Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet hırsızlarına karşı akıl almaz icadım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    şu başlıkda yazılanlardan anladım ki, hırsız korkusundan motosiklet ahalisinin psikoloji dibe vurmuş

bakır kablo sarıp elektrik verenler,sniper tesisatı kuranlar mı dersiniz
    oguzhan6161 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suanki telefonum yerden kaç cm yüksekte oldugunu gosteriyor. Tabana gore baz aliyor, kizil otesi teknolojisi sayesinde, odak noktasini kesen ilk cismi baz aliyor yani Kapalı hava yada gps ile hicbir alakası yok. Yapilabilir cok basit bir duzenek bence. (Bilen icin tabi)
    Haklısın. Bilen için evet. (((:

Hacım iyi güzel yazıyorsun da önce fikrin olup sonra zikrin olsa güzel olurdu. Çok merak içindeyim bu kadar basit bir düzeneği nasıl hazırlayacaksın? Bizi de bir aydınlatıversen sevinirim. Bir de o yerden yükseklik dediğin deniz seviyesinden yükseklik. Yerden değil (((: Ha kaç cm yüksekte olduğu kısmına gelince neye göre baz alıcaksın rakımı? Mesela 30 cm iyi mi? Ama dağ tepe dolaşamazsın o zaman. Mesela her gün şarj olayını nasıl yapacaksın? Keza GPS açık, altimetre açık, gprs açık. Bir de hangi çinli telefonda altimetre var merak ettim çok. Sağlam bir altimetre modülünün fiyatı 60-70 liradan başlıyor. Bu 20 cm vs farklar için fiyatı ikiye kadar katlanıyor.

Hacım bırak bari benim işimi bana öğretme. Herşeyi bilyorsunuz da aslında dünyadan haberiniz yok. Sabah akşam bu cihazların içindeyim çalıştığım firmada AR-GE departmanında. Hey Allah'ım...
    2SALLA1BAĞLA ve mehmetenis bunu beğendiler.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sistemin arıza yapıp sen üzerinde yolda iken sana şok verirse ne olacak
    "elektrik bağlantısını ben bindiğimde keseceğim" diye söylememe gerek yok sandımdı; elektrik bağlantısını ben binerken keseceğim.

2SALLA1BAĞLA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SALCANO Tiger Speed
    Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Başlık her nekadar mizahi olsada aklıma gelen buluş(hehe) bence gayet mantıklı. Şimdi şöyleki;

Motosiklete monte edilen bir cihaz düşünün, yükseklik sensörü ve mesafe sönsörü işlevi gören. Motosiklet yerden 10 cm yükseldiğinde veya 20 cm tekerleri döndüğünde(mesefeler ayarlanır olacak) gps yada internet vasıtasıyla durumu akıllı telefonunuza saniyeler içinde bildirip bir alarm çalmasını sağlasın. Aynı zamanda cihaza zarar vermeye yönelik darbelerdede aynı işlevi görsün, cihaza normal kullandığımız telefon hatları gibi hat takılıp interneti 3g üzerinden kullanması sağlanabilir.

Tabi alarm çalması olasılığına karşı evin kapısının eşiğine; fırıncı küreği,levye,darbeli matkap yada sizin hayal gücünüze bağlı olarak hırsıza zarar vermeye yönelik bir alet bulundurmayıda unutmamalıyız.

Alarm çaldımı kardeşim, levleyi kapıp yaradana sığınarak hırsızlar kaçmadan motoru kurtarabileceğimizi düşünüyorum. En olmadı peşine kangal salarsınız.

Saygılar sevgiler, esen kalın.
    Hocam varya aklıma bir fikir geldi, projeyi yazdım. Mutlaka bana ulaşın.
    Sinan58 bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    bence en güzeli, motor yerinden kıpırdadığında, kendini çalıştırsın ve sürekli olarak redline yapsın,
    wututututututu!! bütün mahalle ayağa kalkar, senin hiç uğraşmana gerek kalmaz zaten mahalleli o adamın icabına bakar.
    Sinan58 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın. Bilen için evet. (((:

Hacım iyi güzel yazıyorsun da önce fikrin olup sonra zikrin olsa güzel olurdu. Çok merak içindeyim bu kadar basit bir düzeneği nasıl hazırlayacaksın? Bizi de bir aydınlatıversen sevinirim. Bir de o yerden yükseklik dediğin deniz seviyesinden yükseklik. Yerden değil (((: Ha kaç cm yüksekte olduğu kısmına gelince neye göre baz alıcaksın rakımı? Mesela 30 cm iyi mi? Ama dağ tepe dolaşamazsın o zaman. Mesela her gün şarj olayını nasıl yapacaksın? Keza GPS açık, altimetre açık, gprs açık. Bir de hangi çinli telefonda altimetre var merak ettim çok. Sağlam bir altimetre modülünün fiyatı 60-70 liradan başlıyor. Bu 20 cm vs farklar için fiyatı ikiye kadar katlanıyor.

Hacım bırak bari benim işimi bana öğretme. Herşeyi bilyorsunuz da aslında dünyadan haberiniz yok. Sabah akşam bu cihazların içindeyim çalıştığım firmada AR-GE departmanında. Hey Allah'ım...
    Önce bence uslubuna dikkat etmeni tavsiye ederim. Ne deniz seviyesinden bahsediyosun anlamiyorum, bildigin yerden yuksekligi olcuyor. Telefon s6 edge anlik olarak santim santim olcuyor, assagi yukari oynattinmi bildigin olcuyor iste. Gozumun onundekinemi imaniyim senin sacmaliklarinami? Yok benim işimmiste bilmem neymiş, ne yani anlik olarak yuksekligi olcen bir teknolojinin olmadinimi iddia ediyosun? Biraz egonuzdan arinin bu nedir ya sacmaliklara bak. Gps ve gprs le ne isimiz var bizim? İki tane kiytirik sensörü bir duracell pil 1 sene calistirir en basiti. Akuden alirsin gucu onu falan saymiyorum bile. Lutfen daha fazla sirf muhalefet olmak icin konuma yorum yazip kirletme. Senin fikirlerine ihtiyacim yok.

Blok ozelligi gelse su foruma ne guzel olur.

Motosikleti
    Tvs Apache Rtr150
    Fikir guzel ama adamlar yapmış bunla uhrasmak yerine, turkcellden takip cihazi almak daha mantikli, guzelce bi yerine motorun koyucan hep takipte kalican. Tam fiyatlarini bilmiyom ama en azindan ise yarar die dusunuyom 😁 tabi hirsiza kilit dayanmazmis oda var 😉

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Başlık her nekadar mizahi olsada aklıma gelen buluş(hehe) bence gayet mantıklı. Şimdi şöyleki;

Motosiklete monte edilen bir cihaz düşünün, yükseklik sensörü ve mesafe sönsörü işlevi gören. Motosiklet yerden 10 cm yükseldiğinde veya 20 cm tekerleri döndüğünde(mesefeler ayarlanır olacak) gps yada internet vasıtasıyla durumu akıllı telefonunuza saniyeler içinde bildirip bir alarm çalmasını sağlasın. Aynı zamanda cihaza zarar vermeye yönelik darbelerdede aynı işlevi görsün, cihaza normal kullandığımız telefon hatları gibi hat takılıp interneti 3g üzerinden kullanması sağlanabilir.

Tabi alarm çalması olasılığına karşı evin kapısının eşiğine; fırıncı küreği,levye,darbeli matkap yada sizin hayal gücünüze bağlı olarak hırsıza zarar vermeye yönelik bir alet bulundurmayıda unutmamalıyız.

Alarm çaldımı kardeşim, levleyi kapıp yaradana sığınarak hırsızlar kaçmadan motoru kurtarabileceğimizi düşünüyorum. En olmadı peşine kangal salarsınız.

Saygılar sevgiler, esen kalın.
    Gece gece.. Süpersin hocam fırıncı küreği yok kömür küreği var ama hırsızlar buna da bir çare bulurlar. Onlar herşeyi göze alıyolar. Adamlar zaten şereflerinden haysiyetlerinden vazgeçmişler Allah hepimizi korusun. Bunlara fırsat vermesin.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Yerden yüksekliği ölçeceğine veya elektrik vereceğine her umumi tuvalette olan ve harekete duyarlı ışığı yakan sensörler gibi (tabii daha kalitelisi veya farklısı) mesafe sensörleriyle etrafında insan olduğunu algılayıp önce konuşarak vazgeçirmeye çalışsın sonra olmadı imdat diye bağırıp çığlık atsın ve hem size hem de polise haber versin. Götürüldü ise anlık olarak lokasyonunu atsın mesela.. Alarm sesine herkes dönüp bakmaz ama gecenin bir körü kaçırıyorlar beni imdat diye bağıran birine herkes bakar. Hemde bayan sesi seçilebilir mesela. Daha düşünsem neler çıkar da susayım en iyisi

Motosikleti
    Önce bence uslubuna dikkat etmeni tavsiye ederim. Ne deniz seviyesinden bahsediyosun anlamiyorum, bildigin yerden yuksekligi olcuyor. Telefon s6 edge anlik olarak santim santim olcuyor, assagi yukari oynattinmi bildigin olcuyor iste. Gozumun onundekinemi imaniyim senin sacmaliklarinami? Yok benim işimmiste bilmem neymiş, ne yani anlik olarak yuksekligi olcen bir teknolojinin olmadinimi iddia ediyosun? Biraz egonuzdan arinin bu nedir ya sacmaliklara bak. Gps ve gprs le ne isimiz var bizim? İki tane kiytirik sensörü bir duracell pil 1 sene calistirir en basiti. Akuden alirsin gucu onu falan saymiyorum bile. Lutfen daha fazla sirf muhalefet olmak icin konuma yorum yazip kirletme. Senin fikirlerine ihtiyacim yok.

Blok ozelligi gelse su foruma ne guzel olur.
    Valla benim üslubumda hiç bir şey yok da senin yazdıklarında bolca ayarsızlık var. Hacım bu kadar biliyorsun madem, madem bu kadar kimsenin fikrine ihtyiacın yok neden yazıyorsun buraya? Silah zoruylamı?

Saçmaladıkça saçmalığını haklı çıkarmak için daha beter saçmalıyorsun.

GPRS ile işin yok. Mesajı neyle göndereceksin, alarmı neyle çaldıracaksın dumanlamı? :D:D:D Senin o pille çalıştırdığın sensörün adını da diyiver bir hele merak ettim şimdi. Yerden yükseklik ölçer sensörü mü? Hacı git ya. Legolarla takılmaya devam et sen. (((:

Hata bende. Ciddi birşey yazıyorsun sanmıştım, cevap verdim. Saçmalıyormuşsun. Kusura bakma.
    Ataol Behramoğlu

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Suanki telefonum yerden kaç cm yüksekte oldugunu gosteriyor. Tabana gore baz aliyor, kizil otesi teknolojisi sayesinde, odak noktasini kesen ilk cismi baz aliyor yani Kapalı hava yada gps ile hicbir alakası yok. Yapilabilir cok basit bir duzenek bence. (Bilen icin tabi)
    Telefonunuzun marka modeli nedir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

Alıntı savinelli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerden yüksekliği ölçeceğine veya elektrik vereceğine her umumi tuvalette olan ve harekete duyarlı ışığı yakan sensörler gibi (tabii daha kalitelisi veya farklısı) mesafe sensörleriyle etrafında insan olduğunu algılayıp önce konuşarak vazgeçirmeye çalışsın sonra olmadı imdat diye bağırıp çığlık atsın ve hem size hem de polise haber versin. Götürüldü ise anlık olarak lokasyonunu atsın mesela.. Alarm sesine herkes dönüp bakmaz ama gecenin bir körü kaçırıyorlar beni imdat diye bağıran birine herkes bakar. Hemde bayan sesi seçilebilir mesela. Daha düşünsem neler çıkar da susayım en iyisi
    Hareket sensoru hem ısı hem de hareket ayni anda olursa algılar.ısısı degeri düşük olan cisim hareket etse bile sensor algılamaz. Sırtına ıslak battaniye alıp sensoru yanıltma imkanin var.

Kedi köpeği de algılar bol bol
    Hatta adam surekli sensoru alarma gecirir
    Sen de yeter bi uyku uyuyayim der alarmi kapatırsın. O anda hirsiz devreye girer mali götürebilir

grade bilmem kaç zincir ve saglam kilit e dönüyor iş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla benim üslubumda hiç bir şey yok da senin yazdıklarında bolca ayarsızlık var. Hacım bu kadar biliyorsun madem, madem bu kadar kimsenin fikrine ihtyiacın yok neden yazıyorsun buraya? Silah zoruylamı?

Saçmaladıkça saçmalığını haklı çıkarmak için daha beter saçmalıyorsun.

GPRS ile işin yok. Mesajı neyle göndereceksin, alarmı neyle çaldıracaksın dumanlamı? :D:D:D Senin o pille çalıştırdığın sensörün adını da diyiver bir hele merak ettim şimdi. Yerden yükseklik ölçer sensörü mü? Hacı git ya. Legolarla takılmaya devam et sen. (((:

Hata bende. Ciddi birşey yazıyorsun sanmıştım, cevap verdim. Saçmalıyormuşsun. Kusura bakma.
    Yaw he he sorunlu kardeşim he ya, he lan.

Motosikleti
    Yaw he he sorunlu kardeşim he ya, he lan.
    Sorunlu?

Kalem pille proximity modülü tek başına çalıştıran adam bana sorunlu diyor. zuhahahahaha :D

Komik adamışsın vesselam (:

Adam kalem pil dedi ya. duracell hemde :D:D
    Ataol Behramoğlu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sorunlu?

Kalem pille proximity modülü tek başına çalıştıran adam bana sorunlu diyor. zuhahahahaha :D

Lan sen haklısın tamam lan, valla bak. Defol git şurdan, ne yüzsüz adamlar var ya.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Arka tekerin altına load cell koyarsın. Yazılımı, ağırlık değişimi eksi yönde olduğu zaman mesaj-alarm verecek şekilde yaparsın. Hem yürüdüğü, hem havaya kaldırıldığı zaman işe yarar.
    savinelli bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Eskiden half life diye bir oyun vardı orda lazerli bugi tuzağı vardı ondan motorun etrafına 1 metrelik mesafelere 4 tane kuracaksın! Hırsız motora yaklaşamadan havaya uçacak
    Bu arada Half Lifeda çok iyiyimdir bıçakla gelir adamın hayatını söndürürüm
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Onun yerine alarmı modifiye edenler var. Eskiden arabalarda olurdu... Sensör koyabilirsin, ön tekere yanaşan olduğunda alarm ötebilir bir süre.

Motosikleti
    Lan sen haklısın tamam lan, valla bak. Defol git şurdan, ne yüzsüz adamlar var ya.
    Terbiyesizlik yapma. Kimsin lan sen forumdan beni kovabilecek? Yemez onu paçan. Üç kuruşluk beynin var saçmalıyorsun burada, elbette dalga geçileceksin. Hoşlanmıyorsan dalga geçilmekten anlamadığın konularda ahkam kesmezsin.
    Ataol Behramoğlu

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler ayıp ayıp bu forumu üye olmadan okuyan bir sürü vatandaş var , kötü örnek oluyoruz.
    Cavalry bunu beğendi.

enlighteray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Karizma R (2016)
    Sorunlu?

hocam sen elektronik ya da yazılım mühendisisin anladığım kadarıyla.

bence ülkemiz adına avici gibi yeteneklere sahip çıkmalıyız, bak zamanında kadir inanıra sahip çıkamadık, atom fiziğinede profesörlüğe de lanet olsun dedi ve bıraktı. bilimde geri kalmamızın sebebi hep bundan. bu eleman kadir inanırdan bile daha büyük potansiyele sahip.
    adam kalem pille elektronik devreyi sensörleriyle 1 yıl çalıştırıyor. valla helal olsun. sağda solda harcanmasa bari.
    yani ne diyebilirim ki, biz konuşuruz, avici yapar zaten başlıkta da demiş, akıl almıyor :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)