Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ve 1 ton hayal kırıklığı

Motovento
    REKLAM ALANI

O kadar çalışıp alın teriyle kazandığım cbr125r parası bir anda anlamını kaybetti. Neden mi???
    Fransız beyefendiler b sınıfı ehliyetimi sadece araba, traktör kullanabilecek kadar çeviriyorlarmış.
    Ben 125cc ye kadarda b sınıfıyla kullanabiliyor diye biliyordum. Gerçi atalarımız boşuna dememiş bilmeden araştırmadan bişey yapma diye...
    Sen o kadar çalış, yeme içme biriktir sonrada hakettiğin o alın terinin karşılığını alama öylemi...
    Burdan bi arkadaşım söyleyince inanamadım ilk başta ehliyetimle 125cc bile kullanamadığıma şaka olduğunu zannettim bi an, netten bi bakıym dedim dediklerinin maalesef doğru olduğunu öğrendim. Beynimden vurulmuşa döndüm. Gerçekten çok üzüldüm.
    https://en.wikipedia.org/wiki/European_driving_licence
    A(1-2) ehliyeti için sürücü kursunada gidemiyorum dil bilmediğim için.
    Tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu benim için. En az 3-4 yılda ancak öğrenebilirim dili ehliyet kursuda benden en az bir cbr parası daha isteyecek gelde üzülme şimdi.Artık araba alıcaz aile için yapacak bişey yok.
    Bunları buraya yazmanın çok saçma farkında olduğun farkındayım ama motosiklet sevgisi işte naparsın bunları buraya yazdırıyo.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Ne dili öğrenmeniz gerekiyor ehliyet için ?
    B ehliyet varsa zaten sadece direksiyon sınavı oluyorsun.Maliyet de öyle CBR kadar değil max. 1000tl tutar.
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Motosikleti
    arayışta
    Arkadaş Fransa'da ehliyet alıcak.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Geçmiş olsun kardeşim üzüldüm adına çok da hevesliydin.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bir bak bakalım Fransa'da bu hafta motor kazalarında kaç kişi öldü , birde ülkemize bak. (Bu hafta benim hiç gözüme ilişen haber olmadı ama sen bakınca yerel gazeteleride tarayıp yaklaşık rakamı bulacağım en az 10 kişi olduğunu düşünüyorum).

Ayrıca madem göç ettin ve o ülkede kalmayı düşünüyorsan dilini öğrenmen mantıklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Bak mesela ben bu hafta ulusal basında hiç motosiklet kazası ve ölüm görmemiştim , herşey günlük güneşlikti.

1-) 17 Eylül
    http://www.duragan57.com/index.php/2...oeluem-getirdi
    2-)13 Eylül
    http://www.haberci71.com/haber_detay.asp?haberID=13524
    3-)15 Eylül
    http://www.corludahaber.com/haber/gu...lum-/1994.html
    (Forklift sürücüsü suriye'li türkçe biliyor muydu acaba ?
    4-)15 Eylül
    http://linetv.com.tr/askere-gidecekt...azasinda-oldu/
    5-)12 Eylül
    http://magnethaber.com/bu-kacinci-olum/
    6-)15 Eylül (Trakya gezimde bu yoldan ben de geçmiştim hatta düzgün olmayan Toki yazısının resmi var etkinlik kısmında , zor bir yok değildi)
    http://gazetevolkan.com/haber/otomob...kaybetti/1442/

Sadece ilk 10 sayfayı taradım ve bu sayı ülkemiz için gayet kabul edilebilir bir rakam (3-4'te ağır yaralı var) ve bak bunların hiç biri bilindik gazeteler vb değil , bu ölümler artık haber değeri bile taşımıyor.Kurallar insana değer verildiği için konulur ve kendine ve canına değer veren bunlara uyar.Seçim senin...
    dejavoo ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı Sinan58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fransız beyefendiler b sınıfı ehliyetimi sadece araba, traktör kullanabilecek kadar çeviriyorlarmış.
    Bu Fransızlardan bir-iki tanesini Taksim meydanında sallandıracaksın, bak nasıl düzene girerler.
    Bizim trafik teşkilatı da Fransa'da eğitim görmüş olmalı ki, bir süredir B sınıfı sürücü belgesi sahiplerinin sadece otomobil ve traktör sürmesine izin veriyor, motosikletin üstünde yakalarsa ehliyetsiz muamelesi yapıyor.

Kardeşim Sinan58, hiç hayatında Trafik Yasası, Trafik Yönetmeliği diye bir şey duydun mu? Duymadıysan trafik işlerini mahalle muhtarının düzenlediğini mi zannediyordun? Yok eğer duyduysan ulan bu da ne ola ki diye merak edip hiç mi okumadın?
    Ertugyigit bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Fransada yaşama imkanım olsa B ehliyetle yetinir hiç homurdanmazdım Ayrıca fransızca öğrenmekte ne varmış adamlarda bi milliyetçilik var işini yaptırmak istiyosan mecbur öğrenecen. Adama ingilizce adres soruyosun dediğini anlıyo ama fransızca cevap veriyo Çat pat bile olsa ingilizce anlatamazmıydı
    etarhan, Biyturs_OnSr ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Mevzuyu yanlış anlamışsınız daha doğrusu arkadaşımız anlatamamış.

Fransa'da "B" sınıfı ehliyet ile motosiklet kullanabiliyorsunuz. Fakat ehliyetinizi Fransa'dan alırsanız.
    Bu arkadaşımız ehliyeti Türkiye'den aldığı için Fransızlar kendi ehliyetlerine çevirirken motosiklet için izin vermemişler.
    Yani çifte standart gibi bir durum olmuş.
    yasdal bunu beğendi.

Motosikleti
    Şuan yok
    Dil ile bir alakası yok kardeşim lakin Avusturyadayım iki senedir Almancamı baya geliştirdim ama hala ehliyet için yeterli değil .
    Ama biraz araştırırsan yazılı sınavı türkçe verebiliceğin yerler var ben buldum Viyanada önümüzdeki ay alıyorum Insallah

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Fransada B eğitimi alırken motosiklette konu içierisinde ise normal.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Hocam stajyer ehliyet yasası çıktığında sürücü belgenizi ab ülkelerinde kullanabileceksiniz diye biliyorum ama ?

Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim üzüldüm adına çok da hevesliydin.
    Sağolasın abi, hevesimiz kursağımızda kaldı biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:06 ----------

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bak bakalım Fransa'da bu hafta motor kazalarında kaç kişi öldü , birde ülkemize bak. (Bu hafta benim hiç gözüme ilişen haber olmadı ama sen bakınca yerel gazeteleride tarayıp yaklaşık rakamı bulacağım en az 10 kişi olduğunu düşünüyorum).

Ayrıca madem göç ettin ve o ülkede kalmayı düşünüyorsan dilini öğrenmen mantıklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Bak mesela ben bu hafta ulusal basında hiç motosiklet kazası ve ölüm görmemiştim , herşey günlük güneşlikti.

1-) 17 Eylül
    http://www.duragan57.com/index.php/2...oeluem-getirdi
    2-)13 Eylül
    http://www.haberci71.com/haber_detay.asp?haberID=13524
    3-)15 Eylül
    http://www.corludahaber.com/haber/gu...lum-/1994.html
    (Forklift sürücüsü suriye'li türkçe biliyor muydu acaba ?
    4-)15 Eylül
    http://linetv.com.tr/askere-gidecekt...azasinda-oldu/
    5-)12 Eylül
    http://magnethaber.com/bu-kacinci-olum/
    6-)15 Eylül (Trakya gezimde bu yoldan ben de geçmiştim hatta düzgün olmayan Toki yazısının resmi var etkinlik kısmında , zor bir yok değildi)
    http://gazetevolkan.com/haber/otomob...kaybetti/1442/

Sadece ilk 10 sayfayı taradım ve bu sayı ülkemiz için gayet kabul edilebilir bir rakam (3-4'te ağır yaralı var) ve bak bunların hiç biri bilindik gazeteler vb değil , bu ölümler artık haber değeri bile taşımıyor.Kurallar insana değer verildiği için konulur ve kendine ve canına değer veren bunlara uyar.Seçim senin...
    Hocam dediğinizde haklısınız ama Türkiye den göç edince kurallar doğal olarak çok sıkıyo sanki. Normal şartlarda olması gerekende bu galiba.
    mgora bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fransada ehliyet alınca B sınıfı ile motosiklet sürülebiliyor ama Tğrkiye dahil bazı ülkelerin kabul etmiyolar bence haklılık paylaeı var.Türkiye de malum A2 ehliyeti nasıl veriliyor hepimiz biliyoruz.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fransada yaşama imkanım olsa B ehliyetle yetinir hiç homurdanmazdım Ayrıca fransızca öğrenmekte ne varmış adamlarda bi milliyetçilik var işini yaptırmak istiyosan mecbur öğrenecen. Adama ingilizce adres soruyosun dediğini anlıyo ama fransızca cevap veriyo Çat pat bile olsa ingilizce anlatamazmıydı
    Hocam bence AB ülkelerine fransa vs. gitmenin o kadar iii olduğunu düşünmüyorum tabi bazı şeyler dışında ama genel olarak kötü bir tercih.
    almanya, fransa vs ülkelerinden Türkiye ye izne gelenler genelde hep bi artis, zengin tipinde geziniyorlardı bmwler, mercedesler, audiler falan ama alakası yok.
    Türkiye ye izne gidip bmwlerle hava atanlar burada öyle değiller. Tamam arabalar, motosikletler bi takım şeyler ucuz ama para kazanmak gerçekten çok zor. Devlet genel anlamda buradada çok vergi alıyor. Burada yaşayan kimse kolay kolay zengin olamaz bazı istisnalar dışında.Ama kimseyede muhtaç olmazsınız. Fransızların milliyetçilik konusunda belirli ilkeleri var mesela fransız vatandaşı olmak için fransada 5 yılı geçirdikten sonra elinize fransız bayrağı alıp fransızların marşını ezberlemeniz gerekiyor. Tabi bunlarda yetmeyip bayrağı benimsemeniz gerekiyormuş.
    Bayrak ve marş meselesi yüzünden hemen hemen hiçbi akrabam fransız vatandaşı olmadı. Aynı şey Türkiye için geçerli olsa övünürüz ama başka devlet için geçerli olunca zorumuza gitmiyor değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:26 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzuyu yanlış anlamışsınız daha doğrusu arkadaşımız anlatamamış.

Fransa'da "B" sınıfı ehliyet ile motosiklet kullanabiliyorsunuz. Fakat ehliyetinizi Fransa'dan alırsanız.
    Bu arkadaşımız ehliyeti Türkiye'den aldığı için Fransızlar kendi ehliyetlerine çevirirken motosiklet için izin vermemişler.
    Yani çifte standart gibi bir durum olmuş.
    Hocam tam olarakda anlatmak istediğim buydu sağolun.
    Hocam siz fransanın nersinde oturuyorsunuz???

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Alıntı avusturya1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dil ile bir alakası yok kardeşim lakin Avusturyadayım iki senedir Almancamı baya geliştirdim ama hala ehliyet için yeterli değil .
    Ama biraz araştırırsan yazılı sınavı türkçe verebiliceğin yerler var ben buldum Viyanada önümüzdeki ay alıyorum Insallah
    Hocam dil ile alakası var derken ben dil bilmeden kursa gidebiliyorsunuz fakat dil olmadan kesinlikle almak çok daha zor,
    Çünkü kursa kaydolmak, kurstaki hocalarla anlaşmak, direksiyon sınavı vs anlaşmada sıkıntı oluyor birde o kağıt işleri yokmu o kağıt işleri adamın ömrünü bitiriyor resmen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam stajyer ehliyet yasası çıktığında sürücü belgenizi ab ülkelerinde kullanabileceksiniz diye biliyorum ama ?
    Hocam şu anda toplamda 1 yıl boyunca ehliyetimi çevirttirmeden kullanabiliyorum ama tek sorun motosiklet kullanamıyorum. O zamanda ehliyetin pek bi anlamı kalmıyo maalesef.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fransada ehliyet alınca B sınıfı ile motosiklet sürülebiliyor ama Tğrkiye dahil bazı ülkelerin kabul etmiyolar bence haklılık paylaeı var.Türkiye de malum A2 ehliyeti nasıl veriliyor hepimiz biliyoruz.
    Evet hocam ab ülkeleri motosiklet kullanabiliyormuş sadece yanlış bilmiyorsam.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Üzülme, aksine hırs yapıp dili daha çabuk öğrenmeye bak, ayrıca bildiğim kadarı ile 3 tekerlekli sürebiliyorsun yamaha trıcty, piaggio mp3 gibi, yine yanılmıyorsam 300 cc altındaki araçların otobanlara çıkılmasına izinde verilmiyor.

evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    50cc motor serbest 50cc al

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Ehliyet Kursuna Ana dilin ile kayıdolabiliyorsun. Sadece söylemen gerek.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Araplar bile 2 ayda turkce ogreniyorlar.
    Gidip nimetinden faydalanacaksan tabiki dilini ogreneceksin adamin.
    Ben burda sokakta kendi aralarinda arapca konusan insandan nasil cekiniyor ve onu ayipliyorsam (uzun sure kalmis olacak tabi ki) seni de oyle gormeleri gayet dogal.

Ayrica , fransa b ehliyetle motor kullanmaya izin veriyor ise demek ki ona dair belli egitim veriliyor.
    Senin b ehliyetinle tr de motosiklet kullaniliyor mu? Yok.
    Nerde o zaman cifte standart?

Ben fransa olsam bizim ehliyeti gecerli saymam bile. Ehliyetsiz gibi davranirim. Ne sinav sinav , ne egitimi egitim.
    Ertugyigit bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu kadar çok BOŞ konu açacağına biraz ehliyet işini araştırsan bu duruma hiç düşmezsin
    Ertugyigit bunu beğendi.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Öyle güzel trafiği olan ülkede ben motor olmuyorsa bir bisiklet alırdım. Olmuyosa olmuyor işte. Ben olsam gider c r almak için biriktirdiğim parayla dil oğrenmeye çalışırdım. En büyük öncelik dil.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)