29-30 Ağustos'ta Gökçeada'da Belediyenin düzenlediği motosiklet festivali vardı. İstanbul'dan iki motor gittik. 700 km yol yapmışız. Hiçbir sıkıntımız olmadı. Ada çok güzeldi. Özellikle Aydıncık koyundaki denize bayıldık. tertemiz kumsal, tertemiz su, dalga neredeyse sıfır. Ada bi enteresandı. Yollarda başıboş gezinen koyunlar, keçiler, atlar, değişik bitki örtüsü vs. Güzel başka koylar da varmış ama zamanımız az olduğu için gidemedik. Ama 4 5 gün gidip koy koy gezmek istiyorum. Seneye olabilir İstanbul'a dönüşte Uçmakdere yolundan döndük yata yata

Adaya gidiş ve dönüşte 2 saatte bir feribot kalkıyor. Ada'dan dönüşte GESTAŞ firması motosikletleri almamak için direniyordu sanki. 10 tane alıp başka almamak istiyor gibi bir tutum içerisindeydi. Sorun oldu. 3 saat güneşin altında bekledik feribota binebilmek için. Festival düzenleneceği belli, normalden çok daha fazla araç geleceği belliyken normal sefer saatlerini uyguladılar. Kamp alanı çok yanlış seçilmişti. O kadar güzel koy varken limanın yanında dikenli ve tozun olduğu yer kamp alanı olarak belirlenmiş. Organizasyon hatası vardı yani. Onun dışında her şey güzeldi. Festival ya da büyük bir organizasyon için gidilecekse bi kez daha düşünmek, en azından feribot seferlerinde bir kolaylık olacak mı öğrenmek gerek. Normal bir zamanda gidiş dönüşte herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum.

Çanakkaleye gidiş

Kabatepe-Gökçeada Feribotu

Gökçeada'dan

Aydıncık Koyu

Uçmakdere'ye gidiş

Uçmakdere

Virajların keyfinden bundan sonrasında fotoğraf çekmeyi unuttuk