Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kadın motosikletçi taksici kaza sonrası tepkiler ? Video

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar videoyu daha önce gördünüz mü bilmiyorum ama ben görünce çok sinirlendim. Klasik taksici kaza yaptırıyor sonra motorcuyla birlikte kadın motorcuyu suçlu çıkartıyorlar. Üstüne birde kill switch yok ucuz motor tripleri tam bir traji komik video ortaya çıkıyor. Üstüne birde kaza korkusuyla ne yaptığını bile bilmeyen kıza eldivenin nerde diye azarlıyor asdfg Sizin yorumlarınızı merak ediyorum ?

https://www.youtube.com/watch?v=DyWnQ5QjL3A

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2 - 2,5 sene önce Acıbadem'de olmuştu bu kaza, oturduğum muhit olduğundan videoyu daha bir iyi hatırlıyorum.
    Oğuzhan10, bdrhngvnc ve fool rookie bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Suçlu çıkarma yok zaten suçlu. Kıza üzüldüm ayrı mevzu.
    Oğuzhan10 ve Umit1923 bunu beğendiler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçlu çıkarma yok zaten suçlu. Kıza üzüldüm ayrı mevzu.
    Yahu yasalar, sağdan gidin diyor.
    Sağdan gidince de ötekilerin sağında kalıp kusurlu oluyoruz.
    Ama bence fotoğraflayıp sonra kaldırılmalıydı.
    Bu arada, bence kız kusurlu, taksici suçlu.
    bdrhngvnc ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Bizde bi laf var baban eşşeği öptükten sonra anayın hayrını gör diye. Öldükten veya yaralandıktan sonra haklı olmanın bi faydası yok.

Sağdan girdiği için dikkatli olmadığı için suçlu dedim. Taksicide masum değil tabi ki.
    Umit1923 ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    videoyu çeken çocuk tam bir kanser,
    ayrıca bence kız suçlu. keçirseydi tırnaklarını taksicinin suratına, o zaman haklı olabilirdi.
    bu ülkenin taksicisi,dolmuşcusu,otobüscüsü, her türlü ticarisi sıkıntı..
    exteras, Umit1923 ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Sağdan geçiş her zaman sorunludur:

- Mümkün olduğunca yolun en sağ şeridini kullanmamaya özen gösterin,
    - Arabaların arasından geçiş (Filtering) yaparken araçların kör noktasında kalmamaya özen gösterin,
    - Taksi, dolmuş, ticari araç (Doblo, Partner vb.), taşıma yapan araçları: Korna İle Uyarın, SİZİ FARK ETTİKLERİNDEN EMİN OLMADAN YAKIN GEÇİŞ YAPMAYIN
    - Bu tür durumlarda Şehir İçi Arka Fren Kullanımı konusunda kendinizi yetiştirin.

Not: Trafik kurallarına göre: taksici suçlu, çıkmadan kazaya sebebiyet vermeyeceğinden emin olmalıydı. Motosiklet Eğitimi Kurallarına Göre: Motosiklet sürücüsü suçlu, çok tahmin edilebilir kazaya karıştı, haklı ama sakat olmanın bir anlamı yok...

Faydalı olabilecek yazılar:
    Şehir İçinde Arka Fren Kullanımı
    Şehir İçi Tavsiyeleri
    Umit1923 ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    bildiğim odur ki; bu şekilde (araçların kenarda duran diğer araçlara yakın ilerleyen, yavaş giden ve her an sağ şeride geçebileği veya sağa çekip durabileceği imkanı olan) yollarda kalabalıkta arada ilerlerken, parmağınız daima selektörde ve kornada olsun. böylece kendinizi farkettirin!
    Oğuzhan10 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    kill switchin var mı diyor hey yarabbi
    Var al
    https://youtu.be/LR3YcRNGaGo
    Oğuzhan10, exteras ve Fr.Sante bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B]parmağınız daima selektörde ve kornada olsun[/B]. böylece kendinizi farkettirin!
    egzoz olunca gerek kalmıyor diycem ama hemen kafama taş atacaklar yinede diyorum

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bir çokları gibi araçların sağından geçip gidiyorum. Fakat bir kaza olduğu zaman kusurlu olmak anlamına geleceğini de biliyorum. Trafiği aşmak adına bu hatayı yapıyoruz. Benim de benzer şekilde motoru yatırdığım oldu. Bu kazada bayan sürücü hızı düşük olduğu için frenleme ve küçük bir manevra ile kurtulabilirmiş. Taksi sürücüsü de ayna kontrolü yapmadan, yani kontrolsüz şerit değiştirmiş. Kıza iyimisin diye sormamış. Arabasındaki minik hasarın derdinde. Fakat o kadar da kötü değilmiş. Durmadan basıp gidecek taksi şoförleri de var. Görüntüleri çekenin derdi hava basmak, izleyici devşirmek. En önemlisi hiç kimse zarar görmemiş.
    Kazasız belasız sürüşler...

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Kill switch var mı dediğinde kızda ki boş bakışı gorup anlayıp eliyle ifade etmeye çalışması beni bitirdi :D

fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Siz şaka mısınız? Taksici 100 de 100 kusurlu. Işıklara yaklaşırken silinmiş bile olsa düz beyaz çizgi var. Bu şerit değiştirmenin yasak olduğunu gösterir yasalara göre. Ayrıca kız motorla sağ şeritten gidiyor, sağ şeritin sağından değil. Azıcık düzgün izleyin de öyle yorum yapın.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı fb__ömer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz şaka mısınız? Taksici 100 de 100 kusurlu. Işıklara yaklaşırken silinmiş bile olsa düz beyaz çizgi var. Bu şerit değiştirmenin yasak olduğunu gösterir yasalara göre. Ayrıca kız motorla sağ şeritten gidiyor, sağ şeritin sağından değil. Azıcık düzgün izleyin de öyle yorum yapın.
    sakin ol tansiyonu yukseltme sökerim arka tekerini he
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 - 2,5 sene önce Acıbadem'de olmuştu bu kaza, oturduğum muhit olduğundan videoyu daha bir iyi hatırlıyorum.
    abi bende orda büyüdüm komşuymuşuz senle :D 2018 de taşındık hala arıyorum oraları :(
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı fool rookie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bende orda büyüdüm komşuymuşuz senle :D 2018 de taşındık hala arıyorum oraları :(
    Ben 2010'da Nişantaşından Acıbadem'e geldim, hayatımda aldığım en doğru kararmış

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Taksici sıfır hatalı, motorcu kızımız kusurulu, taksicide bir kusur arayacaksak sinyal vermemek ancak o yolda tek şerit var geriye kalan yerlerde araçlar park ettiği için arkadan bir şey gelecek diye düşünmemesi çok normal. İroni yapmıyorlarsa taksici kusuru diyenler cidden bu trafikte olmasınlar, beni korkutan bu subjektif, düşünmeyen, empati yoksunu motorcu zihinyeti.

Kızımız daha baştan fiyasko, çünkü plakalık katlanmış trafikte gidiyor, bu mantalite en nefret ettiğim motorcu türü, evet biz enayiyiz plakamız açık geziyoruz, hayır biz insanız insan olan bir kusur işledi mi bedelini öder, ödeyemecekse yapmaz, buradan bütün plakalarını katlayanlara çok güzel şeyler düşünüyorum. Eldiven giymemesi kask hariç kendi tercihi, cezasını çekerse gider alır bu konuda diyecek pek bir lafım yok. Arabaların sağından gidiyorsan ve bu ülkede line splitting denen bir uygulama yoksa kaza yaparsan hatalısın hemde %100, o araba bilerek bile sana vursa böyle.

Motorcu olarak bizler, görünmez olduğumuzu anladığımız zaman pişiyoruz. Böyle yol ayrımları, kesişme noktalarında böyle aradan gidiyorsak, kendimizi fark ettirme adına korna çalmalıyız, korna çaldığımız halde vursa bile haksızız, bunu anlamayan cidden kalın kafalı ya da hayatı daha öğrenenemiş, bir an evvel toparlansın yoksa ileride şanslıysa sakat sakat dolaşır.

Son olarak da videocu arkadaş da yani hiç mi trafikten anlamıyor, neden motoru kaldırıyorsun, tutanak için fotoğraf çekecek millet, haddine olmayan bir müdahale ediyorsun. Bir de olayın şaşkınlığı herhalde ama mal gibi ayaklığı başka yerde aramak bu da ayrı komedi.
    Umit1923 bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hakaret etneden sohbet edebilmek..

Ali Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksici sıfır hatalı, motorcu kızımız kusurulu, taksicide bir kusur arayacaksak sinyal vermemek ancak o yolda tek şerit var geriye kalan yerlerde araçlar park ettiği için arkadan bir şey gelecek diye düşünmemesi çok normal. İroni yapmıyorlarsa taksici kusuru diyenler cidden bu trafikte olmasınlar, beni korkutan bu subjektif, düşünmeyen, empati yoksunu motorcu zihinyeti.

Kızımız daha baştan fiyasko, çünkü plakalık katlanmış trafikte gidiyor, bu mantalite en nefret ettiğim motorcu türü, evet biz enayiyiz plakamız açık geziyoruz, hayır biz insanız insan olan bir kusur işledi mi bedelini öder, ödeyemecekse yapmaz, buradan bütün plakalarını katlayanlara çok güzel şeyler düşünüyorum. Eldiven giymemesi kask hariç kendi tercihi, cezasını çekerse gider alır bu konuda diyecek pek bir lafım yok. Arabaların sağından gidiyorsan ve bu ülkede line splitting denen bir uygulama yoksa kaza yaparsan hatalısın hemde %100, o araba bilerek bile sana vursa böyle.

Motorcu olarak bizler, görünmez olduğumuzu anladığımız zaman pişiyoruz. Böyle yol ayrımları, kesişme noktalarında böyle aradan gidiyorsak, kendimizi fark ettirme adına korna çalmalıyız, korna çaldığımız halde vursa bile haksızız, bunu anlamayan cidden kalın kafalı ya da hayatı daha öğrenenemiş, bir an evvel toparlansın yoksa ileride şanslıysa sakat sakat dolaşır.

Son olarak da videocu arkadaş da yani hiç mi trafikten anlamıyor, neden motoru kaldırıyorsun, tutanak için fotoğraf çekecek millet, haddine olmayan bir müdahale ediyorsun. Bir de olayın şaşkınlığı herhalde ama mal gibi ayaklığı başka yerde aramak bu da ayrı komedi.
    Kız zaten araçların arasından çok yavaş bir hızla gidiyor.
    Taksici dönerken değil de dönmeden 1 saniye önce sinyal verseydi frenleyebilirdi. Ya da hızlı şerit değiştirince kaza olmayacakmış gibi hızla şerit değiştirmeseydi motorcu kız manevra ile kurtulabilirdi.

Aralardan geçmek yasaksa ben neden trafikte arabalarla beraber bekleyen motorcu görmüyorum? Yavaş veya duran trafikte aralardan ön sıralara geçmeyecek motorcu yoktur. Bütün trafik kurallarına uysanız bile siz şeridi ortalarken doblo'nun biri gelip yanınızdan sıkıştırarak sizi arkasına atıyor. Türkiyede geçerli olan tek trafik kanunları orman kanunlarıdır.
    Alper600RR bunu beğendi.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Böyle ne oldum delisi olan.,Aziz Nesin'in tabiriyle "Hiç bir halt bilmiyorsun! İşin kötüsü hiç bir halt bilmediğini de bilmiyorsun" diyerek suratına kürekle vurmak istediğim tipler. Motorun sağında ayaklık arıyor, sonra kill sw soruyor. " Al burada!" deyip münasip el hareketi yapılacak herif. Videoya malzeme çıksın diye uğraşmış, ne kız ne kaza umurunda olmayan. Aksine oksijen ve hacim israfı, üretebildiği tek şey "dışkı" olan bir "Dışkı Makinesi..."
    ( Dip Not: Forum kurallarını çiğnememek adına tam içimden geçenleri yazamadım. )
    Umit1923 ve Ali Mert bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)