Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir motorum olsun isterdim.....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Evet yine ben sayın forum ahalisi. Aylardır konu açıyorum ama hala motor almadım... "Alamadım"
    Böyle bi motor aşkıyla yanıp tutuşuyorum ki sormayın... Pazar günleri sevgilimi atıp arkaya şileye gezmeye gittiğim, hafta içi millet trafikte bayılırken benim son ses müzikle işe gittiğim, döndüğüm.. Cidden hayal gibi geliyor bu çoğunuzun aslında her gün yaşadığı sıkıcı hayat...

r25 alıcaz dedik para biriktirdik, 13:500'den 14 oldu sonra 14.5 oldu şimdi 14.750....
    Ninja 250 sl alıcaz dedik: 11.500 du , 12.5 oldu, şimdi 13 gittikçe gidiyor...
    Ve yeni bir yıl geliyor.. Yeni yıl? evet zam demek bu. Dahada çok zam dahada çok zam.. "r25 new year party 15.250 coming!!!"

Biriktirdiğim parayla nemi yaptım?
    Gittim 30 tane keçiye %20 ortak oldum 2200 liraya.. buda 6 tane keçi yapıyor..
    Seneye doğacak yavrularıyla vs toplam 5 bin lira olur sanırım.. Ne yapaydım dolara, altına mı girseydim bu piyasada??
    Çoban bakıyor bizde oturduğumuz yerden kazanıcaz işte.

Olan gene benim hayallere oldu. Motor alamadık ve alamayacağım bu gidişle..

Şimdi ben bu konuyu niye açtım? Haklısınız tabi motorum yok, alamıyorum niye konu açıyorum lan?
    Dertleşmek için sanırım.. Çok arkadaşımız var da yinede derdimizi anlatacak insan arıyoruz.. Hayat zor be..
    TR_96, TimFx, hakikiteker ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayaller r25 hayatlar 6 tane keçi.
    Mengu16, manofsteel, eroceto ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

Kalanınada bi danaya girin . Malum kurban geliyor

Kusura bakmayın çok diyesim geldi :D
    Morphin bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sıfır motor sevdasının yan etkileri... alaydınız 1 yaşında SS şimdi keçi değil km sayıyor olurdunuz ...
    Ali1903 ve Macit250 bunu beğendiler.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi güzel hoşta bu kadar motor aşkıyla yanıp tutuşan biri olarak neden illa 0 ve 13000-14000 lik motorları almak için uğraşıyosunuz,uygun 2.el bi motor alıp keyif sürmek varken.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    hocam az daha koyup danaya girebilirdin
    MotoGlock, rsinan, Iron&Road ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Snappy ne yazsan gülesim geliyo birader =))

Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motor sevdasının yan etkileri... alaydınız 1 yaşında SS şimdi keçi değil km sayıyor olurdunuz ...
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi güzel hoşta bu kadar motor aşkıyla yanıp tutuşan biri olarak neden illa 0 ve 13000-14000 lik motorları almak için uğraşıyosunuz,uygun 2.el bi motor alıp keyif sürmek varken.
    Hocam 2.el alim diyorum, ardından fiyatlara bakıp vazgeçiyorum..
    Adam gitmiş ninja250r 2011 modele 11-12 bin lira para istiyor. Bu ilanları açanları bulup tek tek dövmek lazım..
    Hayal dünyasında yaşıyolar resmen. Hepsi tok satıcı.. Ben 2.elde değeri düzgün olan motor görmedim. Bu yüzden SÖVE SÖVE 2.el motor almaktan vazgeçtim. Yoksa cbr125 vs. baktım yani... Adam 2 yıllık motora sıfır parası istiyor gelde sövme?
    TR_96 bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    keçi deyip geçme, sütü, peyniri hatta boku bile para ediyo. tek tek topla sat.

Motosikleti
    CBR650F
    Çok bencilsin hocam ya... Hak etmeyen şeye fazla para ödemeyi istememek, piyasanın düşmesini beklemek cimrilik midir?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sahibindendeki fiyatlara takilma, ihtiywci olan indirim yapiyor..

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Biriktirdiğim parayla nemi yaptım?
    Gittim 30 tane keçiye %20 ortak oldum 2200 liraya.. buda 6 tane keçi yapıyor..
    Seneye doğacak yavrularıyla vs toplam 5 bin lira olur sanırım.. Ne yapaydım dolara, altına mı girseydim bu piyasada??
    Çoban bakıyor bizde oturduğumuz yerden kazanıcaz işte.
    Yihuuuuuuuuu vutuvutuvutu ;

Yahu bu yazıyı okudum sabahtan beri işime odaklanamıyorum aptal aptal sırıtıyorum.

Ahahaha

Motor parası artsın diye keçiye mi girdin

Gidip isim ver bari bu gsxr, bu r6 filan diye,

Ben de motorsuzum ama çok güldüm hocam
    something123, Morphin, İlker41 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kafana takma yoksa keçileri kaçırırsın.
    isuzuki ve Morphin bunu beğendiler.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Bütcem olmadigi icin ilk motorum bu çinliydi. 2650 tl ye almistim. Bazi sorunlarina ragmen inanilmaz sevmistim ve vitesli ilk motor konusunda bana cok katkisi oldu. 6 ay sonra aldigimdan 250 tl eksik fiyata sattim ve hyosung gt250r aldim. Suan honda spacy alfa kullaniyorum. Aldigimda 5450 tl idi suan 6250 tl. Aldigim fiyatin üstüne musterisi hazir. Yani demem o ki sen motor almadikca hem paran deger kaybedecek hem de motorlara surekli zam gelecek. Ille r25 ile mutlu olacaksin diye bir durum yok. Gercek motorcu tüm iki tekerlekler üzerinde mutlu olandir. Tavsiye de vereyim. Temiz bir cbr 125 al ileride aldigin fiyatin üzerine satar r25 alirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok bencilsin hocam ya... Hak etmeyen şeye fazla para ödemeyi istememek, piyasanın düşmesini beklemek cimrilik midir?
    Morphin haklısın ikinci elde satmaya niyeti olan yok galiba ikinci el bir motora niye sıfır parası verelimki, bu tespit çok doğru fakat ikinci el sahipleri farkında değil galiba, insanların parası var veya yok ikinci el veya sıfır almak istiyor kişiden kişiye değişir ,çok parası olanda ikinci el motor alabilir ,bunda tuhaf bir durum yok fakat güzel ülkemin insanları niye sıfır parası veya sıfıra yakın ücret ister bide sıfırdan pahalıya verenler var, ne olursa olsun bugün al istersen hiç kullanma elden yarın satmaya kalk asla sıfır parası etmez, niye o saatten sonra motorun şahsa ait olmasındandır yani bayiden almıyoruzki, motoru al 10 yıl yatır kullanma gene sıfır parası isteyemezsin, bu kadar basit ve net ikici el motorun kilometreye ve modele bağlı olarak değeri düşer ki, bu motorla düşülmüş kalkılmış kaza yapılmış kırıgı çiziği katmıyorum bile, yani ikinci el almakta mantık olmuyor, bekleyeceğiz göreceğiz morphin bende niyetliyim almaya durumum var ama hergün olan zamlar sonucu bekliyorum bakalım ne zaman kısmet olacak hayırlısıyla inşallah istediğin motoru en yakın zamanda alırsın.
    Morphin bunu beğendi.

Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani demem o ki sen motor almadikca hem paran deger kaybedecek hem de motorlara surekli zam gelecek. Ille r25 ile mutlu olacaksin diye bir durum yok. Gercek motorcu tüm iki tekerlekler üzerinde mutlu olandir. Tavsiye de vereyim. Temiz bir cbr 125 al ileride aldigin fiyatin üzerine satar r25 alirsin.
    Şaka bir tarafa en mantıklı yorum.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    3ün 5in hesabını yaparsan olacağı bu. Bizde biliyoruz 125 cc 7-8bin etmez ama mecbur veriyoruz.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Cunku parandan fazlasini istiyorsun dostum demek ki. 14 bin sana koyuyorsa 2. El veya daha ucuz bir sey alabilirdin.
    Pulsar aldim ben mesela , rahatca her isimi goruyor.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Parayi yatirabilecegin en mantıklı şeye yatirmissin. Biz şehirliler hayvanciligin ne kadar kârlı olduğunu bilmiyoruz. İmkanim olsa paramı bankaya yatırmak yerine kesinlikle senin yaptığın gibi bir ise yatirirdim.
    Morphin bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    var mı başka keçi hocam bizde girelim
    Morphin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)