Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hayat Acun vb saçma televizyon programlarını izleyerek geçmemeli (uzun yol SYM125 cc)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    --
    Herkeze selamlar,

Hayattan pek zevk alamıyorum etrafımda düşüncesiz çok insan var ,hayatım televizyon denilen illet ütopya,survivor( hilmicem öne geçtiiiiii,gönüllüler kazandııııııı) gibi saçmalıklar, 35-40 yaşlarındaki insanların ciddiyetten uzak ergence şımarık hareketlerinin tiyatro diye sergilendiği HİÇ GÜLMEDİĞİM GÜLDÜR GÜLDÜR gibi programları izleyerek geçmesini istemiyorum ve sizlerinde hayatlarınızın böyle geçmesini istemem.

Sevgili arkadaşlar nefeslerimiz sayılı bu nedenle yola çıkmak soyut ekranlardan (facebook, televizyon,twitter vb) alanlardan somut (Trabzon kaçkar dağları,manavgat şelalesi, Kapadokya gibi yerlere gitmek yolda olmak istemekteyim.

Sizlere sualim şudur yeni mezun olduğum için kolay iş bulamamaktayım ve bütçem kısıtlı sym fiddle II 125s en uygun ve kaliteli motorsiklet olarak belirledim.

SYM fiddle II 125S ile uzun yola çıkabilirmiyim?
    tırları kolayca sollayabilirmiyim?
    düz yolda max hızı kaç kmdir acaba?
    bu motorsiklet ile uzun yola çıkan varmı aranızda varsa deneyimlerini paylaşabilirmi?

Farklı düşük ccli uzun yola çıkabileceğim önereceğiniz motorsikletler varsa paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler..
    Mexico, polemos, Ertugyigit ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Öncelikle hayırlı olsun lakin herkes sizin gibi düşünmek ve uygulamak zorunda değil. Ben motosikletimle gezeride survivor izlerimde neden izlemiyim. Herşeyin tadı başka herşeyden bir tad almak lazım .

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Kafa yapilarimiz ayniymis, gecmis olsun
    Bana kalirsa gidilmez sana eziyet olur 90-100 le nereye kadar zaten hafif motor tirin biri yanindan gecince sallar seni

Motosikleti
    --
    Öncelikle kalbinizi kırdıysam özür dilerim ben programların sığlığından baksetmek istedim yoksa izleyen insanlara bir eleştiri yapmak istemem.
    kovboy03 bunu beğendi.

arkadaşımda rks ve 130 basıyorum diyor cbf 150yi geçiyorum didi

Motosikleti
    --
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler araştırayim güzel motora benziyor fiyatıda uygun . Ayrıca teşşekürler seta34

Hocam benim görüşüm programların insanların batılılaştırmaya çalıştırması, batılılaştırmaya çalışmakta otomatik olarak dini duygulardan uzaklaştırmak demek. Televizyon, internet vs şeyler insanları kesinlikle saygıdan uzaklaştırıyor. Mesela forumda bile 20 yaşındaki birisinin her ne olursa olsun 40 yaşındaki birisine saygısızlık yapmaya hakkı yoktur ama batılılaşmayla birlikte artık 15 yaşındaki çocuk bile 70 yaşındaki amcaya herkesin önünde saygısızlık yapabiliyor.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    125 cc pcx le ankara yolu bitmeyecekmiş gibi geldi.düşüncem 200-250cc minimum uzun yol için.

Hocam yol keyiflidir. Önemli olan iki tekerin özgürlüğü değil mi ? Yalnız kendinizi kısıtlamalara sokmamanız gerekir. Gerekirse planınızı 1-2 gün geniş yapın keyfini çıkarın Emin olun manavgat şelalesinin karşısına oturup çayınızı elinize aldığınızda sıkıntılarınız geçecek

Ama realist bakmak gerekirse 250 cc bir motor hem uzun yol , hem trafik avantajı açısından daha iyi olabilir.
    2. ellere bakmayı deneyin ?
    mehmetenis bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    "iş bulamıyorum; ama elimdeki az buçuk parayı da motosiklete yatıracam" bu düşünce, saydığın programlardan daha sığ.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Yokuşlarda ve sollamalarda zorlanacaksınız. 250 cc hem şehir içinde hem de şehir dışında tatmin edecektir.

Alıntı ozkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze selamlar,

Hayattan pek zevk alamıyorum etrafımda düşüncesiz çok insan var ,hayatım televizyon denilen illet ütopya,survivor( hilmicem öne geçtiiiiii,gönüllüler kazandııııııı) gibi saçmalıklar, 35-40 yaşlarındaki insanların ciddiyetten uzak ergence şımarık hareketlerinin tiyatro diye sergilendiği HİÇ GÜLMEDİĞİM GÜLDÜR GÜLDÜR gibi programları izleyerek geçmesini istemiyorum ve sizlerinde hayatlarınızın böyle geçmesini istemem.

Sevgili arkadaşlar nefeslerimiz sayılı bu nedenle yola çıkmak soyut ekranlardan (facebook, televizyon,twitter vb) alanlardan somut (Trabzon kaçkar dağları,manavgat şelalesi, Kapadokya gibi yerlere gitmek yolda olmak istemekteyim.

Sizlere sualim şudur yeni mezun olduğum için kolay iş bulamamaktayım ve bütçem kısıtlı sym fiddle II 125s en uygun ve kaliteli motorsiklet olarak belirledim.

bu motorsiklet ile uzun yola çıkan varmı aranızda varsa deneyimlerini paylaşabilirmi?

Farklı düşük ccli uzun yola çıkabileceğim önereceğiniz motorsikletler varsa paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler..

100 cc motorla kış vakti artçı ile uzun yola çıkmış bir arkadaş vardı forumda. Kısacası motor bakımlıysa uzun yol gider. Sadece guzergahinizi iyi belirlemelisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:03 ----------

Alıntı Sinan58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim görüşüm programların insanların batılılaştırmaya çalıştırması, batılılaştırmaya çalışmakta otomatik olarak dini duygulardan uzaklaştırmak demek. Televizyon, internet vs şeyler insanları kesinlikle saygıdan uzaklaştırıyor. Mesela forumda bile 20 yaşındaki birisinin her ne olursa olsun 40 yaşındaki birisine saygısızlık yapmaya hakkı yoktur ama batılılaşmayla birlikte artık 15 yaşındaki çocuk bile 70 yaşındaki amcaya herkesin önünde saygısızlık yapabiliyor.
    Beyefendi, musait bir zamanınızda Batılılaşma nedir, hangi uluslar bu süreçten geçmiştir, batı batı olmak icin hangi dogululasma surecinden geçmiş, "batı gelenegi" diyerek küçümseme gayretinde oldugunuz değerlerin kökleri nerededir açıp bir okuyunuz.

Basmakalip politik propagandalarin ötesinde de bilgi var.
    eren3736, Nathan, erk1n ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    diziler ile ilgili yere cevap vereyim one piece izleyebilirsin çoğu dizilerden kat be kat güzel

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı biosferist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks 180 basıyordur arkadaşının yanlışı var.

Scooter ve düşük cc motorla uzun yol gidilir ama sıkılırsınız. Türk televizyonlarını bende izlemiyorum açıp yabancı dizi izliyorum netten. Seyahat tutkunuz güzel anlayabiliyorum bende de aynısı var ama çıkmam imkansız şimdilik. Siz vitesli motosiklet alın. Profilinizde veya burda yaşadığınız şehri belirtmeniz iyi olur. Durumunuz yoksa bajajın modellerine bakın. İyi forumlar.
    something123 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Durum veya düşüncelerinle ilgili yorum yapmadan esas soruya geçmek istiyorum çünkü diger turlu sayfalarca yazmak gerekir.

Sorunun cevabıda tam olarak şudur; geçtiğimiz ay 125cc makina ile memleketten çıkan bir arkadaş şuan japonyada. Rahat olmaz hizli olmaz ama gitmek istersen gidilir
    jackonbir bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Discovery channel izleyebilirsiniz

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks 180 basıyordur arkadaşının yanlışı var.

Scooter ve düşük cc motorla uzun yol gidilir ama sıkılırsınız. Türk televizyonlarını bende izlemiyorum açıp yabancı dizi izliyorum netten. Seyahat tutkunuz güzel anlayabiliyorum bende de aynısı var ama çıkmam imkansız şimdilik. Siz vitesli motosiklet alın. Profilinizde veya burda yaşadığınız şehri belirtmeniz iyi olur. Durumunuz yoksa bajajın modellerine bakın. İyi forumlar.
    Bu donem survivor yok ya iyi takip edemedin snrm konuyu acan arkadaş rising star izlicen ;))) o seste gelio hadi iyisin ;))

Saka bi yana turker arkadas dedigi gibi bajaj modellerine bak fiyatlari iyi, bide 100 cc ile aynen arkadas uzun yol yaptı ama eziyetti.. yavas yavas gidersen sorun olmaz mantiken ama riskli bana sanki yetersiz gibi geldi..
    ozkartal bunu beğendi.

Ben arabayla bile uzun yolda 90-100 km arası giderim, öyle keyif alıyorum. Eğer gezi için yola çıkarsanız arıza çıkarmayan her motorla sıkılmadan gidersiniz. Ama bir yere ulaşıyım mantığıyla çıkarsanız o zaman 250cc den başlar, sonu yoktur. Düşük cc nin bana göre tek sıkıntısı rampalarda ve sollamalarda problem olması.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Hayattan zevk almamanın sebebi TV ise onu sen bileceksin zorla mı seyrettiriyorlar, 500 tane kanal var. Ayrıca ben Güldür Güldür'e bayılıyorum güldüğüm tek programdır. Bizim hayatımızın nasıl geçtiği seni ne ilgilendirir belki biz böyle zevk alıyoruz hayattan.

üniversite mezunu olduysan daha 23-24 yaşlarında olmalısın, senin nefesin sayılı ise biz çoktan öldük.
    sym fiddle2 ile gezme tozma uzun yol dahi yaparsın istedikten sonra neden olmasın. Ancak bu dediklerini yapabilmek için önce bir iş güç sahibi olup belli bir ekonomik düzeyi yakalaman lazım. Öyle borç harç ile seninki gezmek değil ancak yollarda sürünmek olur.
    - uzun yol çıkmakta bir sıkıntı yok evet çıkabilirsin
    - düz yolda max hız 100km/h dir. Ancak sürekli o hızda gitmen motor açısından iyi olmaz hem çok yakıt tüketirsin hem de motoru zorlarsın. fiddle2 nin optimum hızı 70km/h dir.
    - Tırların hızına bağlı olarak sollama yaparsın. Ama şu hafriyat kamyonlarının gittiği hızlarda giden tırlar da var işte o sıkıntı olur.
    - fiddle2 ile karadeniz turu yapanlar var. facebook fiddle grubunda olması lazım emin değilim.
    - düşük cc ile uzun yol yapabileceğin bir motor tavsiyesi veremem. Bence en az 200-250cc olmalı.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı ülgenhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Beyefendi, musait bir zamanınızda Batılılaşma nedir, hangi uluslar bu süreçten geçmiştir, batı batı olmak icin hangi dogululasma surecinden geçmiş, "batı gelenegi" diyerek küçümseme gayretinde oldugunuz değerlerin kökleri nerededir açıp bir okuyunuz.

Basmakalip politik propagandalarin ötesinde de bilgi var.
    Kesinlikle katılıyorum. Önce "batılılaşma", "din, duygular", "saygı" gibi sloganların ne anlama geldiğini anlamak ve açıklamak lazım. Kimi batılılaşmayı din düşmanlığı diye algılarken kimi de uygarlaşma diye tanımlıyor. Bu iki kişinin batılılaşma konusunda konuşup anlaşması mümkün olabilir mi? Her şeyden önce (gençler bu işe bozuk çalacak, ama) gençlerin okuyup dinleyip öğrenmeyi öğrenmeleri gerekiyor. Bir bakıyorsun, 20 yaşındaki bir "çocuk" sana hayatın anlamı hakkında konferans vermeye başlamış. Elbette arada saygıyla dinlenecek pırlantalar da olacaktır, ama daha alfabenin "A"sını geçmemiş bir çocukla ben neyi tartışacağım? Elbette "ben" her şeyi biliyor değilim, ama herhalde hayattan yeterince sopa yemişimdir, henüz bir fiske vurulmamış çocuklarla ancak "eğitmen" olarak ilişki kurabilirim, "eğitilen" olarak ilişki kurmaya hazır değilim (dediğim gibi, istisnalar geçerlidir).

Bu arada, saygının yaşı başı yoktur. Başlangıçta herkes yaşına başına bakmadan birbirine saygı ile yaklaşmak zorundadır. Sonra gelişmelere göre saygı katsayısı değişebilir, ama başlangıçta yaş 7 de olsa, 70 de olsa fark etmez, herkes saygıyı hak eder.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)