Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ilk motoru alma esnasında acil yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    arkadaşlar merhaba yaklaşık bir aydır forumdayım alacagım motora karar verdim parada tamam sayılır yalnız bana yardım edecek biri lazım

anadolu yakasında ümraniye civarında oturan ve motoru alırken görüşmeye benle gelecek birine ihtiyacım var 2 hafta içinde almayı düşünüyorum herhangi bir haftasonu bi saatini ayıracak biri olursa çok sevinirim motordan pek anlamıyorum kullanmayıda bilmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Kardeş madem kullanmayı bilmiyosun ehliyeti nasıl geçtin ? Ehliyetin yok o zaman , git önce bir eğitim al iyice öğren kullanmayı sonra git al motoru yoksa ölüp kalıcaksın , ve ölmen dünyanın umrunda değil.

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    Belki o iki hafta içinde öğrenecek sürmeyi
    Motor ne markası, modeli?

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Ertugyigit soylediklerinde cok hakli soylenenleri dikkate almani tavsiye ederim. Ehliyetin varsa eger sana yardimci olurum motoru almaya beraber gidebiliriz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Yanında beraber gidip motoru alıcak evine bırakacak arkadaş arıyor akıllı şahıs.

Motosikleti
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş madem kullanmayı bilmiyosun ehliyeti nasıl geçtin ? Ehliyetin yok o zaman , git önce bir eğitim al iyice öğren kullanmayı sonra git al motoru yoksa ölüp kalıcaksın , ve ölmen dünyanın umrunda değil.
    kardeş sende para çok olabilir eğitime bir motor parası vermek hoşuna gidiyor olabilir ama farkındaysan motor parasını zor denkleştirdim yazdım. ayrıca benim yazımın hiçbiyerinde motoru alır almaz caddeye fırlayıp yarıslara katılcam dediğimi hatırlamıyorum ve evin onunde duran motor kımseyı oldurmez. nedir bu ehliyet olmadan motor alınmaz kafası ben anlamıyorum EGİTİME VERCEK PARA YOK, KURSDA DERS VERMİYOR, EE BEN BİLGİSAYAR OYUNLARINDANMI ÖGRENİCEM KULLANMAYI
    Alcam motorumu mahallemde birkaç ay birileriyle ogrenmeye çalışıcam bunu anlamak bu kadar zor olmamalı
    eroceto, afu35, SweentLy ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sende para çok olabilir eğitime bir motor parası vermek hoşuna gidiyor olabilir ama farkındaysan motor parasını zor denkleştirdim yazdım. ayrıca benim yazımın hiçbiyerinde motoru alır almaz caddeye fırlayıp yarıslara katılcam dediğimi hatırlamıyorum ve evin onunde duran motor kımseyı oldurmez. nedir bu ehliyet olmadan motor alınmaz kafası ben anlamıyorum EGİTİME VERCEK PARA YOK, KURSDA DERS VERMİYOR, EE BEN BİLGİSAYAR OYUNLARINDANMI ÖGRENİCEM KULLANMAYI
    Alcam motorumu mahallemde birkaç ay birileriyle ogrenmeye çalışıcam bunu anlamak bu kadar zor olmamalı
    Bu mantıkla zaten çok yaşamazsın , eğitimi masraf olarak gören tek milletiz zaten. Ölmemen dileğiyle.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Nooluyor? Adamcağız yardım istemiş...yok eğliyet al yok motoru götürecek adam arıyor akıllı falan...arkadaşlar dediğim gibi yardım istemiş bunun için eleştirilirmi adam? Yok eğliyet al falan size ne yardımcı olacaksanız yazarsınız olur biter...arkadaşım şehir dışındayım şu an olsaydım yardımcı olmaya çalışırdım...seni bu tür zihniyetler küstürmesin aramızda insanlıktan nasibini almış olanlarda var canını sıkma hayırlı olsun motosikletin
    eren3736, CamelBiker, evural ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bu mantıkla zaten çok yaşamazsın , eğitimi masraf olarak gören tek milletiz zaten. Ölmemen dileğiyle.
    yine farklı yerlerden anlıyosun nedense masraf demedim suan için para yok dedim ve birçok kişinin yaptığı gibi kendi imkanlarımla öğrenicem inşallah ilerleyen aylarda eğitimde alırım alamasamda motoru kısa süre askere gidene kadar kullanıcam ve kullanacagım mesafe 3-4 km işyeri trafiksiz otoban olmayan bir yol
    eğitim konusunda haklı olabilirsiniz ama her zaman doğruyu yapamıyoruz malesef şartlar

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Aa kardeşim onlar entel aydın insanlar seninle benimle muhattap olmazlar. Uzakta olmasam gelir yardımcı olurdum. Bu tarz elemanları ciddiye dahi alma, tamamen ezbere konuşurlar.
    eren3736, afu35, CamelBiker ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Bunun entel dantellikle alakası yok , hayat ve ölüm ile alakası var. 100 cc motor ile bile düşünce omuzu çıkan ellerini kıran insanlar gördüm , eğitimin gerekli olmasının bir nedeni var. Neyse hayırlı olsun kardeş ehliyetsiz eğitimsiz bişi gelmez başına umarım.

Motosikleti
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aa kardeşim onlar entel aydın insanlar seninle benimle muhattap olmazlar. Uzakta olmasam gelir yardımcı olurdum. Bu tarz elemanları ciddiye dahi alma, tamamen ezbere konuşurlar.
    tamam belli ölçüde haklılar ama bunu bu şekilde abartmak kuralcı olmak gerekmiyor. eyvallah kardeşim yardım etmiş kadar oldun ben bi yolunu bulur alırım motoru

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Bunun entel dantellikle alakası yok , hayat ve ölüm ile alakası var. 100 cc motor ile bile düşünce omuzu çıkan ellerini kıran insanlar gördüm , eğitimin gerekli olmasının bir nedeni var. Neyse hayırlı olsun kardeş ehliyetsiz eğitimsiz bişi gelmez başına umarım.
    umarım hiçbirimizin başına birşey gelmez

Ayrıca bu işlerle ilgili bi konu açılabilir sayfada binlerce üyesi olan bir forum burası

boş zamanı olupda uygun bir fiyata eğitim verebilecek abilerimiz vardır illaki hatta bir kurs vb açılabilir MT adına

Hayırlı olsun. Ne alıyorsunuz başlangıç olarak?

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bunun entel dantellikle alakasý yok , hayat ve ölüm ile alakasý var. 100 cc motor ile bile düþünce omuzu çýkan ellerini kýran insanlar gördüm , eðitimin gerekli olmasýnýn bir nedeni var. Neyse hayýrlý olsun kardeþ ehliyetsiz eðitimsiz biþi gelmez baþýna umarým.
    İtirazım yok. Ancak bu tarz konuşmak hoş değil. Eğitim denen şeyde ucuz değil, para yoksa kimse o eğitimi bedava vermez, adam gibi eğitim 2000 lira bir çok insan için çok yüksek bir rakam ve ödemesi zahmetli oluyor. Sırf maddiyatı yetmiyor diye adamı aşağılar gibi cevap verirsen, entelde derim dantel de derim.
    eren3736 bunu beğendi.

Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam belli ölçüde haklılar ama bunu bu şekilde abartmak kuralcı olmak gerekmiyor. eyvallah kardeşim yardım etmiş kadar oldun ben bi yolunu bulur alırım motoru
    Öncelikle hayırlı olsun,
    Ekipman ve eğitim olayına katılıyorum ama böyle afaroz eder gibi olmamalı eğitim olmazsa ölürsün simoncelli acemimiydi rossi kafasının üstünden geçtiğinde ?
    Her şey eğitimle olmuyor illa şart fakat eğitim almadan da olabilir
    Hocam bende yeniyim 19 eylülde sınava gireceğim çekmekoydeyim yakınımda ama benden hayır gelmez daha
    hiç trafiğe çıkmadım 1 kere oda bana eğitim veren arkdaşla boş yola omum dışında motor kapalı alanda yatıyor bir aydır ölmedim yani ehliyetsiz hyvan gbi br motor sahibiyim yatınca koşede hareketeiz bir şey olmuyor hafta sonu eğitim için 3-5 km üstünde. Oluyorum
    eren3736 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    İtirazım yok. Ancak bu tarz konuşmak hoş değil. Eğitim denen şeyde ucuz değil, para yoksa kimse o eğitimi bedava vermez, adam gibi eğitim 2000 lira bir çok insan için çok yüksek bir rakam ve ödemesi zahmetli oluyor. Sırf maddiyatı yetmiyor diye adamı aşağılar gibi cevap verirsen, entelde derim dantel de derim.
    Honda da 550 lira güvenli sürüş eğitimi ve 2 gün sürüyor , ağırlıkla pratik eğitim. 2000 lira abartı olmadı mı ? Ancak california superbike School falan o fiyata eğitim veriyor. Yol eğitimi bile günlüğü 450 mi 500 mü ne. Lütfen bilmeden konuşmayalım.

Motosikleti
    Alıntı erk1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Ne alıyorsunuz başlangıç olarak?
    mondial drift inşallah ama biraz daha nakit bulabilirsem ucuz bir ybr olabilir şuan en fazla 3.000 e çıkabiliyorum para olarak

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Bence bajaj boxeri bi incele...sıfırı 3000 tl 9 ay taksit 2yıl garanti 3 yıl muayene yok kafan rahat motor da taş gibi
    sezgingulmez bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nooluyor? Adamcağız yardım istemiş...yok eğliyet al yok motoru götürecek adam arıyor akıllı falan...arkadaşlar dediğim gibi yardım istemiş bunun için eleştirilirmi adam? Yok eğliyet al falan size ne yardımcı olacaksanız yazarsınız olur biter...arkadaşım şehir dışındayım şu an olsaydım yardımcı olmaya çalışırdım...seni bu tür zihniyetler küstürmesin aramızda insanlıktan nasibini almış olanlarda var canını sıkma hayırlı olsun motosikletin
    hislerime tercüman olmuşsun kardeşim ağzına sağlık

eğitim 2000 lira
    520 TL https://safetyturkiye.com/egitim-pro...uvenli-surus-1
    350 TL http://www.gisakademi.com/index.php/...ilendirme.html
    300 TL http://www.caneratagun.com/cbt-e-itim.html
    275 TL http://www.yamaharidingacademy.com/Fiyat-Bilgisi

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak, paha biçilemez.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)