Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ailem kendi paramla bile motor almama izin vermiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Motosiklet kazaları bölümünü incele istersen
    Baskalarinin ağzından değil de kaza yapanların ağzından oku
    Motosiklet kazası tehlikeli
    Araba celik kafes icinde seni korumaya çalışır.motosiklet kazasinda yerlerde ayaklar altında veya arabanin altinda rezillik durumları.

Bineceksen bu ihtimalleri de gözden geçir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Senden 10 yas büyüğüm arabam var kendi paramla aldigim ama kendi arabamla trafige cikmama bile laf ediyorlar cogu zaman arabayla isimiz var diyerek bahane edip elimden aliyorlar ki trafige cikamayayim.bunu iyi bir sofor oldugum yilda 15bin km devirdigim halde yapiyorlar.simdi aynisini motor icin yapiyorlar ama dinlemeyecegim.taviz tavizi dogurur dun arabaya karismalarina laf etmedim bugun motora karisiyorlar motora laf etmesem yarin isime,esime vb karisacaklar bunun sonu gelmez.o yuzden yapmak istediklerinin bilincinde olarak gerekeni yap derim.bir araba daha alsam ona da bahaneyle el koyacaklar motora koyamazlar ama kullanabilecek kimse yok ailede :D :D :D

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    git al kimseye birşey deme. taş çatlasın iki haftaya sular duruluyor. annen baban normal haline dönüyor.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin en azından paran var kardeşim. Ben 2,5 yıl önce üniversitede ailemden gelen parayı yemeden içmeden biriktiripte motosiklet aldım. Pişman mıyım ? Hayır. Ailem nispeten alıştı ama hala bazen karşılıklı üzüldüğümüz oluyor.
    Sonuç olarak:
    Önce ehliyete yazıl. Ardından ekipmanlarını tamamla. En sonunda da git motorunu al. Evlatlıktan atacak değiller ya.
    Çok sevdiğim bir söz var:
    "Pişman olacaksan eğer yaptıkların için pişman ol, yapmadıkların için değil"
    Tekerin düz bassın

Motosikleti
    Harley Davidson Electra glide
    Bak delikanlı, ben 37 yaşındayım, motora yeni başlayacağım, hala kendimden tereddütlerim var. sen daha çok gençsin. Senin yaşındayken hiçbir şey riskli gözükmüyor hayatta. benim yaşıma gelince, bir de çocuk sahibi olunca anlıyorsun. bu forumdaki insanlar gibi motor tecrübesine sahip değilim. sana hayat dersi verecek samimiyetim de yok, fakat internette senin yaş grubunda olan insanların motorları ile otobanda 250 km ile gidip, internete koyduklarını görünce tüylerim ürperiyor. hayat senin, karar senin ama unutma dünyadaki en büyük acı evlat acısı.
    Ağlamakla akmaz sahte gözyaşı, o yüzden boşuna ağlama

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Açıkçası ben genç insanların motora binmesi taraftarı pek değilim. Neden diye sorarsanız trafik tecrübeleri olmadığı için dolayısıyla trafiği de okuyamıyorlar. Araba alın 3-5 sene kullanın motora sonra binin derim ben. Daha güvenli olur hem ailenizin size karşı güveni de artar yaş ile birlikte.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    kendi paranla izin vermiolarsa o zaman baba parasıyla al belki kabul ederler

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    ben 30 yaşıma kadar alamadım sebebi annemi kırmamaktı şimdi motor aldım 1 senedir biniyorum ama beni motorun üstünde nezaman görse inşallah çalınır o motorun dedi onun için kasko yaptırdım

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    30 yaşındayım ve 10 yaşımdan bu yana motosiklet(50cc den 2050ccye kadar) kullanırım, ne kadar dikkatli kullandığımı koruma ekipmanlarına ne kadar önem verdiğini bilirler ama haala laf ederler. Bende her zaman olduğu gibi yeni motor alacagim zaman önce ekipmanları dizmeye başlarım sonra gider birgün çekerim motoru evin önüne aha aldım derim. 3 gün söylenir sonra susarlar. Bir dahaki motora yine aynı sözler itina ile sarfedilir bu döngü böyle sürer. Yani kendimden pay biçerek diyeceğim o ki sen ne yaparsan yap ne söylersen söyle onlar yine tartışacak seninle. Maddi yönden sıkıntın olmadığınq göre git tüm ekipmanlarını ve motorunu al çek evin önüne
    c4gin bunu beğendi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    birkaç arkadaşım bu durumda motoru alıp bir diğer arkadaşına bıraktı, arkadaşımın motoru diyerek haftasonları falan biniyorlardı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben olsam motor yerine 80 bin liralık arabaya binerdim. 18 yaşında ne lüks ama süper

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kacak gocek is olmaz.. rizalarini alman lazim kacak dovusme olmaz , alirsin kapinin onune koyarsin gorurler... ama onlardan habersiz olmaz...

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Bugün teyzem geldi kızının arkadaşının nişanlısı kaza geçirmiş motordan ölmüş. Anneme bunları anlatıyor tam annemi ikna ediyodum bu nerden çıktı ne kadar şanssızım ya.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Mesele para meselesi değil de ondan. Ben de oğluma izin vermem. 25 inden sonra belki.
    yasdal bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Gençlerin motosiklet sürmesi benim de sevmediğim bir konu. İki çocuğum var. 17 sine geldiklerinde motor isteyecekler diye ödüm patlıyor. Ben 30 umda başladım. Belki bu yüzden, belki yapım gereği, taciz eden yarış isteyen kaşınan hiç bir araçla uğraşıp canımı tehlikeye atmadım. 20 yaşında olsam şimdiye en az 20 kere bu tip tehlikeye balıklama atlamıştım.

Ben tasvip etmiyorum. Ama genç adamın da önünde durmanın pek oluru yok.

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Benim kardeşimde motor kullanmak istiyor, vitesli ve vitessiz motorları mı öğrettim ayrıca yetenekli güzelde kullanıyor, bunu bilmeme rağmen eğitime göndermeden motor almayacağım, ailene önce eğitim için ikna et yada eğitim al sonrasında eğitim bitince hocayla aileni görüştür,daha iyi bir ilerleme olur diye düşünüyorum..

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Abiler motordan şuanlık vazgeçtim . Ailem zorla vazgeçirdi diyebilirim artık kendim tamamen özgür olduğumda motor işlerini düşünücem . Şuan olan paramla iyi bir bisikletçi olduğumdan bisikletimi yeniliyicem ve laptop alıcam . Sınav olduğundan motoru silicem şuanlık sınava çalışıcam . İnşallah seneyede arabayı alıcam. Neyse artık bu forumda değilim uzun süre kendinize iyi bakın.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Her işte bir hayır vardır üzülme , ben de dalgıç olmak için kendimi yırttım 6 ayda rıza aldım ailemden , teorik eğitimi aldım 2000 de , tam pratiğe geçecekken (banka bünyesinde açılan kurstu) hocayı işten çıkardılar,param da yoktu gidemedim.O sene de yurt dışına taşındım.

Aradan 6-7 sene geçti, Türkiye'ye tatile döndüğümde başladım kursu tamamladım aldım brövemi, sonra 2010 da kesin dönüş yapınca artık aktif bir dalıcı oldum . Şimdi her sene en az 50-60 dalış yaparım.

Acele etme derim , su akar yolunu bulur. Vardır bir hayır de geç , zamanı gelince oluyor.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok küçük yaşlardan beri motosiklet kullanmama rağmen kendi paramı kazanmaya başladığımda kendi param ile motosiklet almamı olumlu karşılamadı bizimkiler.Onlarda habersiz aldım bir ay iki ay surat yaptılar üçüncü ay babam : "Bir daha kine Yamaha al bak kullananlar çok memnunmuş çok sağlammış." muhabetleri yapmaya başladı.

Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstorm (2004)
    bi kız arkadaş vardı bi yerde okumuştum. kendi parasıyla ehliyetini ekipmanlarını almış. evde aylarca kask dizlik eldiven takıp oda oda motor sesi çıkartarak dolaşmış. en sonunda ailesi manyadı bu kız iyice diyip izin vermişler :D çok hoşuma gitmişti denemeye değer :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)