Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

fazer 8 cbr 600rr kadar atik ani hareketlenmeleri olan bir motor mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

101 - 125 hp arası gördüğüm kadarıyla

kullanımı 600rr göre nasıldır biraz nette araştırdım ama çok bir şey bulamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arap atı Arap atıyla, ingiliz atı ingiliz atıyla kıyaslanır. İki farklı tür aynı yarışta koşmazlar.
    Biri sport touring, diğeri super sport. Biri uzun mesafelerde gezmek için yapılmış diğer ise yarış replikası.
    FZ 8 ile cbf 1000 , 600 rr ile r6 kıyaslanır. Önce ne istediğine karar ver.
    braveguy bunu beğendi.

600rr kullandım 1000 km kadar. bana göre olmadığına karar verdim. fazer gücü 600rr ile neredeyse aynı gibi duruyor. 600rr daki olayları fz8 ilede yaşar mıyım diye merak ettim.
    tinerci bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Fazer8 108 hp gücünde, 600 rr kadar olmasa da azımsanacak bir güç değil.

SS motordan biraz daha rahat bir motor olduğu aşikar, fakat güç sizi ürküttü ise fazerdan da uzak durun.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Teşekkürler aradığım cevap buydu

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Ben 8000km lik 1000 rr tecrübemden sonra fz8 ile takas yaptım 5000 km dir beraberiz.
    Sizin sorduğunuz fazer8 ile sadece grenaj farkı olduğundan ve performans anlamında birebir aynı oldukları için şöyle söyleyebilirim;
    7000 devire kadar çok agresif olmayan fakat 7000 sonrasında oldukça iyi kopan, hatta noluyoruz falan dedirten bir yapısı var. Kolay kolay tekere gelmez fakat ilk 2 viteste uygun olmayan koşullarda gazlarsan arka tekerlegi yanında görebilirsin. Tabiki 1000 rr ile kıyaslanamaz ama 600 lük ss ile kıyaslama şansım hiç olmadığı için birşey diyemem. Deneyenler 200 lü hızlara kadar 600rr ile neredeyse beraber gittiğini söylüyorlar.
    Beygir gücü 108 değil 106 hp dir fakat torku 82 nm dir.
    Yani 600 ss lerin 60- 66 nm arası torkunun oldugunu düşünürsek fazer8 in hiç yabana atılmayacak performansta olduğu açıkça görülebilir.
    cihan54 bunu beğendi.

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    600RR günlük kullanımda sıkıntı çıkarmayacak motorlardan birisi, kullanıcısını thlikeye düşürecek kadar atik değil fakat kullanıcısını affedecek kadarda vicdanlı değil. Honda bu sefer ortasını bulmuş.
    Darkcity2000 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    600rr ın günlük motor olarak kullanılabileceğini bence düşünüyorum. Ama acaba 1000rr da 600rr gibi işe gidip gelmek için kullanılabilecek bir motor mudur? yani düşük hızlara ve yavaş giden trafiğe uygun mudur. Hazır konusu geçmişken ben de bunu sorayım.

Motosikleti
    -
    Şöyle aslında "Ya işte ben işe gidip gelicem haftasonuda bi caddede dolaşırım çok agresif olmasın hani çokta yakmasın günlük kullanımda uygun olsun" diyorsan bence 600RR SS kategorisinde biçilmiş kaftan

çok yakmasın dediğiniz alet 100km agrasif kullanım - 10 litre yakıyor 8-10 litre :D

Motosikleti
    -
    Motorcu Muhabbetinin incelmesinden yola çıkarak söyledim

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 bir yere kadar idare edecektir fakat ss1000cc ı-ı. şehir içi gidip gelmeye ciddi anlamda uygun değil, motora zarar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)