Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

250cc yakışıklı, konforlu, ekonomik, performanslı motor tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    motosiklet demissin gerci ama senin bu anlattiklarin x max i tarif ediyor
    erk1n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet demissin gerci ama senin bu anlattiklarin x max i tarif ediyor
    yamaha x max gerçekten tam aradığın gibi...bu arada inazuma da sağlam yakar...
    erk1n bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kendin yazmışsın zaten, Inazuma F...
    erk1n bunu beğendi.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kişiden kişiye değişir ama tiplerini beğendiğim naked makinalar, Özellikle Pulsar ın kırmızı rengi çok yakışmış, Alacalı olan renklerini beğenmiyorum pulsarın, düz renk daha çok yakışıyor,

erk1n bunu beğendi.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Dostum Hyosung GD 250 N derim . Bajaj'dır Benelli'dir uzak dur sana tavsiyem.
    erk1n bunu beğendi.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyosung da sele ile gidon arasında epey mesafe var gibi görünüyor, oturuş pozisyonu ss gibi mi acaba,,,

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    arkadaşım sana direk maxi öneriyorum. xmax, xcity, gts evoya da joymax senin ilacın gibi gözüküyor.
    erk1n bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung da sele ile gidon arasında epey mesafe var gibi görünüyor, oturuş pozisyonu ss gibi mi acaba,,,
    Değil hocam. Sadece dimdik değil az biraz ileri doğru eğimli oturuyorsunuz. SS ile alakası yok. Aşağıdaki linkte bir foto var bak tam olarak normal sürüş pozisyonu bu. İnternette göreceğin mavi,beyaz,turunce ve siyah renkler sadece 2014 modellerde çıktı. Güncel renkler artık farklı aşağı da onuda görebilirsin. Sele konusunda rahattır denemez ama beni rahatsız etmiyor. Artçı selesinde baya kısa ve küçük biri sadece rahat yolculuk yapabilir.

http://i.ytimg.com/vi/vmwLty5yR0E/maxresdefault.jpg
    http://i.hizliresim.com/B0m19j.jpg
    http://www.moto-one.com.hk/images/up...-5_test_13.JPG
    oenaj ve erk1n bunu beğendiler.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Keşke birde adamın yazdıklarını dikkatli okusanız

Alıntı erk1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Şuanda Derbi STX 150 motosikletim var. İlk motosikletim 10,000km yaptıktan sonra 250cc motosiklet istiyorum.

Şehir içi ve 100km'lik şehir dışı turları yapıyorum. Çoğunlukla artçılı kullandığımdan dolayı kendi koforum haricinde artçı konforuna önem veriyorum. Yakışıklı olsun istiyorum, kim istemez ki? Ekonomik olması çok önemli. Şehirler arasında gideceğim sabit hız max 90km/h olur. Fazlasına ihtiyacım yok ancak artçılı iken yokuşlarda çok üzmesin isterim.

Şuanda Suzuki İnazuma F en dikkatimi çeken model. Ancak çok ağır olduğundan ekonomik olmadığı ve 400cc'lik motosiklet gibi yaktığını söyleyenler var. Doğru mudur? Diğer taraftan fiyatı için "uygun" diyemeyiz.

Anlattığım kullanım şeklim ve taleplerim göz önünde bulundurulursa hangi motosikletleri tavsiye edersiniz? Suzuki İnazuma için ne dersiniz?

Teşekkür Ederim

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150'den 250'ye geçme "eşiğinizi" salt katetmiş olacağınız 10.000 km mesafeyle belirleyecek olursanız edinmiş olacağınızı sanacağınız tecrübeniz konusunda yanılıyor olabilirsiniz.
    Cevabınız için teşekkürler.

İsveç'te bir tanıdığım ki kendisi 165 boylarında zayıf bir bayan, ilk motor olarak 600cc aldı. Kendisine 600cc motorun başlangıç için büyük olup olmadığını sordum. Bana ehliyet sınavında 750cc'lik motosikletler ile sınav yapıldığını anlattı.

2000km'lik 150cc scooter deneyiminden sonra 10,000km 150cc vitesli motosiklet deneyiminin 250cc'ye geçmek için yetersiz olduğunu mu söylüyorsunuz? Eğer öylese nedeni nedir acaba?

Yukarıda anlattığım taleplerim ve ihtiyaçlarımı göz önünde bulundurursanız 250cc motosiklet tavsiyeniz nedir?

Teşekkür Ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke birde adamın yazdıklarını dikkatli okusanız
    Yukarıda tavsiye edilen motosikletlerden hangilerinin artçı konforunu yetersiz buldunuz?
    jimi_hendrix bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı erk1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda tavsiye edilen motosikletlerden hangilerinin artçı konforunu yetersiz buldunuz?
    Yukarıdaki motorların en rahatı Sym Wolf'tür, inazumadan sonra en rahat motor ve en az yakıt tüketen motor.
    5500 devirde 100km hızla sabit giden başka bir 250 cc yok, yakıt püskürtme teknolojisi farklıdır, hararet ve şişme gibi bişey yaşamazsın, tek olumsuz tarafı yedek parçaları pahalıdır.

pulsarı falan direk geç, pulsar sayfasının %90'ı sorunlardan ibaret.
    erk1n bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

demirkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250i
    sym joymax 250İ kullanıyorum,

1-seramik silindir olduğu için kendi sınıfında en az yakan motor diyebilirim
    2-artçı için konfor demişsiniz, hiç şikayet duymadım geniş olduğu için konforlu.
    resim yükleyen arkadaşların motorları artçı için ne kadar konforlu bilgim yok. zira bu
    motorlarda artçı rahatsız olabiliyor.
    3-mat siyah yani görüntüsü dikkat çekici, çoğu zaman baktıklarını görebiliyorum.

artçı konforu, yakıt, motor görünümü için bunları söyleyebilirim.
    diğer motorları kullanmadığım için yanlış bir şey söyleyip kafanı karıştırmak istemem. Allah gönlüne göre versin...
    erk1n bunu beğendi.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Yukarıdaki motorları hepsinin üç aşağı beş yukarı artçı konforu iyi değildir, inazuma bunların hepsinden rahattır, tabi diğer etkenlerde (fiyat, yakıt, yedek parça, servis ) hesaba katılıp değerlendirilmeli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı demirkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym joymax 250İ kullanıyorum,

1-seramik silindir olduğu için kendi sınıfında en az yakan motor diyebilirim
    2-artçı için konfor demişsiniz, hiç şikayet duymadım geniş olduğu için konforlu.
    resim yükleyen arkadaşların motorları artçı için ne kadar konforlu bilgim yok. zira bu
    motorlarda artçı rahatsız olabiliyor.
    3-mat siyah yani görüntüsü dikkat çekici, çoğu zaman baktıklarını görebiliyorum.

artçı konforu, yakıt, motor görünümü için bunları söyleyebilirim.
    diğer motorları kullanmadığım için yanlış bir şey söyleyip kafanı karıştırmak istemem. Allah gönlüne göre versin...
    Yeri gelmişken, sanırım Wolf ile aynı motoru kullanıyor, yakıt tüketiminiz ne kadar?
    abeciMotoru ve erk1n bunu beğendiler.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Sepetçioğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeri gelmişken, sanırım Wolf ile aynı motoru kullanıyor, yakıt tüketiminiz ne kadar?
    Yeri gelmişken wolf ile tek depo 440 km kadar yapmıştım,
    Sürüş zevki ve viraj kabiliyeti yüksek bir wolf senede 28 bin km yol yaptırabilir insana :D
    erk1n bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Motosikleti
    Mondial RX3
    Kardeş bende gezmeyi seven biriyim,hemen hemen aynı ihtiyaçları gözeterek tercihimi çinli Mondial RX3i EVO dan yana kullandım,insanlar hemen daha başından çinli diye karşı çıkacaklardır ama ben verdiğim parayı sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.
    erk1n bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeri gelmişken wolf ile tek depo 440 km kadar yapmıştım,
    Sürüş zevki ve viraj kabiliyeti yüksek bir wolf senede 28 bin km yol yaptırabilir insana :D
    Şöyle daha açıklayıcı olsun, 100 km de 3.2 Lt civarı tüketimim oluyor, devir aralığım 6-8 bin aralığında kullanırım, 2012 ybr ile 2.5 l yakıyordum
    abeciMotoru ve erk1n bunu beğendiler.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    150 cc den 250 cc ye 10.000 km tecrübe yeterli değil diyenler neyin peşinde acaba? adam daha napsın 100.000 mi devirsin 150 cc ile?
    neyse artçı için denediğim 3-5 motordan en konforlusu inazumaydı. dengeli rahat konforlu yakıt tüketimi de sanırım iyiydi. bi araştır istersen.
    erk1n bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    150 ile 250 cc kullanım açısından çok bir fark yok aslında, 125-150 cc 50-60 Hp üzerinde bir şeye geçilirse sıkıntı yaşanabilir, onun içinde daha çok tecrübe gerektirir.
    erk1n bunu beğendi.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Kawasaki z250sl
    yamaha mt25
    erk1n bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    tek tek bayileri gez, deneme imkanın varsa test et hangisi sana daha iyi geleceğine sen karar ver, tüm 250cc motorda artcılı binme şansın yok gibi birşey, herkes burda genelde kullandığı motoru önerir, önemli olan senin ne istediğindir, genel 250cc motorları tek tek incele ona göre hem siz hemde artcınız için en iyi kararı vereceksiniz.
    erk1n bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)