Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik alırken...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    İyi akşamlar motosiklet ailesi bir sorum olacak, biraz forumda aradım ama bulamadım ? bilmiyorum buraya actım konuyu mod. abiler kızmasın :D

Lastik sipraşi vermek için oturdum pc'nin başına fakat aklıma bir soru takıldı ? Üretim tarihi ?? Üretim tarihi ne olursa idealdir ? en fazla kaç yıllık lastik alınabilir ?
    bilgi sahibi abiler yorumlarınızı bekliyorum ona göre hemen sipariş vereyim şimdiden teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    bence lastikler hiç kullanılmasa bile 5 yıl ömürleri var ona göre hesap yapmalısın .

Motosikleti
    arayışta
    Üretim tarihi için hangi hangi siteden alacaksan ora ile iletişime geçip öğrenebilirsiniz. Üretim tarihi ne kadar yeni ise o kadar iyi hatta aynı yılın haftası daha yeni olanı makbuldür. 5 yılın üzerinde ise mecbur değilsen almamalısın. Ben olsam bu yılın lastiklerini tercih ederim.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer düzgün bi siteden alırsan zaten sana aynı yılın lastiğini gönderirler. Motolastik.com dan aldım 2015 üretim geldi arayıp ilgilendiler de tavsiye ederim. Ha sonra bi hata yapıp ön lastiği de ikinci el aldım fatihkılıçlı denen şahıs bana 2011 üretim gönderdi mesela sitede yüzlerce lastik ilanı var şahsın. O yüzden sıfır alıyosan 2014 bile kabul etme neden yeni lastik varken eski üretim alasın ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Ayrıca soruna cevap olarak lastiğin yılı kadar saklama koşulu önemlidir düzgün koşullarda saklanan lastiğin 5 yıla kadar ömrü vardır tabi marka vs de önemli. Ama bu koşulları bilemeyeceğin için risk alma 2015 üretim al kafan rahat olsun

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Alacağım lastik 2.75 ön, 4,60 arka lastik enduro lastiği oldugu için baya bulması sıkıntılı ve 500tl'yi geçmemsi gerekiyor tek güzel seçenek Sava MC24 serisi o da her sitede yok, lastikdeposu.com sipraiş etmeyi düşünüyorum yarın arayıp tarihleri öğreneceğim mesela bana 2014 üretim derse lastikler alayım mı ? çünkü savamc24 ü her yerde bulamadım. tabi ki 2015 olsa süper olurdu ama yoksa 2014 alınır mı ?

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Alıntı Volteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alacağım lastik 2.75 ön, 4,60 arka lastik enduro lastiği oldugu için baya bulması sıkıntılı ve 500tl'yi geçmemsi gerekiyor tek güzel seçenek Sava MC24 serisi o da her sitede yok, lastikdeposu.com sipraiş etmeyi düşünüyorum yarın arayıp tarihleri öğreneceğim mesela bana 2014 üretim derse lastikler alayım mı ? çünkü savamc24 ü her yerde bulamadım. tabi ki 2015 olsa süper olurdu ama yoksa 2014 alınır mı ?
    Hocam boxer sayfasında gördüğüm sava türkiye distribütörünü ara bence
    Onlar daha ucuza satıyor diye biliyorum
    İnternette aratırsan bulursun

Not: herhangi bir alakam yok sadece bilgi amaçlı reklam vs değilim yani

Hocam konu motosiklet olunca lastik konusu gerçekten çok önemli oluyor.
    Sizin yerinizde olsam max 2 yıl önce üretilmiş lastikleri alırım sonuçta bu iş şakaya gelmez.
    Eski üretim lastiklerde sertleşme olacaktır muhtemele buda yol tutuşunda sorun çıkartabilir bunlar benim kendi görüşüm.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Lastik ömrü raf dahil 5 yıldır daha geçen hafta lastik almış biri olarak söylüyorum ki öyle her istediğimiz lastik otomobil lastiği gibi kolay bulunmuyor. Burdan 2015ten aşağı alma diye ateş ediyoruz ama ha diyince 2015 lastik bulunmuyor. İnternetten aldım 2013 üretimi lastik geldi yol tutuş veya frenlemede sıkıntı yok elbette yeni lastik iyidir ama tek ölçütünüz üretim tarihi olmasın.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Bende mağazadan aldım 2 hafta önce. 2014 ün lastiğiydi. Yenilerini bulamazsınız daha demişti bana mağaza sahibi. Elimize bile sipariş ettiğimizde bir sene öncesinin lastiklerini yoluyor ithalatcı demişti. Lastiğin depoda saklama koşullarıda önemli dedi. Açık havada bekletilen lastik eskir diye anlattı. Takıldığı zaman ayrıca buna dengesiz hava basılması falan bu eskimeyi hızlandırır.

Motosikleti
    CB650F
    Herkese selam
    Arkadaşlar lastik raf ömrüyle ilgili bu linkte http://www.atonet.org.tr/yeni/index.php?p=2334
    gerekli açıklamalar var.
    Araç üstüne takılmamış, güneş altında bekletilmemiş, herhangi bir kimyasalla temas etmemiş lastik raf ömrü
    10 yıldır. Araç üstüne takılacak lastiklerin aynı hafta aynı yıl olmak gibi bir zorunluluğuda yoktur.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Maşallah bu forumda (bu konuda değil) bol bol karşılaşılan bilgi (daha doğrusu cehalet) kirliliğini önlemek amacı ile 5 saniye süren zahmetli bir araştırma yaptım ve aşağıdaki linki buldum:

http://www.atonet.org.tr/yeni/index.php?p=2334

"Saklama koşullarının doğruluğu" bence burada en önemli husustur. Bildiğim kadarıyla (kesinlikle kontrol ediniz) lastiğin yan yatık saklanmaması ve dikine saklanırken periyodik olarak azıcık döndürülmesi gerekmektedir.
    Volteria bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)