Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alt sakal kaplatmak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT07
    Merhaba arkadaşlar motorumun alt tarafındaki siyah plastik malzemeyi boyatmak veya kaplatmak istiyorum.Aklımda ya motorla aynı renk boyatmak yada karbon kaplama yaptırmak var.Ancak nerde nasıl yapılır bilmiyorum.Konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım ve farklı fikirlerinizi bekliyorum.Teşekkürler.

Motorum bu.Boyatmak istediğim parça alt tarafındaki siyah plastik bölüm.

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Reklamcılarda yaptırabilirsin

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hiç boşa para bayılma kimseye. O parça boyanırsa taş ve seken şeylerde boyarsan çizilir. Sök parçayı al Plastidip boyayı istediğin renkte. 35-40 liraya mal olucak bir tüp spreyle cillop gibi olur. Beğenmez isen sökebiliyorsunda elinle kazıyarak...

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Motor renginde sprey boya bastır, kendin boya gitsin. Yaptırayım dersen maliyet artar veya uğraşmayabilirler
    Plasti dip olmaz bence daha kolay zarar görür, orj de mat yapmışlar çizilir diye
    yasdal bunu beğendi.
    facebook.com/SalcanoMotosiklet

eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    plastidipi birkaç kat atmazsan yani ince olursa dayanmaz kaldı ki maliyetli olur bence

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Bence hiç yapmayın, ama yapıcaksanız da Karbon fiber kaplama yapın. Motor rengine uygun Maviler var. Siyah da olur.

Fakaat, bu karbon fiber işinde bir araç tavanına bile 200 tl alıyorlar. İnternette, hepsiburada'da 130×1 metre top sadece 9 tl. Aynı üründen yaklaşık 190 tl işçilik alıyorlar çünkü insanların bu malzemeleri hakkında bilgisi yok.

İnternetten alıp denemelisiniz. Ben motorda grenajlara, aynaları, egzoz korumasına filan yaptım hep. Çok zor bir işi öncelikle onu söylemeliyim ve en az 2 kişi ile yapın. Beğenemezseniz de çıkarırsanız zaten Sakala ne kadar gidecek ? Ama sakal çok delikli olduğu için, çok zor işiniz. Yine de en az 50-60 lira alırlar dışarıda. Yaptırmayın.

Motosikleti
    MT07
    Alıntı muAff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiç yapmayın, ama yapıcaksanız da Karbon fiber kaplama yapın. Motor rengine uygun Maviler var. Siyah da olur.

Fakaat, bu karbon fiber işinde bir araç tavanına bile 200 tl alıyorlar. İnternette, hepsiburada'da 130×1 metre top sadece 9 tl. Aynı üründen yaklaşık 190 tl işçilik alıyorlar çünkü insanların bu malzemeleri hakkında bilgisi yok.

İnternetten alıp denemelisiniz. Ben motorda grenajlara, aynaları, egzoz korumasına filan yaptım hep. Çok zor bir işi öncelikle onu söylemeliyim ve en az 2 kişi ile yapın. Beğenemezseniz de çıkarırsanız zaten Sakala ne kadar gidecek ? Ama sakal çok delikli olduğu için, çok zor işiniz. Yine de en az 50-60 lira alırlar dışarıda. Yaptırmayın.
    Peki 50-60 liraya yapacak yer biliyormusunuz ? Ve ne kadar kalıcı olur ?

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    karbon folyo denenebilecek bir yöntem gibi duruyor. su kaplamaya göre fiyatı ucuz fön makinasıyla esnete esnete yapılamazmı çokmu sivri zor dönüşler var?

Motosikleti
    MT07
    Alıntı kukuleta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbon folyo denenebilecek bir yöntem gibi duruyor. su kaplamaya göre fiyatı ucuz fön makinasıyla esnete esnete yapılamazmı çokmu sivri zor dönüşler var?
    Yaparım diyorsan buyur gel yap.İkide arpa suyu ısmarlarım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)