Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ailem kendi paramla bile motor almama izin vermiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI
    REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Yaşım 18 ehliyete yeni yazıldım ama ailem hala istemiyor. 70-80 bin lik arabalardan bahsediyolar ama motora taktım kafayı nasıl ikna edebilirim bunları 3 yıldır ehliyetimi bekliyodum motor kullanmak için ama onların davranışları beni soğtuyor her konuyu açtığımda canınamı susadın ölmekmi istiyorsun gibi sözler söylüyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Gizli al ehliyet ekipman herşeyi al bi süre sonra kabullenirler
    Pisman bunu beğendi.

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    3 yıldır kafandayken her hafta ciddi ciddi konusunu açıp her hafta azar yeseydin yaşın geldiğinde rahat rahat konusunu açıp ertesi gün ehliyete yazılabilirdin.

TECRÜBEYLE SABİTTİR.
    Iron&Road bunu beğendi.

Bence ailenin gönlü, izni olmadan alma ben şahsen şehir dışına çıkarken bile annemin babamın rızası olmadan yola çıkmam ölüm var sonuçta.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Hergün konusunu aç olmadı sesli sesli altın elbiseli adamın videolarını aç televizyondan açarsan daha etkili olur bi süre sonra alısıyolar ilk baslardan istemeyen annem simdi heryere geliyo 30 ağustos kortejinde benden daha heyecanlıydı babam da sorun cıkarmadı ama motora elini bile sürmedi kaç aydır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşım 18 ehliyete yeni yazıldım ama ailem hala istemiyor. 70-80 bin lik arabalardan bahsediyolar ama motora taktım kafayı nasıl ikna edebilirim bunları 3 yıldır ehliyetimi bekliyodum motor kullanmak için ama onların davranışları beni soğtuyor her konuyu açtığımda canınamı susadın ölmekmi istiyorsun gibi sözler söylüyorlar.
    ciddi olduğunuzu varsayarak cevap yazıyorum

ailenin motor konusuda fikir edindiği yer "televizyondur" televizyon da yönetimin elindedir

şunu unutmayın yönetim (iktidar da diyebiliriz) motosiklet istemiyor bisiklet istemiyor jeepler mersolar istiyor motosikletten yeterince vergi kaldıramıyorlar çünkü

dolayısı ile yönetimin televizyonda motosiklet karşıtlığı yapması olağan zaten yapıyorlar motosiklet hakkında bir tane iyi haber yok varsa yoksa kaza haberleri

ki kaza haberleri ile motosiklet arasında halk bir süre sonra bağlantı kurmaya başlıyor bunun üzerine bir de egzozu bağırtıp babalarının düşmanlarından küfür yiyen ekipmansız gezenler eklenince motosiklet oluyor sana "şeytan arabası" "aklı olan binmez buna"

ilk adım

ailenin televizyon alışkanlığına biraz yön vermeye çalış motosiklet kazası haberlerini görünce hemen geç haberi izleyip
    "bakın adam kasksız o yüzden ölmüş ben kask takacağım bana bir şey olmayacak deme" hiçbir argümanı savunmadan direk geç

çünkü aileler çocukları ile tartışmayı sevmezler kendileri birer otorite simgesidir "motosiklet almayacaksın" derlerse onlara ısrarla "hayır alacağım" demen sadece işi zorlaştırır bunu tartışmak yerine güzelce söyleyeceksin ve ailen alışana kadar motosiklet konusunu çok açmayacaksın

ikinci adım "motosiklet.net'de yazdığını onlara söyle"

ailen bir konu hakkında yeterli bilgi sahibi isen o konuya daha olumlu bakar ailene ben tecrübeli motosiklet kullanıcılarının olduğu bir sitede yazarım falan de (biraz abart sınavla girdim o siteye motosiklet bilgisi sınavı yapıyorlar herkes beni tanıyor de)

üçüncü adım "motosiklete benzer bir şeyle ilgilen örneğin bisiklet"

bisiklet kullan trafiğe çık hatta bisiklet kullanırken motosiklet ekipmanına benzer malzemeler kullan motorcu tipine bürün böylece motosikleti yadırgamayacaklardır

dördüncü adım "motosiklet ekipmanı ve kitaplar al"

bisiklet sürmek için kask alıyorum bahanesi ile git 300-400 arası bir ls2 al eve getir
    "motosiklet teorisi gibi kitapları ailene göstere göstere oku"

beşinci adım "onların bilgisini artır"

trafikte tam ekipmanlı bir cbr 125r gördüğünde onların motorcu hakkında yorum yapmasını bekle bir şey söylediklerinde onlara özet ve anlayabilecekleri şekilde anlat

örneğin "bu motor 125cc motor hacim hesabı cc olarak gösterilir" gibi

altıncı adım "arabayı kötüleyin"

sorumsuz araba sürücüleri tarafından gerçekleştirilen motosiklet kazalarını onlara gösterin ancak bunlar %99.9 arabanın suçu olsun bakınca yuh dedirtsin

hiçbir şeyi gizli yapma aileni razı ederek yap bil ki ailen 70binlik araba parasının altına senin canını düşündüğü için yatıyor onlar medya tarafından motosiklet hakkında yanlış bilgilendirilmiş kişiler sadece motosiklet hakkında doğruları anlat onlara yeter

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıldır kafandayken her hafta ciddi ciddi konusunu açıp her hafta azar yeseydin yaşın geldiğinde rahat rahat konusunu açıp ertesi gün ehliyete yazılabilirdin.

TECRÜBEYLE SABİTTİR.
    Her hafta değil her gün bu yüzden kavga ediyorum aramız çok soğdu zaten.

Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her hafta değil her gün bu yüzden kavga ediyorum aramız çok soğdu zaten.
    Motosikleti al getir kapiya motosiklet olmadan kavga etmen ise yaramaz. Aldiktan sonra tartisacaksin.sonra alisiyolar.ama tartisirken soyledigin sozlere dikkat et kalp kirma
    Lucien bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ahh kardeşim ahh bir off çeksem

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda sizin için ne yapabiliriz desem sert bir giriş olurdu heralde, modumda değilim...
    Ailen haklı, bizimkiler yıllar geçmesine rağmen özellikle yanlarından bir yere gittiğimde gece uyuyamıyorlar. Arkadan uzun uzun bakıyorlar, Vs vs. Bu değişmez, yaşın daha genç kazan üniversiteyi okuluna bak. İyi bir bölüm kazan,mezun olduktan sonra ekipmanının da en iyisini alırsın, motorunda... Kafayı bunlara tak desem de takmazsın ama ben yine de diyeyim

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    18 olduysan al kapıya çek atar yapana gider yap ne istiyorsan onu yaşa. yada pederin sözünden çıkma ömrün keşkelerle geçsin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bence ailenin sözünü dinle daha yaşın genç yani ailen in çocuk sayılırsın seni sevdiklerinden başına bişey gelmesini istemezler

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    çok birşey kaybetmiyorsun. aileni böyle mekanik sevdalara üzme. motor nedir hiçbir fikirleri olmayabilir ama gerçekten can taşıyan bir alet bu. vazgeç boşver. git araba al. yazın serin kışın sıcacık binersin. benim maddi gücüm olsa mutlaka araba alırdım. forumda fazla takılma kafandan atamazsın yoksa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi olduğunuzu varsayarak cevap yazıyorum

ailenin motor konusuda fikir edindiği yer "televizyondur" televizyon da yönetimin elindedir

şunu unutmayın yönetim (iktidar da diyebiliriz) motosiklet istemiyor bisiklet istemiyor jeepler mersolar istiyor motosikletten yeterince vergi kaldıramıyorlar çünkü

dolayısı ile yönetimin televizyonda motosiklet karşıtlığı yapması olağan zaten yapıyorlar motosiklet hakkında bir tane iyi haber yok varsa yoksa kaza haberleri

ki kaza haberleri ile motosiklet arasında halk bir süre sonra bağlantı kurmaya başlıyor bunun üzerine bir de egzozu bağırtıp babalarının düşmanlarından küfür yiyen ekipmansız gezenler eklenince motosiklet oluyor sana "şeytan arabası" "aklı olan binmez buna.
    mevcut iktidardan önce motosiklet imajı farklı değildi. dünya çapında motosiklet imajı farklı değil. ucuz siyaset seni hiç bir yere getiremez aklında olsun. he eğer çok bir b*k bildiğini sanıyorsan anadoluyu bilirdin. orda motosiklet hayatın parçası. genç yaşlı herkes motorun üstünde. büyük şehirlerde motor çok tehlikeli insanlar pek çok kazaya şahit olduğu için söylüyor.
    MetinK. bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Söz konusu makina ise Söylediğimiz hiç birsey ailelerimizi ikna etmez. Sana gelince yaş 18 diyorsun çocuk değilsin ağırlığını koymalısın. Ya aileni ikna edeceksin yada aileni ikna edeceksin MOTOR bu başka çaren yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok birşey kaybetmiyorsun. aileni böyle mekanik sevdalara üzme. motor nedir hiçbir fikirleri olmayabilir ama gerçekten can taşıyan bir alet bu. vazgeç boşver. git araba al. yazın serin kışın sıcacık binersin. benim maddi gücüm olsa mutlaka araba alırdım. forumda fazla takılma kafandan atamazsın yoksa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

mevcut iktidardan önce motosiklet imajı farklı değildi. dünya çapında motosiklet imajı farklı değil. ucuz siyaset seni hiç bir yere getiremez aklında olsun. he eğer çok bir b*k bildiğini sanıyorsan anadoluyu bilirdin. orda motosiklet hayatın parçası. genç yaşlı herkes motorun üstünde. büyük şehirlerde motor çok tehlikeli insanlar pek çok kazaya şahit olduğu için söylüyor.
    Iktidar derken şu anki yönetimden bahsetmiyorum iktidar kelimesini parantez içinde kullandım asıl söylemek istediğim yönetim idi ancak çok genel anlamlı olacağını düşündüğüm için iktidar kelimesini seçtim
    Siyasete bağlaman için sadece iktidar kelimesini görmen yetiyor mu?

Televizyonlarda motosiklet düşmanı yayınlar yapıldığını ve yonetimlerin motosiklete teşvik vermediklerini belirttim

benim mesajıma cevap verince ne kazandin?

Motosikleti
    MT-07 RACEBLUE ABS '14
    Önemli olan bence nasıl bir motor istediğin. 70-80 bin liralık araba alabiliyorlarsa sana en azından bi R6 vs alacaklardır senin isteğine göre. Bence ufak cc gösterirsen bu işte ciddi olup basamak basamak ilerleyeceğini anlatırsan çok sorun çıkacağını sanmıyorum ben öyle yapmıştım. Erkekler ruhuna düşkündür iki teker de ruhu taşır. Babanı daha kolay ikna edeceksindir eminim. Annenle fazla uğraşma

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    80 binlik arabayı al kullanmadan sat 15 e bir motor al geriye kalan 65 cebinde kalsın,saygılar.

Hiçbirşeyi için aileni üzmeye değmez. Hele hele maddi hiçbir şeyin aileni uzmesine izin verme. Yarın bir gün elbet o evden çıkacaksın. O zaman istediğin modeli istediğin ekipmanı kendi alın terinle alırsın. Motosikleti kendine çok büyük bir sorunmuş gibi görme. Millet içmeye su bulamıyor Onlar ne yapsın.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İkna edemessin. Madem para senin, ehliyet kursuna git yazıl, eğitime git, ehliyeti alınca da al motoru çek kapıya. En kötü "git motorun üzerinde uyu" derler.

selimm07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf r 25
    Ayni.dert bende de var kardesim. Arabami satip motor alicam sattirmiyolar. Bu nedir ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)