Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekşisözlükte ki Motor Başlığı TARTIŞMA

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu sabah ekşisözlükte olağan turlamamı yaparken bu başlık gözüme çarptı.

> motosiklet sürücülerine duyulan antipatinin sebebi

Bi gireyim dedim neymiş bize duyulan antipatinin sebebi.Birazdan göreceğiniz entryler çoğunluğu araba sürücüsü insanların acımasız eleştirileridir. Bu bir yandan iyi bir durum . Sertte olsa belki bir hatamızı görürüz. İçlerindeki bazı hayvanlara takmaya gerek yok zaten.

Dip1: Şimdilik 3 tane dikkatimi çeken mesajı koydum. En alta konu linkini koyacağım. Sizde dikkatinizi çekenleri koyarsanız sevinirim.
    Dip2: Küfürleri elimden geldiğince editlemeye çalıştım.

İlk entry'nin sahibi kiracı genç adlı sözlük üyesi

neyse/nelerse açıklıyorum.

karayolları trafik yönetmeliği, altıncı kısım trafik kuralları, birinci bölüm genel kurallar, madde 94'e göre;
    -araçlarını durumun elverdiği oranda gidiş yönüne göre yolun en sağından, yol çok şeritli ise trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritten sürmemeleri (94/a'ya muhalefeti),
    -şerit değiştirmeden önce, gireceği şeritte sürülen araçların güvenle geçişlerini beklememek (94/b'ye muhalefeti),
    -trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmeleri (94/c'ye muhalefeti),
    -araçlarının cinsine ve hızına uygun olmayan şeritten gitmemeleri (94/ı'ya muhalefeti),
    bende bir takım antipati yaratmıştır. bu maddelerde belirtilen hareketleri yapan motosiklet sürücüleri, maddelerde geçen tehlikeli durumları bizzat oluşturabildikleri gibi en çok zararı da kendileri yaşayabilmektedirler.

şimdi sapla samanı ayırmak gerekirse; trafikte arabaların içindeki magandalardan sitem ederken, aynı zamanda motosiklet kullanmayı özgürlük olarak görüp trafiğe açık karayollarını babasının yoluymuş gibi kullanan motosiklet sürücülerini -diğer insanların durumunu tehlikeye sokan sürücülerden bahsediyorum- bu magandalardan ayırırsak, bu doğru ve adil bir bakışı açısı olmaz. bu magandaları kullandıkları araçlara göre oranlarsak, motosiklet kullananlar veya trafikteki motosikletler arabalara göre daha az olduğu için doğal olarak araba kullananlara göre daha yüksek bir oranda maganda/motosiklet sürücüsü oranı elde ediyoruz.

sonuç ve tanım olarak: aslında trafik magandalarının altındaki araçlara bakmaksızın büyük bir antipati besliyoruz.

not olarak: bir de bu motosiklet sürücülerinde yeni akım teşhircilik zannedersem. arkadaşım trafikte kendi haklılığını ispatlamak veya olayın tarafsız gözle görülmesini sağlamak için kaskında bulunan kameranın kayıtları kullanabilirsin, anlarım da youtube'a koymak nedir arkadaşım?

İkinci entry :detone olan denizli horozu

ikiyüzlülük

trafik kuralları gayet açıkça motorların da diğer araçlar gibi şerit de hareket etmesini belirtirken bunlar istedikleri her yerde istedikleri her şeyi yapabilecekleri inancına sahiplerdir. ama olur da biri kendilerini sıkıştırıp araç muamelesi göstermezse ortalığı ayağa kaldırırlar.

motorlu kuryeler

kaldırım, bisiklet yolu, emniyet şeridi, ters şerit hepsi çok normaldir bunlar için.

mağdur edebiyatı

her zaman mağdurdurlar. haksız oldukları açıkça trafik kurallarını ihlal ettikleri belliyse bile.

3. entry neasilimneadil adlı kullanıcıdan

1. araba zarar verme ihtimalleri
    2. çıkardıkları sesten dolayi boş bulunup bazen korkmam.
    3. dar sokaklarda hızlı giderek tehlike yaratmalari.
    4. genelde apacilerin motorsiklet kullanmaları.
    5. trafikte saginizdan solundan hızla geçtikleri icin kazaya sebep olmalari
    6. rahat rahat kolunuzu camdan dışarı uzatamamaya sebep olmaları.
    motorculardan gıcık kapmama ilk anda aklıma gelenleri yukarıda belirttim.
    ama motorculardan gıcık kaptigimdan fazla açık kasa hyundai kamyonet sahiplerinden gıcık kaparim. her gördüğümde de küfru basarim.

Konu Linki : https://eksisozluk.com/motosiklet-su...i--4851952?p=2

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Bir başka dikkat çeken;

şerit kullanmamalarıdır.
    dikiz aynasına bakarsın arkandadır, sol şerite geçersin bi bakmışsın arabanın altına girmiş.
    iki şeritin arası motorsiklet yolu değildir.
    sollama yapmak için aynı araba gibi, önce sola sinyal verip, sonra sol şerite geçip, tekrar sağa sinyal vererek önündekinin önüne geçersin.

bütün bu işlemleri şerit çizgisinin üzerinde yapmamalısın, yaparsan ben seni göremem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ekşi mekşi bişiler.l Aynı şey olabilir mi ?

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı saidsaglam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah ekşisözlükte olağan turlamamı yaparken bu başlık gözüme çarptı.

> motosiklet sürücülerine duyulan antipatinin sebebi

Bi gireyim dedim neymiş bize duyulan antipatinin sebebi.Birazdan göreceğiniz entryler çoğunluğu araba sürücüsü insanların acımasız eleştirileridir. Bu bir yandan iyi bir durum . Sertte olsa belki bir hatamızı görürüz. İçlerindeki bazı hayvanlara takmaya gerek yok zaten.

Dip1: Şimdilik 3 tane dikkatimi çeken mesajı koydum. En alta konu linkini koyacağım. Sizde dikkatinizi çekenleri koyarsanız sevinirim.
    Dip2: Küfürleri elimden geldiğince editlemeye çalıştım.

İlk entry'nin sahibi kiracı genç adlı sözlük üyesi

neyse/nelerse açıklıyorum.

karayolları trafik yönetmeliği, altıncı kısım trafik kuralları, birinci bölüm genel kurallar, madde 94'e göre;
    -araçlarını durumun elverdiği oranda gidiş yönüne göre yolun en sağından, yol çok şeritli ise trafik durumuna göre hızının gerektirdiği şeritten sürmemeleri (94/a'ya muhalefeti),
    -şerit değiştirmeden önce, gireceği şeritte sürülen araçların güvenle geçişlerini beklememek (94/b'ye muhalefeti),
    -trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirmeleri (94/c'ye muhalefeti),
    -araçlarının cinsine ve hızına uygun olmayan şeritten gitmemeleri (94/ı'ya muhalefeti),
    bende bir takım antipati yaratmıştır. bu maddelerde belirtilen hareketleri yapan motosiklet sürücüleri, maddelerde geçen tehlikeli durumları bizzat oluşturabildikleri gibi en çok zararı da kendileri yaşayabilmektedirler.

şimdi sapla samanı ayırmak gerekirse; trafikte arabaların içindeki magandalardan sitem ederken, aynı zamanda motosiklet kullanmayı özgürlük olarak görüp trafiğe açık karayollarını babasının yoluymuş gibi kullanan motosiklet sürücülerini -diğer insanların durumunu tehlikeye sokan sürücülerden bahsediyorum- bu magandalardan ayırırsak, bu doğru ve adil bir bakışı açısı olmaz. bu magandaları kullandıkları araçlara göre oranlarsak, motosiklet kullananlar veya trafikteki motosikletler arabalara göre daha az olduğu için doğal olarak araba kullananlara göre daha yüksek bir oranda maganda/motosiklet sürücüsü oranı elde ediyoruz.

sonuç ve tanım olarak: aslında trafik magandalarının altındaki araçlara bakmaksızın büyük bir antipati besliyoruz.

not olarak: bir de bu motosiklet sürücülerinde yeni akım teşhircilik zannedersem. arkadaşım trafikte kendi haklılığını ispatlamak veya olayın tarafsız gözle görülmesini sağlamak için kaskında bulunan kameranın kayıtları kullanabilirsin, anlarım da youtube'a koymak nedir arkadaşım?

İkinci entry :detone olan denizli horozu

ikiyüzlülük

trafik kuralları gayet açıkça motorların da diğer araçlar gibi şerit de hareket etmesini belirtirken bunlar istedikleri her yerde istedikleri her şeyi yapabilecekleri inancına sahiplerdir. ama olur da biri kendilerini sıkıştırıp araç muamelesi göstermezse ortalığı ayağa kaldırırlar.

motorlu kuryeler

kaldırım, bisiklet yolu, emniyet şeridi, ters şerit hepsi çok normaldir bunlar için.

mağdur edebiyatı

her zaman mağdurdurlar. haksız oldukları açıkça trafik kurallarını ihlal ettikleri belliyse bile.

3. entry neasilimneadil adlı kullanıcıdan

1. araba zarar verme ihtimalleri
    2. çıkardıkları sesten dolayi boş bulunup bazen korkmam.
    3. dar sokaklarda hızlı giderek tehlike yaratmalari.
    4. genelde apacilerin motorsiklet kullanmaları.
    5. trafikte saginizdan solundan hızla geçtikleri icin kazaya sebep olmalari
    6. rahat rahat kolunuzu camdan dışarı uzatamamaya sebep olmaları.
    motorculardan gıcık kapmama ilk anda aklıma gelenleri yukarıda belirttim.
    ama motorculardan gıcık kaptigimdan fazla açık kasa hyundai kamyonet sahiplerinden gıcık kaparim. her gördüğümde de küfru basarim.

Konu Linki : https://eksisozluk.com/motosiklet-su...i--4851952?p=2

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:41 ----------

Bir başka dikkat çeken;

şerit kullanmamalarıdır.
    dikiz aynasına bakarsın arkandadır, sol şerite geçersin bi bakmışsın arabanın altına girmiş.
    sollama yapmak için aynı araba gibi, önce sola sinyal verip, sonra sol şerite geçip, tekrar sağa sinyal vererek önündekinin önüne geçersin.

bütün bu işlemleri şerit çizgisinin üzerinde yapmamalısın, yaparsan ben seni göremem.
    Daha önceden de çokça bahsedildi bu konudan. Sebebi tamamen insanların genelleme, ötekileştirme alışkanlığı. Kolunu camdan rahat uzatamama olayına bayıldım yalnız, kanunda zaten yanlış olan bir durumu rahatça yapamadığından suçu o genelleme kalıbına soktuğu motosikletlilere atmış
    demirteker bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    olum takıldığınız şeye bak ya :D ekşi sözlükte milyonlarca yazar var ne takılıyosun sttir et

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Agalar haklı,benim de en uyuz olduğum araçların sağından gitmeleri.
    200 + larla farkedin diye böğürmeleri
    Küçük CClerin borazan egsozları
    Sürüş halindeyken cigara içenler
    Kamera takıp,zararı olmayacak en ufak hatada bile küfür edip karşı tarafı gereksiz yere tahrik etmeleri

Arada elbette dangoz araç şöförleri var ama çoğunu biz delirtiyoruz
    SweentLy, mattiadestro ve beko12345 bunu beğendiler.

Bence aralarında ki en haklı eleştiri ;

şerit kullanmamalarıdır.

turkish39 ve SweentLy bunu beğendiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Şu yorum dışındakilerin hiçbirine katılmıyorum:

https://eksisozluk.com/entry/54864409

Linki açamayanlar için copy+paste:

olayi bos yere motosiklet suruculeri, arabalar, at arabaları vs. diye daraltmanin anlami yoktur. net bir şekilde türkiye'de, ozellikle istanbul da, herkes birbirinden nefret etmektedir. insanlar saatlerce trafik beklemekten, doğru düzgün bir parka sahip olmamaktan, aldigi maasi aynen geri vermekten, neticede adam gibi yasayamamaktan bikmis olup suclayacak insan aramaktadir. her ufak hareket bu yasam halini hatirlattigi için sinir bozmaktadir.
    #54864409 17.09.2015 15:51belsky·
    demirteker ve dundanbiri bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

valla bi çoğuna katılıyorum açıkcası. akmayan yolda inadına inadına seni sıkıştıran kamyondan dolayı şeriti aşmamakla birlikte şerit çizgisine yanaşmamızla. şeriti aşmadık yani yanlış anlaşılmasın. kafasında kamera olan bi gerizekalı kornaya basmaya başladı kendi kendine bağırmaya başladı o şerit babanın yolu değil diye.çekilcek yer olsa zaten çekilecektik sonra sağ aynama yumruk atıp kırınca benimde kafam attı. aldım elime biber gazını, çelik dereksyon kilidini önümüzde durunca. orda kafa göz dalmamak için zor tuttum kendimi böyle embesil motorcular yüzünden camianın adı kirleniyo. kimse kusura bakmasın. eğer plakası olsaydıda süründürürdüm onu. başkasının malına zarar vermek nedir ya terbiyesiz herif.bide ekmeğini 2 teker üstünde kazanıyolarmış. onlara saygı duymalıymışız. hadi ya. ekmeğini kazanıyosun diye hiçbi yol senin özmalın değildir. eğer bir hatamız varsa zaten trafik polisi güzelce ceza yazıyor acımadan zaten eğer haklı olmaya götü yeseydi youtubede paylaşırdı videoyu herşey açık, iyiki kask kameraları bu kadar yaygınlaştıda sürücülerde rahat etti. hem araç sürücüleri;haksız yere ben hep haklıyım havalarına bürünemeyen motor sürücüleri azaldı. hemde motor sürücüleri; sen motorsun bekliyeceksin diye, sen ezilmeye mahkumsun gibi vurdum duymaz sürücülerde azaldı.

tekeriniz düz bassın.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Karsi evde 3 5 tane apaci cocuk var , gece yola cikip cg lerle on kaldirip drift falan yapiyorlar. Egzozu da delik hepsinin hayvan gibi ses cikiyor.
    Gecen arkadaslarla balkonda oturuyoruz birbirimizi duymuyoruz gurultuden. Saat 12 civari.
    Simdi ben asagiya inip agzini yuzunu kirmak isterken , motorla alakali olmayan adam ne yapsin.
    SweentLy bunu beğendi.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Yahu boş verin gitsin.

Motosikleti
    honda nc 750x
    800 bin ekşi sözlük yazarında birisiyim ve tıpkı bu forum gibi size makale yazıp okutan çok değerli insanlar da var orada it kopuk aptal insan da çok.seçeceğiz arkadaşlar takılmadan kızmadan hayat bir seçim orada da seçeceğiz

Motosikleti
    cbr 250
    şunu söylüyorlar; motorlar kendilerini araçtan saymıyor. geçen gün otobanda sağ şeridin ortasında giderken , bir tane dümbüllop geldi emniyet şeridinden yanıma sağ şeride girmeye çalışıyor. hayır işin ilginç kısmı adamı görüyorum bana bakıyor beni görüyor. sözün özü bazı arabalar motorları araçlardan saymazken biz napalım hacut

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Herhalde motosiklet düşmanlığı İstanbul ve Ankaradaki rutine bağlamış örümcek kafalı ekşicilere özel bir his bu iki şehir dışında apaçilerden şikayetçi insanlar dışında motosiklet düşmanlığı yapan yok

tatil yerlerinde honda todaya binmeyeni dövüyorlar bu herifler kalkmış motor gereksizdir diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

Alıntı kızıl şeytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800 bin ekşi sözlük yazarında birisiyim ve tıpkı bu forum gibi size makale yazıp okutan çok değerli insanlar da var orada it kopuk aptal insan da çok.seçeceğiz arkadaşlar takılmadan kızmadan hayat bir seçim orada da seçeceğiz
    ekşi sözlük il olmuş ya la
    kızıl şeytan bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ekşisözlükte aktif yazar olanların %5'inden gündem içi ve gündemdışı her konuda güzel bilgiler alabilirsiniz ancak geriye kalan %95'i özellikle sözlüğün eski yazarları; gerçek hayatta karakter açısından ağır ezik olup hıncını eksisozlukte hunharca herkesi eleştirerek yapanlardır.
    Hiç birşeyi beğenmez - herşeyi eleştirir - ulaşamadığı erişemediği değerlere küfür ve hakaret ederek kendini rahatlatır. AYrıca özellikle son dönemde ağır pkk despotluğu ileri gelmektedir.

çok kafaya takılacak adamlar değil, öyle küfür yazıp hunharca eleştiren adamlar gerçekten hayatta 'abi bu kaç basıyoo yea araba parası bu ehi ehi' diyen adamlarla denk adamlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)