Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gelen mt 07 giden xj6f'i aratırmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    yine ben xj6 f'e bayıldım açıkcası bir haftadırda kullanıyorum abs denilen hastalığa bulaştığım için xj6f'de yok sürekli arkayı kaydırıyorum.sahibinden.com takas olur yazmışdım bir tane mt 07 abs aradı.takas yapsam xj6daki konfor ve hızlanmayı ararmıyım lütfen sadece ikisini kullanmış arkadaşlar yorum yapsın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    4 silindir çok başka bir dünya. İkisinide aynı klasmanda kıyaslasalarda içlerinde çok başka motorlar ilk olarak virajlarda xj6 ile gördüğün performansı mt07 de bulamazsın.Kalkışlarda iste mt07 torkunu fazlasıyla konuşturuyor fakat xj6 daki ivmelenmeye sahip diğil açıkçası ama şehir içi konfor arıyorsan mt07 ile fazlasıyla rahat edersin.Sese önem veren biriysende mt07 ye egsoz şart çünkü stock egsozunda pek bi numara yok.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bir önceki açtığın konuyuda göz önüne alırsak xj6 gidici.. 2010 2011 xj6 lar abs li olmadı öyle birşey düşün...

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine ben xj6 f'e bayıldım açıkcası bir haftadırda kullanıyorum abs denilen hastalığa bulaştığım için xj6f'de yok sürekli arkayı kaydırıyorum.sahibinden.com takas olur yazmışdım bir tane mt 07 abs aradı.takas yapsam xj6daki konfor ve hızlanmayı ararmıyım lütfen sadece ikisini kullanmış arkadaşlar yorum yapsın.
    İkisi de birbirinden apayrı tarzlar. XJ6 daha konforlu, hızlanmada ise süper sport'u aratmıyor. Sadece sormuş olduğun iki soruyu cevaplarsam evet, hızlanma ve uzun yol konforunda XJ6'yı ararsın. Tek kullanımda MT-07 koltuğu pek rahatsız değil. Artçılı kullanımda ise artçı için sık sık mola vermen gerekecektir. XJ6 S kullanıcısıydım. Yorumlarım tamamen objektiftir.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de birbirinden apayrı tarzlar. XJ6 daha konforlu, hızlanmada ise süper sport'u aratmıyor. Sadece sormuş olduğun iki soruyu cevaplarsam evet, hızlanma ve uzun yol konforunda XJ6'yı ararsın. Tek kullanımda MT-07 koltuğu pek rahatsız değil. Artçılı kullanımda ise artçı için sık sık mola vermen gerekecektir. XJ6 S kullanıcısıydım. Yorumlarım tamamen objektiftir.
    Şu adamın lafını dinlesenize ya ikisini de sürmüş kaç kez yazdı adam aynı şeyleri

Daha motorun ismini yazmayı yeni öğrenmiştin satıyosun demek Hayırlısı
    k_ayhn ve KaanD bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Alıntı aquarist4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam artçıya tövbe edeli 6 ay falan oldu şehir içinde kullanıyorum uzun yolum en fazla 100 km geçmiyor.fren konusunda mt 07 abs daha iyi diyebilirmisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

[QUOTE=Darkcity2000;3710658]Bir önceki açtığın konuyuda göz önüne alırsak xj6 gidici.. 2010 2011 xj6 lar abs li olmadı öyle birşey düşün...[/QUO
    sahibinden.com!a 4 silindir abs düşük km her makineyle takas olur yazdım en son tercihim mt 07 abs yazmıştım ilk teklif ordan geldi bakalım nasip.
    İstemez misin ey Ömer? Dünya onların olsun, ahiret te bizim!

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Bize da hayırlı olsun demek düşer.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    [QUOTE=k_ayhn;3710700]hocam artçıya tövbe edeli 6 ay falan oldu şehir içinde kullanıyorum uzun yolum en fazla 100 km geçmiyor.fren konusunda mt 07 abs daha iyi diyebilirmisin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir önceki açtığın konuyuda göz önüne alırsak xj6 gidici.. 2010 2011 xj6 lar abs li olmadı öyle birşey düşün...[/QUO
    sahibinden.com!a 4 silindir abs düşük km her makineyle takas olur yazdım en son tercihim mt 07 abs yazmıştım ilk teklif ordan geldi bakalım nasip.
    ABS'li makine daha önce kullanmadığım için MT-07'yi sıfır almama rağmen ABS istemedim. ABS tecrübesi olmadan ABS'siz makineden sonra ABS'li makineye alışmak zordur. Bunu arabamdan tecrübe etmiştim. Siz ABS'li makineye alışkın olduğunuz için size kesinlikle ABS'li almanızı tavsiye ederim. Bu teknoloji boşuna yaratılmış bir şey değil bence. Ben sadece alışık olmadığım için tercih etmedim.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    absli mt07 alana kadar güzel lastik ve eğitim alın. Abs li motorlada fren yapmayı bılmıyorsanız bişey değişmez. Bendede xj6n var ve güzel bi lastik var. Birçok yerde panik fren yaptım hiç kitlenmedi arka?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bence fren yapmayı bilmiyorsun ve bu çok büyük bir eksiklik. Panik fren halinde bu eksikliğini ABS de kurtarmaz. Bundan önce hep abs siz motorlarım oldu. Son iki yıldır abs li motora biniyorum ve 2 yıldır abs sadece 2 kere devreye girdi. Sürekli arka lastiği kaydırman ön freni kullanmamandan kaynaklanıyor. Önce fren yapmayı öğren. Motoru durduran ön frendir. Sadece arkaya asılırsan hem motor durmaz hem de arka tekerlek kayar. Unutma arka fren sadece yardımcıdır ve ön frenle birlikte kullanılmalıdır.
    * Çok yavaş giderken dengeyi bozup ayağı yere koymamak için sadece arka freni kullanabilirsin.
    * Bazı kullanıcılar viraj içindeyken de arka freni kullanıp motoru çizgiye sokarlar.
    * Toprak , kumlu, kaygan yolda çok yavaş giderken ön tekerleği kilitleyip düşmemek için arka fren kullanırsın.

Bu durumlar dışında arka frenin tek başına kullanıldığı bir uygulama alanı yok.
    E-TEKİN bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)