Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet hırsızlarına karşı akıl almaz icadım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Başlık her nekadar mizahi olsada aklıma gelen buluş(hehe) bence gayet mantıklı. Şimdi şöyleki;

Motosiklete monte edilen bir cihaz düşünün, yükseklik sensörü ve mesafe sönsörü işlevi gören. Motosiklet yerden 10 cm yükseldiğinde veya 20 cm tekerleri döndüğünde(mesefeler ayarlanır olacak) gps yada internet vasıtasıyla durumu akıllı telefonunuza saniyeler içinde bildirip bir alarm çalmasını sağlasın. Aynı zamanda cihaza zarar vermeye yönelik darbelerdede aynı işlevi görsün, cihaza normal kullandığımız telefon hatları gibi hat takılıp interneti 3g üzerinden kullanması sağlanabilir.

Tabi alarm çalması olasılığına karşı evin kapısının eşiğine; fırıncı küreği,levye,darbeli matkap yada sizin hayal gücünüze bağlı olarak hırsıza zarar vermeye yönelik bir alet bulundurmayıda unutmamalıyız.

Alarm çaldımı kardeşim, levleyi kapıp yaradana sığınarak hırsızlar kaçmadan motoru kurtarabileceğimizi düşünüyorum. En olmadı peşine kangal salarsınız.

Saygılar sevgiler, esen kalın.
    oguzhan6161 ve MetinK. bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hocam fikir çok güzel bu arada darbeli matkapa kahkaha attım

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    Bizim hirsizlar motoru tekerini cevirmeden,yerden de 5 cm kaldirarak yine götürür kafaya koyarsa.Allah böylelerinden korusun amin
    Sinan58, yüksel66, A.Volkan ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    güzel buluş gelin benim motorda deniyelim kitlemeyi sevmiyorum zaten.

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön tekerin altına kaykay koyup alan var hocam en mantıklısı tam motora bakan spot ışığı ve hedefe kilitlenen otomatik minigun. Alet bakacak aa motoru götürüyo, locked dıt dıt dıt piçuvvvv diye ayı bayıltan oklardan saydıracak
    Mr.[T], Sinan58, Freanzhyle ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı ulassscannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekerin altına kaykay koyup alan var hocam en mantıklısı tam motora bakan spot ışığı ve hedefe kilitlenen otomatik minigun. Alet bakacak aa motoru götürüyo, locked dıt dıt dıt piçuvvvv diye ayı bayıltan oklardan saydıracak
    Asfafdaadxccsaassd )))
    ulassscannn ve Sinan58 bunu beğendiler.

Hocam minigun yetmez bence en iii çözüm atom bombası
    yasin. bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Her iki teker ile kordine çalışacak sensör. Ayrıca yüksekliği 1 cm ye ayarlarsanızda aynı sorun çözülür. Sonuçta hiçbir motor durduk yere yerden 1 cm yükselmez, kedi köpekte dahil.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Senin icat şuna benzemiş "muz yiyim ama çilek tadı gelsin"

Motosikleti
    yamaha mt-25
    motosiklet yerden havaya kalktığında herşey için geç kalınmış demektir. hadi alarm çaldı diyelim alarmı duyup uyanıcan, terliğini giyip 3. kattan aşağı inicen anca arkasından su dökersin.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba arkadaşlar,

Başlık her nekadar mizahi olsada aklıma gelen buluş(hehe) bence gayet mantıklı. Şimdi şöyleki;

Motosiklete monte edilen bir cihaz düşünün, yükseklik sensörü ve mesafe sönsörü işlevi gören. Motosiklet yerden 10 cm yükseldiğinde veya 20 cm tekerleri döndüğünde(mesefeler ayarlanır olacak) gps yada internet vasıtasıyla durumu akıllı telefonunuza saniyeler içinde bildirip bir alarm çalmasını sağlasın. Aynı zamanda cihaza zarar vermeye yönelik darbelerdede aynı işlevi görsün, cihaza normal kullandığımız telefon hatları gibi hat takılıp interneti 3g üzerinden kullanması sağlanabilir.

Tabi alarm çalması olasılığına karşı evin kapısının eşiğine; fırıncı küreği,levye,darbeli matkap yada sizin hayal gücünüze bağlı olarak hırsıza zarar vermeye yönelik bir alet bulundurmayıda unutmamalıyız.

Alarm çaldımı kardeşim, levleyi kapıp yaradana sığınarak hırsızlar kaçmadan motoru kurtarabileceğimizi düşünüyorum. En olmadı peşine kangal salarsınız.

Saygılar sevgiler, esen kalın.

Yerden 10 cm yükselsin vs. kısmı sıkıntılı iş,altimetre ile o kadar detaylı ölçemezsin,belki gps assisted birşeyler bilemiyorum, ama kalanı yapılabilir. Donanım masraflarını yüklenebilirsen ben yazılım kısmını hallederim. İzmir'deyim. Buyur beklerim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çare
    https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR42pP0DWB-glrDy2qEmXhz0MNebVCfdg0NHr0D7gcFpXjyqXqa

Motosikleti
    Motora minnak bi gps taksan gittigi yer bulunur aslinda.sonra tayfayi toplayip darbeli matkap.minigun olaylarina girilebilir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yerden 10 cm yükselsin vs. kısmı yaş iş ama kalanı yapılabilir. Donanım masraflarını yüklenebilirsen ben yazılım kısmını hallederim. İzmir'deyim. Buyur beklerim.
    Neden yaş anlamadım? 400 liralık kıytırık çin malı telefonlarda bile hareket ve yükseklik sensörü mevcut hocam.

Ben cidden çözümü buldum silahı motora doğru sabitleyip mermiyi silahın ağzına süreceksin.
    Motorun tekerine gece görünmediği için misina bağlayıp, misinayıda basit bir düzenekle tetiğe bağlayacaksın. Tabi motor 2 cm yerinden oynayınca hırsız kurşunu yiyecek. Kesinlikle motoru bırakıp kaçacağından eminim.
    Fyz.01 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Hırsız bayılınca COUNTER TERORISTS WIN
    de yazacak mı

Ne fantastik fikirlerininz var be

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bi hırsız motosikletin ilk veya en sık neresine temas eder? Kontak, manet, tekerlek, sele..? Benim hep aklımda olan, bu kısımlara, yüksek voltajlı akım geçen bakır tel döşemek.
    Aküden, voltaj transformatörü falan neyse artık, alınan akımı artırmanın bi yolu olmalı; anlayan vardır muhakkak. Böyle kilit noktalara bakır teli uzatacaksın, incecik olduğundan görünmez de; ama akımın gücünden erir mi tel? Neyse, işin mantığını anlamışsınızdır.

Demem o ki, benim motosikletimi çalmaya yeltenen adam çarpılsın, kalp krizinden ölsün. Keza silah falan olsa çeker ben vururum.

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden yaş anlamadım? 400 liralık kıytırık çin malı telefonlarda bile hareket ve yükseklik sensörü mevcut hocam.
    Diyosun?

20 cm i neye göre baz alacaksın? Çinli telefonlardaki gibi GPS verisine göre mi? Kapalı havalarda kullanmıyacaksın yani?

Motosikleti
    yamaha mt-25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi hırsız motosikletin ilk veya en sık neresine temas eder? Kontak, manet, tekerlek, sele..? Benim hep aklımda olan, bu kısımlara, yüksek voltajlı akım geçen bakır tel döşemek.
    Aküden, voltaj transformatörü falan neyse artık, alınan akımı artırmanın bi yolu olmalı; anlayan vardır muhakkak. Böyle kilit noktalara bakır teli uzatacaksın, incecik olduğundan görünmez de; ama akımın gücünden erir mi tel? Neyse, işin mantığını anlamışsınızdır.

Demem o ki, benim motosikletimi çalmaya yeltenen adam çarpılsın, kalp krizinden ölsün. Keza silah falan olsa çeker ben vururum.
    sistemin arıza yapıp sen üzerinde yolda iken sana şok verirse ne olacak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyosun?

20 cm i neye göre baz alacaksın? Çinli telefonlardaki gibi GPS verisine göre mi? Kapalı havalarda kullanmıyacaksın yani?
    Suanki telefonum yerden kaç cm yüksekte oldugunu gosteriyor. Tabana gore baz aliyor, kizil otesi teknolojisi sayesinde, odak noktasini kesen ilk cismi baz aliyor yani Kapalı hava yada gps ile hicbir alakası yok. Yapilabilir cok basit bir duzenek bence. (Bilen icin tabi)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)