Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

AliExpress Güncel Kampanyaları - Motosiklet Ürünleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Café Racer
    Alıntı fabialife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 den fazla ürün aldım, 45-46 tanesi geldi, 3-4 tanesi postada kayboldu. 10 kadarı da yolda geliyor.
    aldığım ürünler 0,30-10 dolar arasında, süresi içerisinde teslim almazsan paranı direk iade ediyor Aliexpres.
    2 alışverişimden memnun kalmadım; birincisi alarmlı disk kilidi idi. ürün çalışıyor ancak vida yataklarının çatlak olduğunu gördüm.
    ikincisi; değişik wattlarda 15 kadar led ampul aldım. belirtilen kalitede ve ışık şiddetinde değildi.
    her iki alışverişte de open dispute ( para iadesi) açıp resimlerini ve videolarını yükledim.
    kargo parasını karşılarsanız ürünleri gönderirim dedim. bizde kargo parası ürününden fazla olduğu için ürünler bende kaldı ve tam para iadesi aldım.
    adamlar 5 yıldızlı yorum hastası, çünkü alışverişlerde en önemli kıstas yapılan yorumlar. iade yapmazsanız 1 yıldız verir her platformda sizin kötü bir satıcı olduğunuzu yazarım dedinizmi hemen open disputeyi kabul ediyorlar. Aliexpress te para iadesi yapıyor.
    bir başka konu baktığınız her ürünün altında 30-39-45-60 gün gibi maximum kargo süresi yazar. en uzun kargo süresi 60 gündür. aldığınız üründe maximum kargo süresi diyelim 45 gün, satıcı ürünü kargoladıktan sonra 46 gün isterseniz direk open dispute açarsanız 8-10 gün içerisinde paranız hesabınızda olur.
    bu durum Aliexpressin garantisi altındadır.
    aldığınız ürün kargolanmadan satışı iptal ederseniz yine paranız hesabınıza yatar.
    adamlar 30 sentlik ürünü bedavaya gönderiyor, inanılır gibi değil.
    çinden mal alacaksanız sabırlı olacaksınız, bazı kargolar malezya, singapur, isviçre vs. üzerinden Türkiyeye geliyor. bu nedenle kargo süresi belli olmuyor.
    aynı gün yola çıkan iki paketten birisi 20 günde, diğeri 2,5 ayda geliyor.

Gearbest'ten bir aksiyon kamerası (50 USD) bir de araç içi kamera (40 USD)aldım. birisi 1,5 ayda diğeri 2 ayda geldi. son aldığım kol saati 3 aya yaklaştı haber yok. 7-8 mesaj attım, çinlilerin yeni yıl tatili 15 gün gibi, bu arada her yer kapalı olduğu için son mesajıma cevap vermediler. bu arada aldığım ürünün fiyatı düşmüş aradaki farkı iade edin deyince adamlar utandı.
    aynı saatten bir tane daha ücretsiz gönderelim dediler.
    Gearbest'te standart kargo süresi 120 gün. işlemler Aliexrpressten daha zor.
    bence Aliexpresi tercih edin her şey şeffaf ve çözüm daha kolay.
    pahalı bir ürün alırsanız kargo izleme numarasını genelde verirler, kargo size ulaşıncaya kadar takip edebilirsiniz. eğer verilmiyorsa siz 1,5-2 dolar gibi fark ödeyip alabilirsiniz.
    Gearbest'te standart kargo süresi 120 gün mü? Bence bu konuda yanılıyorsunuz. 2 ay içerisinde neredeyse 10 farklı alışverişim oldu. En geç gelen kargo 18 gün sürdü. Hızlı kargo ile satın aldığım ürün 6 günde elime geçti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Arkadaşlar bende aliexpressten bugün 3-4 parça sipariş geçtim fakat sonradan bir siparişi iptal ettim 5-10 dakika sonra bi de euro değil de sterlinle felan mı çarpıyor hesapladığımdan fazla provizyonda bekleme gözüküyor ? İptal ettiğim direkt iade olur mu yoksa satıcı kıllık yapıp iptal etmeyebilir mi ? bir de gümrüğe takılır mı 4 parça farklı kişilerden toplam 135 avro yapıyor.

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Alıntı efizikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende aliexpressten bugün 3-4 parça sipariş geçtim fakat sonradan bir siparişi iptal ettim 5-10 dakika sonra bi de euro değil de sterlinle felan mı çarpıyor hesapladığımdan fazla provizyonda bekleme gözüküyor ? İptal ettiğim direkt iade olur mu yoksa satıcı kıllık yapıp iptal etmeyebilir mi ? bir de gümrüğe takılır mı 4 parça farklı kişilerden toplam 135 avro yapıyor.
    Satıcı kargolama yapmadıysa büyük ihtimalle yapmamıştır. Para kartınıza direk iade olur bunun için aliexpress mail atar paranın hesabınıza aktarılması 5-10 gün sürebilir

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Alıntı mertky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satıcı kargolama yapmadıysa büyük ihtimalle yapmamıştır. Para kartınıza direk iade olur bunun için aliexpress mail atar paranın hesabınıza aktarılması 5-10 gün sürebilir
    Tesekkurler daha mail atmadi ama sistemde finished yaziyor zaten adama gozukmeden hemen iptal ettim

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Arkadaşlar 3 4 parça ürün aldım 1 tanesinde takip bölümünde departmandan çıktığı yaziyordu digerlerinde ise hic birsey yok kargo takip no ları 17track da falan gözükmüyor 50 gün süreleri kaldı yani 10 11 gün oldu hala düşmemesi normal mi

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    Alıntı *Heka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gearbest'te standart kargo süresi 120 gün mü? Bence bu konuda yanılıyorsunuz. 2 ay içerisinde neredeyse 10 farklı alışverişim oldu. En geç gelen kargo 18 gün sürdü. Hızlı kargo ile satın aldığım ürün 6 günde elime geçti.
    benim orada bahsettiğim; kargonun geldiği süre değil, Aliexpresste aldığınız ürün ve kargo şekline göre; ... günden başlıyor, max 60 gün kargo süresi var ve ürünü alırken sol alt köşede bu süre zaten görüntüleniyor.
    bu süre dolduğunda direk olarak open dispute açıp paranızı geri alıyorsunuz.
    Gear Bestte bu süre 90 günden başlıyor 180 güne kadar çıkabiliyor. para iade sistemi daha karışık, Alaexpress gibi satın aldığınız ürünün sayfasından gelişmeleri takip edemiyorsunuz.
    sadece site üzerinden yazışarak yapıyorsunuz, gelişmeleri an be an şeffaf olarak göremiyorsunuz.
    ben GearBestten 3 ürün aldım birisi 1.5 ayda diğer ikisi 2.5 ayda geldi. yani her iki site arasında çok fark yok, aldığınız ürünün kargo şekline göre aynı şekilde kargo yapılıyor ve yaklaşık aynı sürelerde geliyor.
    buı süre bulunduğunuz şehir ve aldığınız ürünün kargolama şekline göre değişiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:47 ----------

Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 3 4 parça ürün aldım 1 tanesinde takip bölümünde departmandan çıktığı yaziyordu digerlerinde ise hic birsey yok kargo takip no ları 17track da falan gözükmüyor 50 gün süreleri kaldı yani 10 11 gün oldu hala düşmemesi normal mi
    aldığınız ürün sayfasında en üstte; satıcı ürününüzü kargoladı, veya işliyor şeklinde bir ifade olur.
    kargoladı gözüküyorsa ürününüz kargoya verilmiştir.
    genelde satıcının 7 gün gibi kargolama süresi bulunuyor. ürün kargolandıktan sonra çindeki iş yoğunluğuna göre 3-7 gün gibi bir süreden sonra kargo bilgisi sisteme düşüyor.
    bazı ürün veya satıcılar için kargolandığı halde kargo bilgileri sisteme düşmüyor ama kargo geliyor.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gearbest sipariş verdikden sonra 10 güne kadar kargo göndermez kargoya verdikden sonra 2-3 günde gelir 40 dolar altına takip nosu yok takip nosu olmayanlar daha geç gelir +1.99 dolar vererek takip numarasıda alınabilir ortalama 2-3 haftadır

Motosikleti
    Alıntı efizikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim aldığım tüm ürünler kredi kartıma dolar olarak işleniyor ve banka o günkü satış kuru üzerinden tl. ye çeviriyor. bedel iadesi alırsam siye yine dolar olarak iade ediliyor ve banka o günkü alış kurundan Tl.ye çevirip + bakiye olarak işliyor.
    sizin iptal ettiğiniz sipariş henüz kargolanmadıysa bedel iadesi işlemleriniz hemen başlar, bu işlemleri aldığınız ürüne ait sayfada mali (Finansal)isimli sekmeyi tıklayarak takip edebilirsiniz.
    satıcının yapabileceği fazla bir şey yok, satıcı ne yaparsa yapsın yanılmıyorsam 7 gün içerisinde iade işlemleri otomatik olarak başlayıp 10-15 gün içerisinde sonuçlanıyor.
    ayrıca satıcılar için müşteri yorumları son derece önemli olduğu için satıcılar bu konularda oldukça hassas davranıyor.
    kargonun gümrüğe takılması için bildiğim kadarı ile; her birisinin 70 Euro veya eşdeğeri olan 100 Dolar üzeri olması lazım, ayrıca Çinliler bu konuları çok iyi bildikleri için kargonun üzerine gerçek değerini değil daha düşük yazıyorlar. mesela GearBest yarı değerini yazıyor.
    sonuç olarak senin kargolar parasal yönden gümrüğe takılmaz. ancak geçende okuduğum bir şey var. normalde kişi başı; 4 ayda bir yanılmıyorsam 200 Dolar olmak üzere bir yılda toplam 3 defa ve toplam 600 Dolar hakkı varmış. (rakamda bir yanlışlık olabilir.)
    bunun uygulanabilmesi için kişiler adına gelen her kargonun bilgisayarlara işlenmesi lazım bu da çok kolay bir iş değil. bu nedenle ben dahil çok kişi verdiği siparişleri ev halkından herkes adına bölüştürerek veriyor. veya başka bir adrese eşinin dostunun adına veriyor.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla baktımki bizim gümrükcüler çalışmıyor. Alayını tek adrese tek isime göndermeye başladım. Son 40 ürünüm bu şekilde seri olarak teslim edildi ve kimsede dönüp nooooluyor kardeşim demedi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sayfayı açan arkadaşıma sevgilerimi yolluyorum .Önce sadece bir motosiklet koltuk kılıfı siparişi verdim, bakalım geliyor mu diye .Gerçekten geldi .Şu anda verdiğim sipariş sayısı (motosiklet harici de var) 15 i buldu . Yavaş yavaş siparişlerim gelmeye devam ediyor .

...........kargonun gümrüğe takılması için bildiğim kadarı ile; her birisinin 70 Euro veya eşdeğeri olan 100 Dolar üzeri olması lazım...
    Gümrük Limiti 75 Euro veya karşılığı Dolar üzerinden hesaplanıyor.

...........ancak geçende okuduğum bir şey var. normalde kişi başı; 4 ayda bir yanılmıyorsam 200 Dolar olmak üzere bir yılda toplam 3 defa ve toplam 600 Dolar hakkı varmış. (rakamda bir yanlışlık olabilir.)
    bunun uygulanabilmesi için kişiler adına gelen her kargonun bilgisayarlara işlenmesi lazım bu da çok kolay bir iş değil. bu nedenle ben dahil çok kişi verdiği siparişleri ev halkından herkes adına bölüştürerek veriyor. veya başka bir adrese eşinin dostunun adına veriyor.
    Önceden, yılda 5 kez posta ya da hızlı kargo yoluyla eşya getirme sınırı vardı. Fakat Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 2014 yılında yayınladığı bir genelge ile bu sınırı kaldırdı.

Yani yaklaşık iki senedir bir sınır yok zaten

Dolayısıyla ev halkına bölüştürmeden veya eş-dostun adresini göstermenize gerek kalmadan gönül rahatlığıyla sipariş verebilirsiniz.

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    Aliexpress sitesinden nasıl alışveriş yapılır detaylı bir şekilde anlattım aklınızatakılan bir şey olursa yorum olarak yazarsanız cevaplamaya çalışırım
    efizikci bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba süperlight 200

Aliexpress

Arkadaşlar öncelikle selamınaleyküm son zamanlar okuldan arda kalan vaktimde hwp bi iş yapma ve boşluklarımı değerlendirme düşüncesindeyim uzun araştırmalar sonucu türkiyede satılmayan ama çok sevilen bi ürün buldum fiyatı 300 tl civarı yurtdışından almaya kalksak ben aliexpresste toplu olarak 100 adeti yani 5000 dolara buldum sizce alsam bi sorun yaşarmıyım 15 milyar az para değil aliexpress ne derece güvenilir merak ettiğin o .

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Aliexpresse güvenebilirsin ama benim bildiğim 3 adetten fazla aynı ürünü sipariş etmen ithalat yapacağın anlamına gelir ve 3 adetten fazlasını getirtebilmen için şirket açman gerekiyor.Vergileri de tam bilmiyorum ama çok ciddi vergiler ödersin.Yani sakın öyle bir hata yapma bir kerede 100 adet ürün siparişi vermek gibi.Zaten yurtdışından gelen 1 adet de olsa 75 euro üzeri siparişler için %18(Avrupa ülkelerinden geliyorsa) ya da %20(diğer ülkelerden geliyorsa)vergi alınıyor.Ayrı ayrı kişi ve adreslere 3 er 3 er 33 ayrı sipariş geçebilirsin sadece ama onların da vergilerini ödemek zorunda kalırsın.Bir de tabi gümrük görevlileri bir anda aynı bölgeye 100 tane aynı ürünün girmesinden kıllanabilir.Senin anlayacağın gümrükte tanıdık yoksa o iş yalan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    talep ettiğin kadadar ürünü gçeiremezsin gümrükten

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Toplu olarak 100 tanesini aynı anda gümrüktrn geçirmeyimi planlıyordun ?

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2'den fazla ürünü getirtmenin ithalat anlamına geleceğini zaten üstteki mesajlarda belirtmişler. Ek olarak standart 75 euro üzeri için gümrük vergisi ödüyorsun. Bir de işin aliexpress yönü var. Türkiye'de 300Tl'ye satılıyor dediğin ürün Çin üretimi değilse ucuza bulduğunu düşündüğün malların replika olma olasılığı çok yüksek. Hatta zamanında aldığım Çin markası amfinin bile replikasını üretmiş satıyorlardı.

Anlayacağın o iş öyle getir-sat-para kazan şeklinde olmuyor. Olsaydı senden önce birçok insan köşeyi dönerdi zaten..

Motosikleti
    ben aynı üründen 5 tane bir kaç defa aldım, aynı şekilde 1-2 tane daha yolda geliyor. bedel olarak 2-3 dolarlık ürünler. basit ürünlerse 5-6 tane aynı üründen olsa da kimse ilgilenmiyor.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Türkiyede satilmayan ama cok sevilen kismina takildim ben aklima deli seyler geliyor

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    2 adet üstü ithalat a girer ancak 5 e kadar genelde göz yumuyor gümrük memurları .Ama 1000 adet ürünü gümrüksüz vergisiz geçirmek imkansız.

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 223031323334 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler