Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

LS2 FF 351 kask incelemem.

Motovento
    REKLAM ALANI
    serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar.
    Feyizoglu.com'dan LS2 FF 351 kask aldım. 23ü akşam sipariş verdim ve 24 ü akşam kargo yola çıktı.Gelecek mesafe uzun 900 km mesafe.Bugün yani 27'sinde kargo şehrime giriş yapmıştı.Aradım ve ancak yarın yani 28'inde dağıtıma çıkacağı söylendi.Bende gidip kendim alayım kaskı hem yolda denemiş olurum dedim.Sonuç olarak 25 km yol yaparak sanayi sitesindeki kargo şubesinden kaskı aldım incelemeyi yapıp aldım kaskı.Taktım ve 70-80 üzeri hızlarda vizör kapalı da olsa rüzgar sesini iyice hissettirir olduğunu anladım.Dış kabuk ve iç petler baya kaliteli duruyor.Kaskı tam kafamın bedenine göre aldım ve çokta rahat oldu.(Birkaç sitede bir beden büyük alın yazıyordu.)Kaskın fotoğraflarını çekerken elimden yaklasık 70 cm mesafeden halının üzerine düştü ve kaskın çene kısmındaki havalandırmasının tutacak yeri kırıldı.Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım tabiki.Ayrıca kaskı resimlerinde gördüğüm beyaz renk istedim ama aslında renk beyaz değilmiş.Rengi asıl olarak parlak(içinde simler var gibi) krem.Ayrıca birkaç forumda okuduğum gibi kask hakikaten normal bir kaska göre baya büyük kafada uzaylı gibi durduğu doğru.Resimlerle sizi başbaşa bırakmadan sözün özü;

Artıları=İç pedler güzel duruyor,bağlama kilidi güzel ve çok kolay olmasına rağmen çok kolay bir sistem

Eksileri=Rüzgar sesi belli hızlardan sonra baya hissediliyor,Kaskın siyah yani ek parçalarının kalitesi çok düşük,Ebat açısından baya büyük duruyor.

Almanızı önerirmiyim derseniz; Bence durumu biraz daha artıramayacaksanız ve bu kask olmazsa 20 liralık kasklarla gezecekseniz alın.Ama bütçeyi büyütebilecekseniz almayın.

Kutu içeriği;

Kaskın asıl rengi pek belli olmasada;

Kaskın Görünüşü;

Kaskın bir anda halıya düşmesiyle oluşan kırık;

Bu da yanında gelen hediyesi;

Akıl Adama Sermaye...

Remember remember the fifth of november

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -Alperen- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar 125
    kask başınıza büyük geliyorsa mutlaka değiştirin. Başınıza göre kask alın. Yoksa Allah korusun kaza anında kafanızdan fırlar gider hiçbir işe yaramaz. LS2 güzeldir fakat sendeki kaskı çözemedim. Ön aparatı o kadar önemseme önemli olan başını kaplayan yerler. Fakat dediğim gibi kask büyükse mutlaka değiştirin. Kemerini sıkıyım bişey olmaz demeyin sonuçta sizde para verdiniz.

Alıntı -Alperen- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask başınıza büyük geliyorsa mutlaka değiştirin. Başınıza göre kask alın. Yoksa Allah korusun kaza anında kafanızdan fırlar gider hiçbir işe yaramaz. LS2 güzeldir fakat sendeki kaskı çözemedim. Ön aparatı o kadar önemseme önemli olan başını kaplayan yerler. Fakat dediğim gibi kask büyükse mutlaka değiştirin. Kemerini sıkıyım bişey olmaz demeyin sonuçta sizde para verdiniz.
    yok hocam tam bedenimi aldım ve çok güzel oldu büyük kaskı sevmem zaten hiç.Başını yana döndürünce falan olduğu yerde kalır ayar olurum öyle tam bedenim.
    Akıl Adama Sermaye...

-Alperen- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar 125
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam tam bedenimi aldım ve çok güzel oldu büyük kaskı sevmem zaten hiç.Başını yana döndürünce falan olduğu yerde kalır ayar olurum öyle tam bedenim.
    kusura bakmayın dikkatsiz okumanın sebepleri
    Başınıza büyük olmuyor kask iri gözüküyor demişsiniz. Bence görüntü o kadar önemli değil. Nefes alsın yeter gibi. Sağlam korusun yeter bence
    Green Arrow bunu beğendi.

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    bende de bunun çene açılır olanı var, aldığım gün çeneyi açmak için kullanılan aparat kırıldı gittim götürdüm yenisini verdiler (feyizoğlundan almadım) ve güzel bir inceleme olmuş aynen size katılıyorum hayırlı olsun güle güle kulanın Allah kaskın sağlamlığını test ettirme durumlara sokturmasın inşallah

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    İç petler çok çabuk esneme yapıyor..Bendede mat siyahı var.Siyah vizitörde aldım birşeye benzedi

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Alıntı serseric adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Artıları=İç pedler güzel duruyor,bağlama kilidi güzel ve çok kolay olmasına rağmen çok kolay bir sistem

:D cok kolay olmasina ragmen cok ama cok kolay bi sistem :D. Kardes aksam ezani okunal baya oldu iftarini yap istersen :D
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    beyler moralinizi bozmak istemem ama şunu bi inceleyin http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/119475-siz-hala-kasktan-tasarruf-etmeye-devam-edin.html

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Kaskı zaten elinize alınca plastik olduğunu anlıyorsunuz yapacak birşey yok ucuz etin yahnisi bukadar olur

Motosikleti
    1993 Vespa PX200 E 2012 Modenas GT 135
    Kaska ayrilacak sure motor arastirmasina ayrilacak sureden de fazla oldugu icin idare etsin diye aldigim ff351 in dis ortam sesini hic absorbe etmedigini farkettim.Bu bir anlamda avantaj aslinda ama dis ortam seslerini bu kadar kesintisiz ileten ls2 ff351 beni bir hayli sasirtti.Hafif , sessiz degil,kafada var yok hic belli degil.Bu arada on taraftaki havalandirma izgarasini niye yapmislar anlamadim gitti,cene altindan fazlasiyla hava giriyor zaten.Sonuc: geri alirlarsa daha dogru durust birseyle degistirmek elzem .

Alıntı Panter38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D cok kolay olmasina ragmen cok ama cok kolay bi sistem :D. Kardes aksam ezani okunal baya oldu iftarini yap istersen :D
    Hocam dalgınlık özür dilerim valla düzeltme ikonu'da kalkmış durumda çok kolay olmasına rağmen çok sağlam bir sistem yazacaktım )
    Akıl Adama Sermaye...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    ne güzelde söylemişsin 20 liralık kask almayın bunu alın.
    fakat para verecekseniz bunu almayın diye.
    gerçekten öyle kötünün iyisidir.
    yoklukta kullanılır, ama kaza geldi mi ölmemek için kafanın kazaya karışmaması gerekiyor bu kask ile.
    bu konu da fiyat performans acısından en alınabilecek kask marushin 777 serisi..

birolbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Uway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İç petler çok çabuk esneme yapıyor..Bendede mat siyahı var.Siyah vizitörde aldım birşeye benzedi
    http://imageshack.us/a/img153/9898/fotoraf0050p.jpg

hocam ben de bugün ls2 351 kask aldım siyah vizör de aldım fakat siyah vizörü takmak için yarım saat uğraştım. bir türlü oturmadı. şimdi taktım fakat tam oturmadı gibi geldi açarken sol taraftan açtığımda bazen 1 tık kayıyor soldan fazla açılıyor yani. ama ortadan kaldırıp açıtığımda sıkıntı yok. vizörün alt tarafı tam oturdu ama üst tarafı dışarıda kalıyor gibi. yani vizörün üst kızmı kaskın üstüne taşıyor gibi 1 cm kadar. o normal midir _?

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    ff 370 hakkında bilgisi olan var mı peki?

SUKRU-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125E
    Arkadaşlar bende yeni aldım LS FF351.Kalite konusunda fena değil tavsiye ederim ama beden konusunda kesinlikle kendi kafanızı ölçüp ona göre alın.İlk gittim L beden kaskı taktım tam oturdu ama esneme yapabilceği aklıma gelmedı pedlerinin(ilk defa kask aldığım için.Sonra kafamı ölçtüm ve aslında ölçümün M beden oldugunu öğrendim)

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaskı kargoyla almak biraz saçmalık gibi geliyor direk deneyerek alın

CanKarsiyaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8Naked
    Merhabalar öncelikle bende ls2 ff351 kullanıyorum evil twin diye şekilli hatta
    şöyle söyliyim elimden yaklaşık 20 25 kere düşürdüm 0 kırık 0 çizik :D o kadar düşmeyle kırılması saçma geldi açıkcasi.
    bu arada vizörüde aynalı aldım müthiş güzel gözüküyor bana göre ve buhu sorunu şeffafta var benim aynalıda anca hayvan gibi üfürürsem oluyor yoksa yolda yok trafikte bile yok :S bu konuyu anlamadım vizördeki kimyasal falandan sanirim herhangi birşey kullanmıyorum buda fotografım teşekkürler Hava konusunda haklısınız

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    şu kaskla 2 kez kaza yapıp 2 kere sürücüsünün hayatını kurtardığını bu forumda okumuştum.

ama geçen de bi tane "chrono" modeli ls2 gördüm.

sanırım bu çeneden açılır olan "chrono" idi ve kask 2 parçaydı. sanırım çene kısmı çıkmıştı ve bu arkadaşımızın durumu kötüydü.

ff351 iyidir ama çene açılır olan malesef iyi değil.

ff384 de sharptan 2 yıldız alabilmiş...

3 senedir güvenliğini test etmek nasip olmadı.

yeni bi kask alırsam ff 384ümün içine karpuz koyup 3. kattan aşağı atıp test edeceğim :D

bu arada KASKTAKİ RÜZGAR SESİ İÇİN;

koçtaş'ta 4 tlye satılan turuncu "quiet" marka plastik kap içinde turuncu silikon kulak tıpaçları var, onları tavsiye ederim. ses çok çok iyi şekilde azalıyor.

birolbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de 2 gün önce aldım bu kaskı şimdi izmirde 2. el 2013 model siyah cbr125r arıyorum bulduğumda alıcam

klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    Bu kaskın vizörünü en uygun nereden buluruz? fiytı 15 tl civarı değilmiydi yoksa benmi yanlış hatırlıyorum? şimdi en uygun 30 tlye var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)