Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yüksek viteslerde Vites Düsmüyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhaba Arkadaslar aslinda bu sorunumu bir konu altinda yazmistim ama spesifik bir konu olunca cok az arkadasim cevap yazdi bu sebeple tekrar baska bir konu açmak istedim..

19 bin km de 2013 Honda CBR 125 motor aldim gecen ay.. Motorumdan herseyiyle memnunum ama bir sıkıntım var ve büyük bir sıkıntı bana sorarsanız siz de de oluyor mu acaba ? Bazen 80 90 ile giderken fren yapiyorum hizim 45-50 ye dusuyor haliyle vites dusürmem gerekiyor ..*
    Öncelikle debriyaj manetini sıkıp , ara gaz verip (çok degil 3000 3500 dev/dk ) vites kolunu aşaği doğru itiyorum .. Ama o ne !!! Vites kolu aşagi iniyor ama vitesin o tık sesi gelmiyor yukarıda çekiyorum vites yükselmiyorda , vites kolunda kocaman bosluk olusuyor, tabi bu sırada hizim düsmeye devam ediyor tekrar ara gaz veriyorum debriyaji hafif saliyorum vs derken tık sesi geliyor ama 5 yada 4. Viteste anca 3 e iniyor. Bende motoru kenara cekiyorum artik tık tık dusüyorum .. Bu durum benim hem hayatimi cok riske atiyor hem de sinirimi bozuyor ...*
    Lütfen motora baktirmiyorsunuz falan demeyin aldigim kisi bu motoru her 4 bin km de bir yetkili servise sokmus aldigim gun bende yetkili servise sokarak bujisinden hava filtresine frenler yağ vs en kalitelisi ile degıstirdim paradan kacinmiyorum... Sormak istedigim bu durum sizdede oldu mu nasıl cozüm buldunuz hangi parçalar degisti ? Ona gore tekrar servise gotürecegim .. Servisteki arkadas kullanmisti hic birseyi yok 10 numara arac abi dedi ama bu durum cidden cok riskli vites yükseltirken şıkır şıkır yükseliyor ama düsürmeye gelince arada birde olsa yapiyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    vites değişmediğinde debriyajı bırak tekrar sık sorun çözülecektir.
    Olmaz ise önce Manetten sonra Debriyaj telinin Şansımanla birleştiği yerden debriyaj ayarı yap.(teli gerdir)

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Durdugun yerde vites atığın için hilaller bozulmuş bence

Motosikleti
    CBR 125R
    Hilaller çok pahalı mi peki arkadaşlar ??

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hilaller çok pahalı mi peki arkadaşlar ??
    sen debriyaj ayarı yapma hemen hilalleri değiştir

Motosikleti
    CBR 125R
    Hahahah yok abi debriyaj ayari yapmasi yada yaptirmasi kolay da şanjimani actirip hilalleri degistirmesi hem maddi hem iscilik kotkutuyor ondan öyle direk hilali sordum

Motosikleti
    CBR 250R '13
    Bende de cbr 250 var, galiba tam olarak aynı sorunu yaşıyoruz. vites küçülteceğim zaman maneti sıkıp vitesi küçülttüğümde vites geçmiyor ve maneti yarıya kadar bırakınca tık diyerek vites düşüyor. Sürekli olmuyor arada bir yapıyor ama kafam takıldı araştırıp duruyorum neden olduğunuda bulamadım.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bu sorunun sebebini öğrenebilen var mı ? Birkaç gün önce benim de başıma geldi

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bu sorunun sebebi vites levyesine nazik davranmanızdır , debriyajı çeker çekmez kararlı bir şekilde çat diye düşürün vitesi , hatta giderken debriyaj henüz yarım çekili haldeyken basın vitese daha net değiştiğini hissedeceksiniz..

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sorunun sebebini öğrenebilen var mı ? Birkaç gün önce benim de başıma geldi
    Çözebildiniz mi hocam bende de var sorun 15 bin motorda

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı ahmtayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözebildiniz mi hocam bende de var sorun 15 bin motorda
    Bir kere olmuştu hocam, daha sonra hiç olmadı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)