kullanım için ideal veya artçılı kullanım için de olabilir artçıyı sarsmamak için. Spor modu alışma gerektiriyor biraz fazla huysuz bu modda rahatsız ediyor beni hala. Standart modu ise her ortamda işinizi görür. Selesi ayarlanabiliyor 2 cm kadar. Yol bilgisayarı muhteşem her şey var. Elcik koruma, orta sehpa, ABS, TCS standart.

4-5 ay sonra gelecek diyenlere inanmayın derim. Eğer sıfır almak istiyorsanız bayileri aramanızı tavsiye ederim civarlardaki istanbuldan başka adapazarı, izmit, bolu mesela ve sıra varsa girin sıraya. Mutlaka birilerine geliyordur bir ara motor. Ben de ilk alırken sıra var dediler ne zaman sıra gelir belli olmaz dediler 3-4 ay beklersin demişlerdi. İzmit bayisini aradım ve 1 ay içinde almıştım motoru karar verdikten sonra almaya.

Tracerın kötü yanları ise selesi gerçekten sert uzun yolda 8-9 saat motor üzerinde geçince hafif pişik bile yapıyor
    Standart gelen ön camı bir şeye yaramıyor aksine zararı var ses ve türbülans yapıyor.
    Belli bir hızdan sonra 170-180 den sonra motor kafa sallıyor hafiften farklı çözümler bulmaya çalışanlar var ama tam çözümü yok gibi hala. Elcik korumaları hafif aşağı indirmek gerekebilir diyorlar. Sanırım ön tarafa çarpan hava motorun önünü hafifletiyor yüksek hızlarda. Hız limitine de takılmayın torku çok güzel aletin ve düşük devirlerden her viteste hissediliyor o yeter.

Diğer motorlar hakkında bilgim yok malesef sürme fırsatım olmadı. Crossrunnerın görünüşü hoşuma gidiyor benim de ama tracer bir başka

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:54 ----------

İlgine teşekkür ederim. Şehir dışı birkaç bayi ile görüşüp şansımı deneyeceğim. Sormak istediğim birkaç soru olucak vakit ayırıp yanıtlarsan çok memnun olurum, Şehir içi tüketimi ve bakım maliyetleri nelerdir ? Yamaha servislerinden memnuniyetin nasıl ? Tekrar teşekkürler. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim...

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    İlgine teşekkür ederim. Şehir dışı birkaç bayi ile görüşüp şansımı deneyeceğim. Sormak istediğim birkaç soru olucak vakit ayırıp yanıtlarsan çok memnun olurum, Şehir içi tüketimi ve bakım maliyetleri nelerdir ? Yamaha servislerinden memnuniyetin nasıl ? Tekrar teşekkürler. Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim...
    Ne demek abi her zaman. Benim motor şu an 9500 küsür kmlerde. Ve bütün ortalamam 4,7lt/100km gösteriyor (hiç sıfırlamadım ortalamayı). Şehiriçi ortalama 5-5 buçuk litre yakıyor diyebilirim. Biraz zorlarsan üzerine çıkar dikkat edersen 5 litre civarlarında dolanabilirsin. Şehirler arası rahat 5 litrenin altına düşüyor. Deposu 18 litre bir depo ile 300-350 km gidilebiliyor şehirlerarası.
    Bakım olarak sadece ilk bakımı yaptırdım 200 lira tutmuştu. Yağ ve yağ filtresi değişti o kadar. 2. bakıma tam 10bin kmde gireceğim kitapçıkta her 10 bin kmde bir bakım diye yazıyor. Hava filtresi falan değişmeyecek kitapçığa göre sanırım 2. bakımda yine yağ ve yağ filtresi değişecek o da yine 200-250 lira gibi birşey. 3,4 litre yağ alıyor motor. Para tutan yağ parası burada.
    sonalp bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha tracer
    Malum VFR800X de karar kılmıştım, lakin seçimler ve kurda ki oynaklık nedeniyle seçim sonrasına ertelemiştim. Geçen hafta tam almak üzereyken tamamen tesadüf 60 adet tracer geldiğini öğrenince beklemeye karar verdim. Dün tracerı bayide inceledim. Öncelikle VFR800X kesinlikle daha yakışıklı, malzeme kalitesi daha iyi sele konforu ise tartışılmaz bence. Pegler hoşuma gitmedi topuklarımla tutacağım kısımlar yoktu mu yoksa ben mi oturmayı beceremedim anlayamadım Her iki motoruda kullanmadığımdan gidişi duruşu yakışı konusunda bir fikir sahibi olamadığım için izleyip okuyup anlamaya çalıştım. Genel kanı tracer sportif, vfr konforlu, tracer az yakar çok kaçar yönünde. VFR ikinci el üçlü çanta, koruma demiri orta sehpa, sisler vb ile ikinci elde 40K liraya bulmak mümkün genelde km ler 7K ile 10K arasında. Motorların geçmişi ise tam bir bilinmezlik. Tracer sıfır bir kuruş dahi inmiyorlar ki 36500 buna aksesuarları ekleyince ki çanta hariç alım satım plaka vs 38000 i buluyor ama sıfır VFR nin gösterge paneli çok daha modern ve göze hoş geliyor, ayrıca kafa grenajı aşık olunası türden, elçik ısıtmalar standart.

Aklım VFR800X al diyor, ruhumun karanlık ve apaçi yanı tracer al diyor. tracer limitörlü geliyrmuş ve 250$ karşılığında bu limitör kalkıyormuş garanti iptal olarak. 170 - 180 den sonra tank slapping yaptığını ama hand guardların açıları ile oynanarak bu sorunun çözldüğü söylense de ilk ağızdan dumadım. Ayrıca tracer ın ön cam, rüzgar sorunuda çapası.

Bana aceleye gelmiş, yaptık oldu gibi bir motor göründü. Devşirmişler ama olmamış gibi, ayrıntılar ele veriyor. VFR de ise egsoz dışında aha bu olmamış diyebileceğiniz bir şey bulamıyorsunuz. belki ekstra 35 kg can sıkabilir lakin üzerine oturup motoru yan ayaktan alınca hiçte 250 kg motormuş gibi durmuyor.

Özetle kafamçok karıştı... :(

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    karışacak birsey yok, vfr kafanda oturmus.. bendcfr hastasıyım bir sonraki motorum kısmetse vfr 800x olacak.. vfr yi koy asfalta aç gazı... tracer da guzel makine cok hırçın kendisi için hani deliyi odaya kapatırlar .okunu duvarlara sürermiş misali bir motor..
    sonalp bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hani deliyi odaya kapatırlar .okunu duvarlara sürermiş misali bir motor..
    Çok güldüm buna dostum

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Çok güldüm buna dostum
    Bende ilk duydugumda sesli gulmustum
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    artık hangisini alırsanız hayırlı olsun. kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. burada saydığınız 2 motoruda ciddi anlamda kullandım. tracer - xrx. her iki motorda arkadaşlarımda mevcuttu. tracer bende 1 hafta kaldı. 2014 xrx ise 15 gün kendimde tenere kullanıyorum. fakat crossrunner 1 kere kullandım yaklaşık 50km biraz ağır bir motor ve açıkcası hondanın bu tarzdaki motorlarını pek beğenmiyorum ben (tamamen kişisel birşey bu ) ama crosstourer gayet güzel bir tek onu beğeniyorum. o yüzden crossrunnerı hiç araya katmamam daha doğru olucak. ama aklınızda bulunsun africa twin geliyor fiyatı ne olcak napcaklar bir bilgim yok ama hondanın efsanesini yine yollarda göreceğiz.

öncelikle uzun süre kullandığım motorlar hakkında yorumda bulunmak daha doğru olur.

09tracer - inanılmaz güzel performansı olan bir motor pek kusuru yok açıkcası. tipi falanda bence çok güzel. gitmesi-durması- viraja yatması falan gayet başarılı. motorda bir ruh mevcut ve bunu size yansıtıyor. bence bir tık sert süspansiyonları mevcut ama buda sportif sürüşü size yansıtıyor. bu fiyatlara alınabilecek en güzel motorlardan birisi.

tiger xrx - 2014 model ve 2015 arasında bariz elektronik anlamda değişiklikler mevcut alıcaksan kesinlikle 2015 al. bu motordaki en büyük eksik ise gidon alçakta kalıyor mecbur gidon yükseltme kullanmak zorundasınız ve kendi standart camı belirli bir hızdan sonra (120den )deli gibi rüzgar alıyor aftermarketten ön cam almanız şart neredeyse. klasik triumph miyavlamasını bu motordada duyuyorsunuz(bir arıza değil bu triumphın klasik sesidir) ve çok zevkli birşey bence bu ama tigerda biraz ruh eksik gibi yanlış anlamayın ruhsuz demiyorum ama 09daki o ruh mevcut değil. alet sessiz - sakin ama gazı açtığınız anda alttan gelen gücü netçe hissettiriyor size. aslında bu motor yaramaz olmayan uslu bir arkadaş gibi duruyor. kısaca al beni istediğin yola git ben giderim sanada sorun çıkartmam diyor.eğer bu motor alınıcaksada kesinlikle 2015 xcx modelini tercih etmenizi tavsiye ederim.

crossrunner - dediğim gibi 50 km kadar kullandım pek birşey söylemem doğru olmaz. bana sadece ağır geldi o kadar. bu motoru daha iyi test eden yada kullanan birisinin yorumda bulunması çok daha doğru olur.

ayrıca ben sizin yerinizde olsam bu tarz motorlarda tel jantı daha çok tercih ederdim. 09 ve crossrunnerda mevcut değil ama malesef. sebebi zamanla böyle bir motora sahip oldukça araziye çıkmak istiyorsun tel jant çok daha avantajlı oluyor.

aralarında en uygunu crossrunner zaten servis - yedek parça - 2. el satışı olarak. sonra 09 sonra tiger.

artık karar sizin hangisini tercih ederseniz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın.
    sonalp bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha tracer
    İlgisini esirgemeyen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim. Gün itibariyle tracer alınmıştır. Cümleten keyifli ve güvenli sürüşler...

Guzel secim kazasiz belasiz.
    sonalp bunu beğendi.

Merhabalar, konunun üzerinden üç yıl geçmiş biraz hortlatmak gibi oluyor fakat benim için daha iyi olmuş bu sayede tracer 900 ile ilgili tecrubelerinizi sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönlerini burada paylaşır iseniz bana ve bu araç ve crossrunner arasında kalan arkadaşlara çok yardımcı olursunuz, çok kararsızım hem çevik sportif olsun istiyorum fakat uzun yolda da artçımla keyifli keyifli 300-500 km 'ler yapmak istiyorum ve bunlar için birinden birini tercih etmek durumundayım, fiyatlar da malum 60 65 bin tl seviyeleri, şehir içini çok dert etmiyorum xmax 400 'um işimi görüyor.Çok kararsızım görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.

Alıntı cnr182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, konunun üzerinden üç yıl geçmiş biraz hortlatmak gibi oluyor fakat benim için daha iyi olmuş bu sayede tracer 900 ile ilgili tecrubelerinizi sevdiğiniz ve sevmediğiniz yönlerini burada paylaşır iseniz bana ve bu araç ve crossrunner arasında kalan arkadaşlara çok yardımcı olursunuz, çok kararsızım hem çevik sportif olsun istiyorum fakat uzun yolda da artçımla keyifli keyifli 300-500 km 'ler yapmak istiyorum ve bunlar için birinden birini tercih etmek durumundayım, fiyatlar da malum 60 65 bin tl seviyeleri, şehir içini çok dert etmiyorum xmax 400 'um işimi görüyor.Çok kararsızım görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
    Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim.
    Tracer artçılı ve konforlu kullanım için biraz fazla agresif. B modda ancak sakinleşiyor.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer artçılı ve konforlu kullanım için biraz fazla agresif. B modda ancak sakinleşiyor.
    Tracer 700 için ne söylersiniz 10k+ Honda wing go, 10k+ 125cc kenbo, 1-2k rus planet kullanmış biri için çok mu fazla?
    Şehir içi şehir dışı kullanım için mt7 tracer yerine başka ne tavsiye edersiniz?
    Not şu an değil ama belki sezon sonu almayı düşünüyorum.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Arkadaşlar merhaba,

Bir ekim gecesi, yani bu gece 01:00 de cbr500ra motorum itina ile arka bahçeden çalınınca ve gün içinde edindiğim tecrübe (karakol-polis vs) ile bulunmasına dair içimdeki buğday tanesi kadar umutdu da yitirince ben de veren Allah alan Allah diyip bütçeyi az biraz zorlayıp planları altı ay öne çekip şu üç motordan birine ciddi ciddi bakmaya başladım. Alışkanlık mıdır bilinmez ama yayan kalmak çok .oktan bi duygu. Kimseye bu duyguyu Allah tatdırmasın.

Gönlüm tiger dan yana ama işletme masrafları(servis yedek parça vs) düşününce VFR800X ağır baıyor. Yorumlarınızı yardımlarınızı eksik etmeyin lütfen. Teşekkürler.
    3 motor arasında hiçbir ilgi alaka bağlantı yok. Tavsiyem herşeyden önce motosiklet kullanım amacınızı belirlemeniz.

VFR800 4 silindir yakıt diğerlerine göre daha fazla ve asfalt makinası.Çok keyifli bir motordur.
    triumph 3 silindir yeri geldiğinde asfalt yeri geldiğinde arazide % 50 oranında kullanılabilecek keyifli bir adventure motosiklet.
    MT09 tracer tüm bunlardan uzak 3 silindir bir yol motoru. uzun yolda bir vfr 800 olamaz ama şehir içinde daha başarılı manevralar yapabilir.

Tercih sizin..

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaş konuyu 3 sene önce açmış ve Tracer almış zaten.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)