Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Emniyet şeridi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250 cc
    Merhaba Arkadaşlar

Aranıza yeni katıldım. Merak ettiğim bir konu var. Tam bilgi alamadığım için birde size sormak istedim.

Motorsikletle emniyet şeridine girmek yasak mı ?

Kimisi yasak kimisi değil, kimisi polisler sorun çıkarmıyor ama yasak vs diyor. Dogrusu nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Yasak ancak genelde motosikletleri görmezden geliyolar...ceza kesildiğindede paşa paşa ödüyosun

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yasak kanunen, fakat hiç bir polis bunun için durdurmaz ve müdahele etmez.

Görmedim duymadın bilmiyorum böyle bir örnek var mı?

Ha sen nasılsa boş diye tehlikeli bir şekilde ve hızlı kullanırsan zaten polis ceza kessin, ama herşeyin tam ve tehlike yaratmayacak bir hızda emniyet şeridini kullanırsan polisin önüne kadar gidip selam verip devam edebilirsin.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Emniyet şeridi yasal değil, polislerin yanından geçerken yavaşlayıp şerit üzerinden gitmeye gayret ederseniz iyi olur. Eds olan yerlerde de hiç ceza yemedim ancak bir kaç kişiden ceza yediklerini duymuştum. O da başıma gelmedi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250 cc
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasak kanunen, fakat hiç bir polis bunun için durdurmaz ve müdahele etmez.

Görmedim duymadın bilmiyorum böyle bir örnek var mı?

Ha sen nasılsa boş diye tehlikeli bir şekilde ve hızlı kullanırsan zaten polis ceza kessin, ama herşeyin tam ve tehlike yaratmayacak bir hızda emniyet şeridini kullanırsan polisin önüne kadar gidip selam verip devam edebilirsin.
    ((: Nerde bende o yürek. Dedıgım gıbı yenı başladım Motoru alalı 3 hafta oldu haftasonu 3 gun 9 saat deneyımle gözü kararttık Bursaya dogru aksam yola cıktık. allahtan sag saglım gıttık geldık ama emnıyet serıdınden pek cıktım denılemez :D
    Şimdi işe motorla gıtme yolunda dusuncelerım var ama emnıyet serıdınden ceza yermıyım dıye dusunuyordum sormak ıstedım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Hocam ceza gelir mi gelmez mi bilemem ama , kesiyorlarsa 800 civarı diye biliyorum cezasını oturur ağlarsın

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Emniyet şeridinden ceza yiyen bir motorcuya başka forumda denk geldim. Ben emniyet şeridinin en solunda gitmeyi tercih ediyorum.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ceza gelir mi gelmez mi bilemem ama , kesiyorlarsa 800 civarı diye biliyorum cezasını oturur ağlarsın
    88 TL olmasın o?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    88 TL olmasın o?
    O eskiden di :((

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Tam olarak istanbulda olay böyle:

ama herşeyin tam ve tehlike yaratmayacak bir hızda emniyet şeridini kullanırsan polisin önüne kadar gidip selam verip devam edebilirsin.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Bizzat polisin ağzından duyduğum;

Normalde yasal değil, cezası var. Ancak motosikletler istendiği zaman şeritten çıkabildiği için, emniyet şeridini kullanarak trafiği biraz daha rahatlattıkları için ve araçların arasına göre bir nebze daha güvenli seyredilebildiği için polis motosikletlere ceza kesmiyor.

Bu serbestiyi suistimal edip tek teker gitmeye kalkan olursa motoru bile kaptırabilir, o ayrı konu.
    GB79 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Anadolu Avrupa kopru geçişi yapıyorum arkadaşım, eds ve polisin en önünden geçiyorum, sakin şekilde diğer motorcu arkadaşlarla emniyet şeridinden seyir yapıyoruz, hiç bir ceza yemedim örnek vermiş olayım,

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    eds kısmına bişey diyemem istanbulda çoğu kez emineyet şeridinden giderken polisin yanında geçtim hiç oralı bile olmadı..ama eds li alanlarda yinede ben işimi garantiye alıp çıkıyorum ne olur ne olmaz diye ardından yine devam

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    eds den gidiyorum ben aylardır ceza geleceğini sanmam tüm tem eds zaten nasıl gidicez yoksa

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı yyoldolaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ((: Nerde bende o yürek. Dedıgım gıbı yenı başladım Motoru alalı 3 hafta oldu haftasonu 3 gun 9 saat deneyımle gözü kararttık Bursaya dogru aksam yola cıktık. allahtan sag saglım gıttık geldık ama emnıyet serıdınden pek cıktım denılemez :D
    Şimdi işe motorla gıtme yolunda dusuncelerım var ama emnıyet serıdınden ceza yermıyım dıye dusunuyordum sormak ıstedım.
    Cezayı pek düşünme fakat normal şerittekilerin hareketleri ansızın oluyor. Bazen aciliyetlerinden, bazende öndeki aracı sollamak için emniyet şeridine aniden giriyorlar. Seni görmezler sende aracın emniyet şeridine gireceğini geç farkedersin ve duramana fırsat olmayabilir, anladın sen ;)

Motor acil durumda rahatlıkla kenara çekilebileceği için polisler önemsemediklerini ceza yazmadıklarını söylemişti fakat keyiflerine kalmış. Eds yakalarsa ceza yazar.

Evoque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cezayı pek düşünme fakat normal şerittekilerin hareketleri ansızın oluyor. Bazen aciliyetlerinden, bazende öndeki aracı sollamak için emniyet şeridine aniden giriyorlar. Seni görmezler sende aracın emniyet şeridine gireceğini geç farkedersin ve duramana fırsat olmayabilir, anladın sen ;)

Motor acil durumda rahatlıkla kenara çekilebileceği için polisler önemsemediklerini ceza yazmadıklarını söylemişti fakat keyiflerine kalmış. Eds yakalarsa ceza yazar.
    Hocam ben de EDS'lerin otomatik sistemler olduğunu düşünürdüm ancak polis her kameranın başında bir görevli olduğunu belirtmişti. Bu sebeple çevirme yapan polise selam vermekle EDS'li şeritte takılmanın pek bir farkı yok gibi
    ride saferide responsiblyride smart

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    eds li yerdende geçtim polisin yanındanda selam verip geçtim defalarca herhangi bir ceza çevirme olmadı istanbul' da bu olayı seviyorum. Fakat araçlardan ve emniyet şeridine kontrolsüz şekilde giren motosikletlere dikkat etmek lazım.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Bende aylardır kamera ve polis olan emniyet şeridinden gitmekteyim motorumla sizin ilk önce dikkat etmeniz gereken polis yada cezalar değil, dibinizden ansızın bi korna bile çalmadan geçen angut motorcular sonrasında bianda emniyete dalabilecek olan araç sürücüleri.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)