Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MSX 125 ten xj6 diversion f e geçiş yapılabilirmi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    1 seneye yakın issiz olduğumdan dolayı motosikletimi satmaya karar verdim. Ancak arayan soran yok. MSX 125 ile takas yapmayı dusunuyorum.MSX 125 li bir kullanıcı ile 600 cc 4 silindirli 205 kg lık xj6 diversion f i takas üzerine para alabilecegim bir takas düşünüyorum.
    Ancak karsimdaki MSX li sürücüyü de dusunmem gerekiyor. Vicdan azabı cekmek ve birisinin ölümüne sebep olmak istemem.
    MSX kullanan biri benim xj6 yı surebilirmi veyahut kaza yaparmi ?
    İkinci elde gerçekten çok zor sanırım xj6 yı satmak. Bu yüzden böyle bir takas a girmeyi dusunuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Şu an tüm motorları satmak zor ki... kış geldi dolar 3 tl öncelikler değişti.. xj6 ihtiyaç değil genelde keyif için alınır, vakit keyif vakti değil maalesef... msx çi çok genç ise 4 silindir bence olmaz, boyu kilosu gücü dağlar kadar değil dünyalar kadar farklı...
    cıbırlover1 ve barodi bunu beğendiler.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Yaş + tecrübe önemli. Alacak kişi min 15000km yapmışsa binebilir diye düşünüyorum.
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bu arada motorun abs li xj6 lardanmı ?

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    abs yok xj6f inde, abi eli yüzü düzgünse zaten sorun olmaz gozun tutmaz ise satma
    barodi bunu beğendi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence zor hatta çok zor.
    Duyarlılığınız için de teşekkür ediyorum, zor bulunuyor
    barodi bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Abartmayın, babası da abisi de değilsiniz. Alacak arkadaş da illaki reşit olacak. En fazla bi uyarırsınız. Adam araştırmış kafasına koymuş sizin motora niyetlenmişse iş bitmiştir. Kaldı ki msx i ikinci motor olarak alan çok var. Hobi motoru sonuçta. İyilik yapayım derken karşıdakine antipatik bile olabilirsiniz.

Motosikleti
    Alıntı yasdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartmayın, babası da abisi de değilsiniz. Alacak arkadaş da illaki reşit olacak. En fazla bi uyarırsınız. Adam araştırmış kafasına koymuş sizin motora niyetlenmişse iş bitmiştir. Kaldı ki msx i ikinci motor olarak alan çok var. Hobi motoru sonuçta. İyilik yapayım derken karşıdakine antipatik bile olabilirsiniz.
    Ben ilk tecrübesi MSX olanları kastetmistim. İkinci motor olarak alanlar için yazmadım.
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ilk tecrübesi MSX olanları kastetmistim. İkinci motor olarak alanlar için yazmadım.
    ilk motoru 125 cc den , adam gibi sürüp 1000 cc adam gibi kullananlar da var, ben gibi 100-125-250 gidenlerde

Kişi ile alakalı bir durum kesinlikle, sadece yetenek meselesi de değil,fiziksel özellik meselesi de..Bunun kararını da ancak bilgili,deneyimli kimseler analiz edebilir ya da kişi kendine de objektif olabiliyorsa eğer,kendi sınırlarının da farkına varabilir diye düşünüyorum...

Bence vicdan yapmanıza gerek yok.

KAzasız belasız
    barodi bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Bence 125'likten Diversion'a geçmek çok fazla oto kontrol gerektirecektir ki alıcının yaşını göz önüne alarak kendi tecrübeni de ekleyerek kararı sen vereceksin.
    barodi bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    11 beygir 102 kg dan 76 beygir ve 215 kg ağırlığındaki bir makineye geçmek olmazzz ani bir durumda baş edemez
    barodi bunu beğendi.

Motosikleti
    Bu arada "barodi" arkadaşımızı tebrik ediyorum, hakkaten insanlık ölmemiş, ihtiyacı olduğu halde bu kadar ince düşünmesi bence 10 numara bir insan olduğunun kanıtıdır. Allah razı olsun diyorum.
    barodi bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Galericiler ne yapsın o zaman ?
    Bunu alan adam sürat yapar mı girer mi bi yere ölür mü kalır mı..?
    Silah satanlar bile düşünmezken sattığı silahla nelerin yapılacağını
    Bunu yazmanız çok çok saçma olmuş..

Sat geç git..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı enable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada "barodi" arkadaşımızı tebrik ediyorum, hakkaten insanlık ölmemiş, ihtiyacı olduğu halde bu kadar ince düşünmesi bence 10 numara bir insan olduğunun kanıtıdır. Allah razı olsun diyorum.
    Aynen benim motoru almak isteyen biri cikti konyada ogrenciymis sonra babasi Antalyadan aradi motoru ben gelip alacagim oglum universiteye gitgelde kullanacak dedi.. bende gozden uzak olacaksa tavsiye etmiyorum bu sekilde satmakta istemiyorum dedim, adam tesekkur etti kapadi, aksami tekrar aradi, Allah senden razi olsun ailecek dusunduk tasindik sizin sayenizde motor dan vaz gecirdik ufak bir araba alacagiz gozumuz arkada kalmayacak dedi..
    barodi, oluroyle ve hakikiteker bunu beğendiler.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    Sen de 10 numarasın Darkcity2000, senden de Allah razı olsun. Sizin gibi insanlar oldukça bu millet yaşar gider.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen benim motoru almak isteyen biri cikti konyada ogrenciymis sonra babasi Antalyadan aradi motoru ben gelip alacagim oglum universiteye gitgelde kullanacak dedi.. bende gozden uzak olacaksa tavsiye etmiyorum bu sekilde satmakta istemiyorum dedim, adam tesekkur etti kapadi, aksami tekrar aradi, Allah senden razi olsun ailecek dusunduk tasindik sizin sayenizde motor dan vaz gecirdik ufak bir araba alacagiz gozumuz arkada kalmayacak dedi..

Motosikleti
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galericiler ne yapsın o zaman ?
    Bunu alan adam sürat yapar mı girer mi bi yere ölür mü kalır mı..?
    Silah satanlar bile düşünmezken sattığı silahla nelerin yapılacağını
    Bunu yazmanız çok çok saçma olmuş..

Sat geç git..
    Ben galerici deyilim aradaki fark onlar bu isi ticaret icabi yapiyorlar ben ise duygularimla yapiyorum.
    Bazilarina sacma gelebilir lakin ben karincayi gorunce uzerinden gecmeyen kesinlikle sagindan veya solundan gecen biriyim. Yada yolda karafatma gorursem yine ezmem.diyiceksinizki kycucuk karincayi nasil gorucen yolda giderken. Motoru ilk calistirdigim yerde suruse baslamadan bakarim yerde karinca varmi diye.
    oluroyle ve enable bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    soru eki olan "mi" ayrı yazılırsa neden olmasın geçilebilir.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Karıncayı incitme olayı ayrı bir konu başlığı.

Bunu alacak kişiyi devlet, noter, emniyet adam yerine koyuyor mu ?
    +18 mi ?
    Akıl sağlığı yerinde mi ?
    Baskı altında kalmadan karar verebiliyor mu ?
    O kişi üzerinde bir yaptırımız da yok ise..

Geriye sizin yapabileceğiniz pek bir şey kalmıyor.

Hiçbir kimse kendisine bir başka kişi tarafından annelik yapılmasını yada bebek gibi davranılmasını istemez.

Yada muhattabınızın yüzüne söyleyin;

"Olmaz kardeşim, forumlardan araştırdım senin hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişilerden edindiğim bilgiye dayanarak,
    ben senin tecrübene güvenmiyorum, gider bi yere girer ölürsün sonrada ben vicdan vs.." cümleyi toparlayıp konuşun.

Merak ediyorum karşınızdaki kişinin tutumunu...
    yasdal bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam gerçekten bu tutumunuz için tebrik ediyorum sizi. İnce düşünen insanlardansınız belli ki, günümüzde maalesef artık ülkemizde pek göremediğimiz kıymetli bir özelliktir ince düşünebilmek.

"Sana ne? Babası mısın niye karışıyorsun? Alsın ölsün niye umurunda ki?" diyen kişilere itibar etmeyiniz.

Benim şahsi görüşüm gelince şöyle ki ;

Eğer bu 125cc kullanan arkadaş +25 li yaşlarda ise, motosiklet bilincine sahip ise, motorun gücünün farkındayım, "alışana kadar en az 5bin km inanılmaz dikkatli kullanacağım" diyebiliyorsa o zaman olabilir.

Ancak bu maddelerde birini dahi karşılamıyorsa kibarca uyarın, benim motorum sana uygun olmaz kusura bakma deyip pazarlıktan vazgeçin.

Sizin motorunuz yabana atılacak bir alet değil, ancak yinede 4 silindirli 600cc kategorisindeki en uysal makinelerden biri olduğunu herkes söylüyor. R6 veya süpersport motordan bahsetseydik kesinlikle olmaz derdim.

Ha bana sorsaydı bu kişi araya mutlaka 250cc koy, daha sonra 600cc ye geç derdim.

Hayırlısı neyse o olur inşallah.
    enable ve barodi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)