Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Katlanır Plakalık Takanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dünyada motosiklette plaka gizleme çok yaygın çünkü kullanımı, kapasitesi ve karakteri nedeni ile otomobillerden çok ayrı sürüş dinamiklerine sahipler fakat kurallara göre kamyonların hızının motosikletten fazla olduğu bir ülkedeyiz.
    Ben de gizlerim veya gizlemem benim kararımdır. Polissen kardeşim gel de gereğini yap. Değilsen kraldan çok kralcı olma. Kuru yaş meselesine ise anlam veremiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gizlerim veya gizlemem benim kararımdır. Polissen kardeşim gel de gereğini yap. Değilsen kraldan çok kralcı olma.
    Son noktayı arkadaş cok güzel koymuş
    Kaan34 bunu beğendi.
    Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın

Kaan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakın zamanda
    Cok şey yazmaya niyetlendim ama boşver dedim.Hangi ülkede yaşıyor acaba?Burası Türkiye burda adalet parası ve dayısı olandan yana arkadaş
    Ali1903 ve nexus7 bunu beğendiler.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otomobilin gittiği süratlerde bir motosiklet gidemiyorsa böyle kural olmaz olsun
    abi otomobille aynı hıza sahip motorlar var fakat biz fakiriz
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    aslına bakarsan plakanın kendisi motosiklete yakışmıyor ama kural kuraldır takıyoruz. şimdi bazıları yazmış vekalet verdiklerimiz falan filan diye de, vekalet verdiklerimiz köprü altına gitse sende mi gideceksin. onların altındaki arabalar bile onlara haramken çiğnedikleri kuralları aramayın.

sıkıntıya gelince müdür tamam doğru diyorsun da sen normal takıp plakanı vergini köprü geçişini veriyorsun iyi vatandaşsın da onlar bu ücretleri yakalandıklarında topluca veriyorlar belki fazlasını bile
    kimin yönettiği önemli değil devlette hakkın kalmaz eninde sonunda biryerde geriden bir ittirir yandım diyene kadar ağzından çıkıverir. sen ben gibiler işimizi doğru yapalım gerisini halletmek için maaş alanlar var

burak1990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125 - Bajaj Boxer 150
    http://m.patronlardunyasi.com/default.asp?page=haber&haberid=137431

Patrondan çok patronculuk yapmayın. Geçişlerde verilen tüm paralar bu memleketin en büyük hırsızlarının cebine gidiyor.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Yahu ne kadar çok arsız terbiyesiz arlanmaz utanmaz yaratık varmış aramızda! Hâlâ konuşuyorlar.

Yaratık sensin. Bu nedenle konuşmaya devam ettiğin doğrudur. Forumda çok bilmiş rollerine bürünüp akıl dağıtmaya çalışırken ağzından hakaret ve aşağılamaktan başka bir şey çıkamayan, düşüncelerini saygı ve edep ile belirtemeyip kendi kendine başlıklara yazan bir portre öizdiğini belirtmek isterim. Belki oturduğun yerden sağa sola bilmişlik ve kin kusarken arada bir kendine de bakarsın
    Ali1903 ve Mexico bunu beğendiler.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atalarımızın söylediği bir özlü sözü yeri gelmişken hatırlatmak isterim; "krdş türkiye bura ne beklion"
    Hih avici beklenen yorum ;))

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaratık sensin. Bu nedenle konuşmaya devam ettiğin doğrudur. Forumda çok bilmiş rollerine bürünüp akıl dağıtmaya çalışırken ağzından hakaret ve aşağılamaktan başka bir şey çıkamayan, düşüncelerini saygı ve edep ile belirtemeyip kendi kendine başlıklara yazan bir portre öizdiğini belirtmek isterim. Belki oturduğun yerden sağa sola bilmişlik ve kin kusarken arada bir kendine de bakarsın
    Ben kendime yeterince baktım. Sana bakıyorum ve hiç hazzetmiyorum. Sen gibilerden iğreniyorum. İnsan hata yapar, ama herhalde yaptığı hata ile övünmez. Övünürse ona insan denmez. O küçücük kafan aldı mı bu söylediğimi? Saygı ve edepten ne anlıyorsun da benden bekliyorsun? Sen benim kutsal bildiğim birtakım değerlere bağıra çağıra tecavüz ederken benden saygı bekleyecek kadar mı akıldan yoksunsun. Git, cehennem ol, kaybol, ne olursan ol, yok ol! Zaten bu gidişle çok geçmeden yok olursun.

Motosikleti
    R125 >> MT25
    ben katlanır plaka ile geziyorum özellikle uzun yolda çok işime yaradı mersin bodrum balıkesir rotasında gittim bir ton gereksiz hız limiti ve paralı yol dertlerine takılmadan geziyi kafam rahat tamamlayabildim. Dağın başında bomboş yolda 50km hız ve radar işaretinden tutunda senede 1 kere kullanacagım yol için benden kart isteniyordu vsvs. Ben bunları yaptığım için kendimi suçlu hissetmiyorum kim ne derse desin. 1 yıl boyunca yurtdışında kullanmama rağmen motorun Turkiye'de vergisini ve sigortasını mecburen ödedim yurtdışındada ödedim duble oldu. Bir sonraki motorumdada ilk yapacağım iş katlanır plaka takmak olacak.

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendime yeterince baktım. Sana bakıyorum ve hiç hazzetmiyorum. Sen gibilerden iğreniyorum. İnsan hata yapar, ama herhalde yaptığı hata ile övünmez. Övünürse ona insan denmez. O küçücük kafan aldı mı bu söylediğimi? Saygı ve edepten ne anlıyorsun da benden bekliyorsun? Sen benim kutsal bildiğim birtakım değerlere bağıra çağıra tecavüz ederken benden saygı bekleyecek kadar mı akıldan yoksunsun. Git, cehennem ol, kaybol, ne olursan ol, yok ol! Zaten bu gidişle çok geçmeden yok olursun.
    Gel yüzüme konuş bakalım kim yok oluyor,

Motosikleti
    honda nc750 x
    Bu başlıkta da yine her şey rayından çıkmış ve karşıt fikirler yine restleşmeye ve hakaret etmeye dönüşmüş! Biz daha tartışmayı bile bilmiyoruz, vay halimize..
    Ama paranın haksız kişilere gittiği, kuralların yalnız bize geçtiği, ensesi kalınlara ve politikacılara sökmediği konusunda ne kadar haklıysanız da; yanlış benim yanlışım kimseyi ilgilendirmez tavrında da bir o kadar haksızsınız arkadaşlar. Plakaları da takın, kurallara da uyun; yiyenin hesabı burada sorulmazsa öbür tarafta sorulur. Son cümlem hep aynı; (emniyetli olanlarından) en azından kask, mont ve eldiven takın lütfen, geride bekleyenleriniz sevdikleriniz var unutmayın..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı surmenajetki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi arkadaş, devletimize vergisini veriyormuş, hemde fazlasıyla, ama çalmaktan da alıkoyamıyor kendini. peki plakasını saklamadan geçenler gerizekalı mı, bi akıllı sen misin. bunları yaparak zaten hırsızlığın daniskasını yapıyorsun, bide vergisini fazlasıyla ödüyormuş.
    hem dürüst vergisini veren birisin ama üstelik hırsız birisin. bu ne yaman çelişki bro

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:44 ----------

tebrik ederim güzel bir nokta,

ulan çalınan motorlara adamlar plakasız biniyor, yada katlanır plakalıkla biniyor. şimdi hırsız mı yoksa vergisini veren ama çalmaktan çekinmeyen bir vatandaşımız mı nasıl bilecek bu devlet.

polisten kaçmak sizde, hırsızlık sizde, memleketi beğenmeme sizde, hiç bi ski beğenmeme timi sizde. ulan bide antepteki cglileri, istanbuldaki apaçileri hor görme sizde, ulan siz nesiniz. köprüden beleş geç, otoyoldan beleş geç, çevirmeden kaç, plaka gizle, hız yap, cadde de 150 bas önüne araba çıkınca 'hayvan gibi şii yapıyonuz aq yola öyle girilir mi diye çemkir'

meclisten kanundan şikayetçiysen, bak meclis orda değiştirmek için bişiler yap. oturduğun yerden kopro cok poholu.

bu arada milletin vekiline bu kadar hakları tanıyan bu millete ve bu hakları hep kendi çıkarı için kullanan vekillere de yazıklar olsun
    Polisten kaçmıyorum evraklarım eksiksiz plakam açık gezerdim motorum çalınana kadar. 2 ay önce kardeşim yeni motosiklet aldı onunda evrakları eksiksiz plakası açıktır. Köprü ücretleri evet gereksiz pahalı ve ben bu ücreti ödemek istemiyorum. Motosikletler için daha makul bir seviyeye veya ücretsiz bir hale gelene kadar ödemeyi de düşünmüyorum. Benim bir şeyler yapabilmek adına yetkilerim olsaydı emin olun yapardım yoksa çıkıp tek başıma taksim meydanında bağırırsam ya göz altına alınırım ya da bağırdığımla kalırım. Tanımadığınız insanlar hakkında genelleme yapmaktan kaçınmanızda fayda var iyi forumlar diliyorum.

'ben katlanır plaka ile geziyorum özellikle uzun yolda çok işime yaradı mersin bodrum balıkesir rotasında gittim bir ton gereksiz hız limiti ve paralı yol dertlerine takılmadan geziyi kafam rahat tamamlayabildim. Dağın başında bomboş yolda 50km hız ve radar işaretinden tutunda senede 1 kere kullanacagım yol için benden kart isteniyordu vsvs. Ben bunları yaptığım için kendimi suçlu hissetmiyorum kim ne derse desin. 1 yıl boyunca yurtdışında kullanmama rağmen motorun Turkiye'de vergisini ve sigortasını mecburen ödedim yurtdışındada ödedim duble oldu. Bir sonraki motorumdada ilk yapacağım iş katlanır plaka takmak olacak.'

aynen kardeş, senin zihniyettekiler, yani plakayı sakladım, geçiş üücreti yok radar yok ceza yok diyenler motorlarını yan yatırdıklarında veya kaza yaptıklarında ÇIKMA PARÇA PEŞİNDE KOŞANLARLA AYNI. örneğin kawa, 1 ayda parça getiremiyor veya pahalı. kaza yapan adam ne uğraşacak orjinal beklemeyle. Çalıntı Çıkma parça taktırır, ekonomi de yapar, beklemez de, kafası da rahat olur. dimi güzel kardeşim

bu şartlar altında orjinal parça alan da net gerizekalı. al bi çıkma yada araştır bul sipariş ver çıkma parça, hem ucuz hem bekleme derdi yok.
    TimFx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)