Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Satış İlanlarındaki Ahlaksızlık ve Sahtekarlık...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Arkadaşlar Merhaba,

Gerçekten insanlar 3 kuruş için neredeyse karakterini ruhunu satacak hale gelmiş yazık. Aşağıdaki ilanla alakalı uyarı yapmak istiyorum. Ben Triumph ve Ducati markalarını hayranlık derecesinde seven biriyim ve sık sık ilanlarını takip etmekteyim. Dolayısıyla da motorların çoğunu biliyorum sayılarının az olmasından ötürü. Bu motor nisan ayında satıştaydı ve 16 bin lira istiyordu ilk sahibi. Beyefendi düzgün biriydi ve biraz daha pazarlığa açıktı. Ancak motorun motor bloğu çatlamış ve kaynakla onarılmış bir motor bu ilk sahibi dürüst biri olduğu için adam açık açık yazmıştı ilanına ve fiyatıda bundan dolayı uygundu. Arkadaş almış motoru şimdi ilana bakıyoruz bununla alakalı gram yazı yok ve 19 bin lira fiyat çekmiş. Muhtemelen o motor blok çatlağı kayıtlı falan değildir sorguda ve birilerine çakmaz ise yutturma peşinde. Yahu bu yan yatma veya ufak parça değişimi değil ki arkadaş koskoca blok operasyon geçirmiş bir kazadan ötürü. Ben utandım ilanı gördüğümde yemin ediyorum yazık gerçekten...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...26009326/detay
    yiwotxxx, linkinpark20, knoyal ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    zaten böyle yüksek fiyat çekenlerin satma şansı sıfır. ilan çok ama alış veriş o kadar az ki. ilanların çoğu zaten tok satıcı.
    Green Arrow bunu beğendi.

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Bunları gördükçe tırsmadım değil . Öğrenci halimle zar zor para biriktirdim zaten bide aldığım motorda sıkıntı çıkarsa

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    mesaj atıp söyleyin isterseniz.

Motosikleti
    Hornet 650
    Aynı şey benim başıma geldi, kaza yaptığım motoru tamir ettirip kişisel nedenlerden dolayı kazalı resimlerinide göstererek satmıştım.

Alan kişi ise kazasız olarak satışa koymuş ve satmıştı.

Yani bu insanlıkla alakalı bir şey.

Alan kişiyide bulup resimleri onada gösterdim. Fakat şundanda eminimki, oda vakti geldiğinde kazasız diye satacak.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ya arkadaş motor Bloğu çatlak/Kaynaklı motoru çakacak birilerini buluyorsa harbiden satış/pazarlama kabiliyeti var adamda

Motosikleti
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj atıp söyleyin isterseniz.
    Sahibinden hesabı açamıyorum bu telefon numaramın üzerine maalesef. Öyle olunca da mesaj atılamıyor. Ama mesele insanların bilmesi o kişi umrumda değil açıkcası.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ülke olarak ufak üçkağıtlarla başlayan süreç büyüyor.Genel olarak sorun çıkan aracı satma eğilimi var sonrasını düşünen yok.Bu mantalite büyüyor ve bu noktaya geliyor.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    motor bloğuna kaynak yapılabiliyor mu?

Motosikleti
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bloğuna kaynak yapılabiliyor mu?
    Bu konu çok tartışılıyor ancak mühendisler kesinlikle karşı buna. Küçük blokl çatlaklarına kaynak yapıldığı çok Türkiye'de ancak geri dönüşü olmayan çatlaklara bile kaynak yapıp toparlayıp bunları insanlara sağlam diye satan insanlar mevcut. Satan kişi bu sorunu 2011 yılında yaşadığını ve tamir ettirdikten sonra 4 yıldır bindiğini yazmıştı. İlk sahibinin yazımı ve anlatımı çok dürüsttü alacak olsam o halde alırdım motoru çünkü herşeyi, yaptırdığı yeri ustaya kadar söylemiş. İçine sinmez ise git sorgulat diye...

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Şu ilanlara yorum kısmı koysalar ne güzel olur...
    Zell ve poweranimal bunu beğendiler.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ilanlara yorum kısmı koysalar ne güzel olur...
    Yemin ederim tam da aynı şeyi yazmak üzereydim vazgeçtim. Şimdi çıkar birisi o zaman karalamak isteyenler saçma sapan yorum yazar der diye. Ama iyi bir moderatör kontrolüyle mantıklı en azından puanlama olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Siteye bi öneri mail i atıyorum bakalım ne diyecekler

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Benzeri bir olay başıma geldi, 94 model e36 BMW otomobilim blok çatlattı ve bende o şekilde sattım gayet cüzi bir fiyata. Alan arkadaşın haberi vardı ben toplayıp bineceğim dedi.

Neyse sonra bir bakarım 1 hafta sonra arabanın ilanı sitede geziyor ve arabanın meğersem başına hiç bir şey gelmemiş! İlanı okuyorum dedim herhalde bu başka araba, fiyat olarak ta ederi 20-21 bin TL kadardı ben hasarlı olduğu için 17'ye bıraktım, adam aracı 25 bin TL'den ilana vermiş.

Siteye mail attım,ilan yanıltıcı/eksik bilgi içeriyor gibisinden açıkladım, hatta arabanın daha yeni yapılmış satış evraklarını bile taratıp gönderdim. Ama sonuç sıfır...

Malum siteler bu işlerden para kazanmayı biliyor ama kesinlikle güvenilir değil. Alıcıyı koruyucu önlemler zaten zaruri olması gereken 3D secure sistemlerinden öteye geçmiyor. Onlarında haliyle böyle ilanlarda hükmü yok.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Kazalı iken alıp topladığım M800 intruder i geçenlerde ilanda görmüştüm. Aynı şekilde gız oğlan gız gidiyordu. Benim sattığım fiyatın yaklaşık 6 bin TL üstüne tabi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yemin ederim tam da aynı şeyi yazmak üzereydim vazgeçtim. Şimdi çıkar birisi o zaman karalamak isteyenler saçma sapan yorum yazar der diye. Ama iyi bir moderatör kontrolüyle mantıklı en azından puanlama olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Siteye bi öneri mail i atıyorum bakalım ne diyecekler
    Çamur atan çok olur o yüzden yorum seçeneği koymazlar. Ama isterseniz ilanı şikayet edebiliyorsunuz.

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Bu yüzden 2.el ybr almak yerine, motosiklet hayatıma sıfır Mondial Drift ile başaldım....

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    ilanı şikayet etseniz de mesaj atsanız da bir sonuç alınacağını sanmam. bu gibi insanlar yüzünden 2. el motor alamıyorum. bütçemi zorlayarak ilk motorumu da sıfır aldım. inşallah bundan sonrakiler de sıfır olacak. en azından başına gelen her şeyi ben yapmış olurum. geçmişini bilirim. satarken de ona göre mantıklı bir fiyat verir ne kendimi madur ederim, ne de hak yedim diye uykularım kaçar..
    Iron&Road bunu beğendi.

eek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 9
    Kaza, kötü bakım, ufak tefek denilen kusur vs. kim yazıyor ki? Araba, motor, hatta ev ilanları bile sahtekarlık dolu. Üst komşu manyak o nedenle satıyorum, yanında düğün salonu var yazları uyku haram diye verilen ev ilanı var mı? Arka tekerden ses geliyor, 100'den sonra titreşim felaket çözemedik, yağ yakıyor diye araba yağı koyuyorum yazan ilan da görmediğimize göre ikinci el telefon kılıfı bile almak büyük risk. Kulüp motorudur kazasızdır ömürlüktür yazılan motorun takla atarken videosu var daha ne diyeyim. Ben kredi çekip sıfır motor aldım, şimdi eşim hamile ve araba alacak durumum yok, 10 civarı ikinci el bakıyorum ama anlamasam gerçekten en namuslu aile babası gözüken adam bile sahtekar çıkıyor, çoluğunun çocuğunun üzerine yemin ediyor utanmadan.

Alt segment olsun, daha küçük cc olsun vs. ama sıfır almaya çalışın.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    İkinci el alınacaksa tanıdıktan bilinen motoru almakta fayda var.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sırf satış zamanı bu gibi şeyler için servis kitapçığını kaşeletip servis dökümlerini muhafaza ediyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)