Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fahri müfettişten 2 ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    2SALLA1BAĞLA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Merhabalar, bu sabah elime 2 adet trafik cezası ulaştı. 0 km motosiklet satın aldım, 17.06.2015 tarihinde, bir süre kullanamadım nakit sıkışıklığından dolayı, ruhsat + plaka çıkaramadım. Ruhsat + plaka çıkardıkdan sonra, çevirmede kasksız olarak 88 TL ceza yedim, hiç bir ricada bulunmadım memurlara karşı, çok kısa bir sohbet ettik, ceza için teşekkür ettim ve ayrıldım. Problem şuki; 19.08.2015 tarihinde, sabah 09:39 da '' motosikletlerde sürücünün koruma başlığını kullanmaması'' olarak 88 TL ceza kesmiş, okey burada sıkıntı yok. Aynı günün 23:40 ında, KIRMIZI IŞIK KURALINA UYMAMAK olarak 189 TL ceza yazmış, ben bunu kabul etmiyorum, nasıl itiraz edebilirim acaba ?

( İlk cezadan 5-6 gün sonra bir kask edindim, ancak otoparkta motosikletin yanına bırakmıştım ve kayboldu, bulamadım. kasksız binmeyi bende sevmiyorum, imkanım olsa full korumamıda tamamlayacağımı belirtmek isterim, )

İyi forumlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    2salla1bağla.
    boşuna okumuşum.
    dental_land ve EfeXTR bunu beğendiler.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Kasksız binmeyi "sevmeyen" bir sürücünün kırmızı ışıkta geçmesi bence hiç hayret edilecek bir şey değil. Ben bu cezayı kabul etmiyorum demekle de olmuyor, o saatte o dakikada motosikletinizin başka bir yerde olduğunu kanıtlayabiliyor musunuz?
    Ertugyigit bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sistemimiz şöyle işliyor
    1- Önce cezayı ödüyorsunuz
    2- Sonra SULH CEZA MAHKEMESİ ne diyerek bir dilekçe yazıp, adliyede ilgili sekreterliğe teslim ediyoruz ve süreç başlamış oluyor.
    2SALLA1BAĞLA bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sistemimiz şöyle işliyor
    1- Önce cezayı ödüyorsunuz
    2- Sonra SULH CEZA MAHKEMESİ ne diyerek bir dilekçe yazıp, adliyede ilgili sekreterliğe teslim ediyoruz ve süreç başlamış oluyor.
    aaaa ne güzel bir sisteminiz var,tebriklerr

Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2salla1bağla.
    boşuna okumuşum.
    Keşke boşunada yazmasaymışsınız, neyse, geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

etarhan, yorumunuz için teşekkürler, kurallara en üst düzeyde uymaya çalışıyorum, arada bir nadirde olsa oluyor, gecenin 4ü, debriyaj telim kopmuş, dursam kimsecikler yok, yolda kalıcam. Mecburen geçiliyor, ada şeklindenki bir kavşakta, bir sonraki ışığa atladım v.s ancak, belirtilen mevkide hiç bir ihlalim olmadı, bu duruma itiraz etmek istiyorum. Biliyorum, hiçte şaşırtmıyor kask kullanan bir motosikletlinin kırmızı ışıkta geçmesi Tam 31 gün olmuş, o zaman nereye gittiğimi bile bilmiyorum açıkçası.

ZümeR, cevap için teşekkürler, itiraz için gerekli merci herhangi bir harç / dosya bedeli tanzim ediyormu ?
    Teşekkürler.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    23:40 kırmızı ışık ihlali cezasını kim yazdı? Kamera ile belgelenmiştir.

İyi ki saat 4'te adaya atlarken ceza yazmamışlar.

Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23:40 kırmızı ışık ihlali cezasını kim yazdı? Kamera ile belgelenmiştir.

İyi ki saat 4'te adaya atlarken ceza yazmamışlar.

Darkfriairs, öncelikle teşekkürler. Antalya' da bir fahri trafik müfettişi yazmış, aynı günde sabahında kasktan yazmış, lafım yok gidip ödeyeceğim. Ancak, ben geçmedim kırmızı ışıkta. Fotoğraf koymamışlar, dilekçe ile itiraz edeceğim. clabber abimizinde dediği gibi, ilk iş yarın sabah ruhsatı işleten ile adliyeye gitmek olucak, çünki fotoğrafını falan görsem, ah bak burda geçmişsin deseler, veya geçtiğimi bilsem param olmasada şu an borç harç öderim.
    Amin, vallaha 189 + 88 + 88 = 365 TL Erken ödeme 275 TL .

Birde, ruhsat sahibi farklı, ceza plakaya yazılmış, borcu öderken ceza puanı düşecekmi ?

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    2 farklı müfettişe denk gelme ihtimalin zor ama olmuştur... farketmeden geçmişsindir.

19 temmuz da kırmızı ışıkta geçip geçmediğine nasıl emin oluyorsun onu bilemedim. Arada 2 ay geçmiş.

Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Doğru söylüyorsunuz ama ne biliyim, eminim yani.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Cezayı yazan adam alelade bir adam değildir, sözüne güvenilir olduğu kesin.

Siz gene de şansınızı deneyin.

Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Tamamdır, cevaplar için teşekkürler.

bahadircolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 900 GT Pro
    Trafikten yediğiniz cezayı bile fotoğraf ile ispat etmeleri şart iken fahri beyin beyanına istinaden ceza yemeniz çok mantıksız gldi bana.
    Foto ile ispat edemiyorlarsa mahkemeye bile gitmek lazım, yoksa canı sıkılan fahri bey yazar da yazar... Bir ara bu fahri beyler kalkmıştı, tekrar mı görev verdiler?
    Şimdi bir de her vatandaş foto ve video ile trafiğe ihbarda bulunabiliyor. Yeni çıktı...

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Fotoğraf ile ispat edemedikleri HER TÜRLÜ CEZAYA itiraz edin. %100 yırtarsınız doğru olsa bile.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)