Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1 ay çalışmamış scooter ,lütfen bir yol gösterin.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mt 125
    merhabalar, yaklaşık 40 gün önce sigorta yüzünden motorum bağlandı , 1 haftada yaptırıp sigortamı, otoparktan çıkardım, ama çalıştıramadım, halbuki çalışıyordu ve bakımları yeniydi. sonra tekeri de inik olduğundan Antalya sıcağında kol gücüyle götüremedim, yakıtı da dökülmüş baya. (malesef grenajda çok fazla kırık da vardı,aldığımda)
    neyse götüremediğimden yakında ki tanıdık fabrikanın otoparkına çektim,iş güç,hastane olayları falan vardı 25 gün daha alamadım. çalışmaz diye gittim nakliye ile aldım. şimdi motosikletime binmek istiyorum ama ,el marşıyla çalışmıyor. ayak marşıyla da bir iki denedim ama beceremedim.
    marş sesi normal, motoru boğmamak için de çok zorlamadım. dediğim gibi bıraktığımda tıkır tıkır çalışıyordu.

motosiklet: mondial mt125

ne yapabilirim, tamirciye götürcek 50 tl bile param yok ,evde ben bu motosikleti nasıl çalıştırabilirim
    çözümü var mı,burdaki fikirlerle eminim çalışır motosiklet, lütfen yardım ,işe arabayla gidip gelmekten bıktım son 1 ay falan havalar bozmadan biraz daha binmek istiyorum.

(arabayla günlük 40 km ,yakıt fiyatları malum, cep yakıyor)

şimdiden herkese çok teşekkür eder, esenlikler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Buji ucuna bak elektirik geliyor mu gelmiyorsa ateşleme sistemini kontrol et ve benzinin karbüratöre ulaşıp ulaşmadığına bak.

Bujiye elektrik gelip gelmediğini yada ateşleme işlemini yapıp yapmadığını nasıl kontrol edebilirsin ? Şöyle ; buji kablosunu çıkarıp bir metale yaklaştır ve marşa bas eğer elektrik kablodan çıkıp metale ulaşıyorsa ateşleme var demektir.

Motoru yokuş aşağı getir ve frenlere bas. Amaç benzinin motora rahatça ulaşmasını sağlamak. Uzun süre çalışmadığında motordaki benzin çekiliyor. Motoru bu şekildeyken çalıştırmayı dene en çok karlılaşılan sorun bu oluyor genelde.
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

Motosikleti
    mondial mt 125
    teşekkürler deneyelim bakalım

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kontağı açmadan, gaz vermeden 3-5 kere ayak marşı yap, sonra kontağı açıp dene ayak marşını.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tamirciye götürmene gerek yok.

Akü durduğu yerde yaklaşık günde %1 azalıyor. 40 gün yatarsa yaklaşık akü %40 azalır.

AEA ve motorcu muhabbeti'in çektiği akü takviyesi videosu var. Dikkatli olmak kaydıyla uygulayabilirsin. Yanlış yaparsan hem çarpılırsın hem de motorun bir sürü yerini bozarsın.

Ayak marşı ile çalıştırabilirsin(internette videosu var, işin esası yavaş yavaş pedala basmak sertleştiği yere kadar yavaş yavaş getirmek sonra pedalı yukarı alıp hızlıca tek seferde basmak 2-3 denemede çalışır) veya arkadaşın dediği gibi 5-6 kez ayak marşına yavaşça basıp sonra elcikteki boşluğu alıp(gazı 1-2 mm açman yeter) marşa basarsan çalışır. ilk başta hem akünün az olmasından hem de benzinin eskimesinden garip çalışır biraz gaz vermen gerekir ama en geç 1 dk içinde kendine gelir.

Olmazsa özelden mesaj atarsın

Yeni benzin koy karburatorden biraz benzin akıt bas marşa calışîr

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)