Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj sorunu acil yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Valentinik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR 150-31 AVANTGARDE
    Merhaba arkadaşlar, aslında motorumda hiçbir sıkıntı yoktu çekişi duruşu harikaydı sadece fazla teker yaptığım için debriyaj balatasını bitirmiştim o yüzden değiştirmeye karar verdim, geçen günlerde tayvan malı kaliteli bir debriyaj balatası ve arka dişli takozları aldım ve motoru parçalarla birlikte ustaya bıraktım, daha sonra usta çırağını gönderdi ve orjinal debriyaj telinin kısa olduğunu söyledi ve daha uzununu istedi, bende daha uzunu alıp verdim akşam gidip motoru aldım debriyaj teli takozlar ve debriyaj balatası değişmişti. Ama yolda giderken birşey farkettim motorun gidişi eskiye kıyasla çok kötüydü ve eskiden yarım debriyaj yarım gazla bile tekere gelen motor tam gazla bile yine tekere gelmiyodu. Aslında asıl sorun bu değildi sorun tam olarak şu. Caddeye çıkıyorum 1. vitesle motoru kaldırıyom ve debiryajı saldıkdan sonra gazı açıyorum 7 bin devirde motoru 2 ye takıyorum debriyajı bırakıyorum ama motor sadece bağırıyo gaz yemiyo devir 7 binde kalıyo çok yavaş bir şekilde ivmeleniyo daha sonra devir aniden düşüyo ve motor açılıp hızlanıyo birnevi sanki 2 ye taktığımda motoru yarım debriyajla gidiyormuşum gibi oluyor ve bu her viteste başıma geliyo. Bunun dışında motorda aniden gazı açtığım anda motor birden devir yükseliyo bağırıyo ama gitmiyo ve eskiye kıyasla motorda titreşimde arttı. Bunu gidip ustaya sorduğumda debriyaj tasınında bitmeye başladığını söyledi. Akşam eve gidip çıkan parçaları inceledim ve debriyaj balatasının 6 tane olduğunu farkettim ve ben ustaya 5 tane balata vermiştim. 1 tane eksik takmış olabilceğini düşündüm gidip sorduğumda 5 tane taktığını ve eğer eksik balata olsaydı motorun hiç gitmiyeceğini felan söyledi. Yani kafam baya karıştı şimdi sorun sizce nedir? Bugün bayağı gezdim aslında motor ısınınca bahsettiğim şey fazla olmasada yinede oluyor ama bugün 1. viteste ne zaman dursam motor sanki gitmek istercesine kendini ileri atmaya çalıştı debriyaj telini sıkmama rağmen bu düzelmedi. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.
    serkanADH13 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adres >Serkan usta<
    serkanADH13 bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Ustana Danıs Ve TEKRAR AÇMASINI VE GEREKIRSE ESKI BALATALARDAN BIRINI ARAYA EKLEMESİNİ söyle ''rica et'',

6 balatalı olan motora 5 balata az gelır,
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Valentinik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR 150-31 AVANTGARDE
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustana Danıs Ve TEKRAR AÇMASINI VE GEREKIRSE ESKI BALATALARDAN BIRINI ARAYA EKLEMESİNİ söyle ''rica et'',

6 balatalı olan motora 5 balata az gelır,
    Aynen öyle yaptım, ama balata eksik taksak kapanmaz felan diyor. Sanırım uğraşmakda istemiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)