Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şifreli kilitlerden memnun musunuz arkadaşlar?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Arkadaşlar selamlar. Ben motomaxdan securage marka şifreli halat kilit almayı düşünüyorum.Anahtar taşımaktan iyidir hemde motora sabitleme aparatıda mevcut. Kullananlar varmı??

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Şifreli kilit kullanan yokmu şimdi. Tühtüh ne hayallerim vardı o kilit için

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    şifreli kilitler hırsızlar için çocuk oyuncağı. kesme yerine hemen açabiliyorlar. tavsiyem alarmlı disk kilidi, sağlam zincir ve kilit. ama tabi hırsızlar kafaya koydu mu maalesef ne yaparsak yapalım alıp gidiyorlar. Alarmlı disk kilidi ses çıkaracağından ve ikinci emniyet için sağlam zincir ve kilidin olması hırsız için çaydırıcı olabiliyor. dikkat çekmemek içinde branda ile ört derim. son adım olarakta Allah'a emanet ediceksin.
    diğer bir tabirle eşşeği sağlam kazığa bağlayacaksın sonra Allah'a emanet ediceksin...
    hakanens bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Hocam şifreli kilitlerin büyük bir zafiyet noktası var, bazı el becerisi olan hırsızlar şifresini kısa sürede bulup açabilir. Yanlış anlamayın kombinasyon deneme yanılma ile değil, başka bir yöntem ile. Daha fazla detay vermek istemiyorum ancak güvensiz olduklarını söyleyebilirim.

Örnek vermem gerekirse; zamanında amcamın şifresini unuttuğu sağlam bir şifreli kilidi için açma yöntemlerini araştırıp, kilidi kırmaya gerek kalmadan kodu bulup açmıştım. Tabii bunu gören amcam şok...

Bu yüzden şifreli kilitle motorunuzu sabitlemenizi önermem.
    hakanens bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alarmlı disk kilidinizi taktıktan sonra isterseniz hobi olarak yine şifreli zincirinizi takabilirsiniz.
    turkish39 ve hakanens bunu beğendiler.

Motosikleti
    CB125E
    Tamamdır Önerilerinizi ciddiye alacağım. Teşekkür ediyorum arkadaşlar.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Eli biraz hassas olan adam şifreli kilitleri kısa sürede açabilir. Kilitin bir tarafından sürekli çekerken bir yandan sırayla rakamları değiştiriyorlar, doğru rakam denk gelince hafif bi hareketlenme oluyor kiliti çektiğimiz tarafta böylelikle sırayla son rakamı da tutturunca kilit açılıyor.

ben 1.5 cm kalınlığında uzun halkalı babama tersaneden zincir getirttim 1.5 mt fotoğrafını çekersem atarım
    o zinciri

bu kilitle bağladım

disk e de

bunu bağladım dokununca iyi ciyaklıyor :D

birde branda kapattım üstüne

Ayetel Kürsi yi de okuyup bırakıyorum :D
    Salih_T ve hakanens bunu beğendiler.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    motosikleti aldığımda ilk alacaklarımı söyleyeyim. abus zincir kilit+ abus alarmlı disk kilidi+takip cihazı+ motosiklet brandası

Motosikleti
    cbr 250
    alternatif olarak çalıntı+pert kaskosu da yaptırabilirsin en güvenlisi

Motosikleti
    CB125E
    Alıntı demirteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alternatif olarak çalıntı+pert kaskosu da yaptırabilirsin en güvenlisi
    Çalıntı+pert kaskosu altımba bir Ducati Monster falan olsa çok iyi olurdu ama şu anki motoruma deymez. Zaten verecekleri fiyat benim motorun yarısı kadar olacaktır.
    Çok aşırı pahalı olmasada bir sağlam yollu kilit işimi görecektir diye umut ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikleti aldığımda ilk alacaklarımı söyleyeyim. abus zincir kilit+ abus alarmlı disk kilidi+takip cihazı+ motosiklet brandası
    Sen motorun yarı parasını kilitlere yatırdın bile. Bu kilitlere benimde içim gidiyorda mübarekler şöyle biraz uygun yollu fiyat verseler hemen alacağım.
    Bir garip yolcu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)