Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

trafik cezalarını nereye yatırıyoruz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    premier1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet, internet
    Geçen hafta Ankara'da polis bana trafik cezası yazdı. Aslında hiçbir suçum yoktu. Vardı da tam olarak suç mu emin değilim ? Yahut herkese aynen uygulanıyor mu, o konuda da emin değilim..

Eski bir Ankaralıyım. Bürokrasi vs kural-kaide bilirim tabii ki.. Ama olay nasıl oldu size anlatayım..

Atakule yanında Botanik parkında kız arkadaşla motordan indik biraz oturduk. Etrafı seyrettik. Kızla hayatın anlamını vs mevsimleri konuştuk işte derken gidiyoruz.. Giderken kız dedi ki, GOP tarafından gidelim.. (HATA 1: Bir kızın sözünü asla dinlemiyeceksin.. Özellikle ilk çıkma anlarında sonra ipi kaçırırsen elinden.. )

Neyse yola koyulduk. Atakuleye doğru ters yönden en soldan ilerliyoruz. Meydanda Gaziosmanpaşa tarafına doğru gidişin orada da bir trafik ekibi var. (HATA 2- Ekibi gördün bari alışveriş merkezinin orada dur)

Durmadık tabii ki, neden durmadık ? Çünkü İstanbul'da böyle yüzlerce kez yapıyorum, yerine göre kısa mesafe ters yönden de geliyorum polis bir şey demiyor.. Neyse Yayalarla birlikte karşıya geçtik.. Tam GOP tarafına doğru uzayacaktık ki, polis düdüğü öttürdü. Dur.. Durduk tabii ..

"Ne yapıyorsun sen. Tersten geliyorsun vs.. Ehliyet ruhsat evraklar.. " İstanbullu musun muhabbeti..

Netice 49 TL ceza yazdı.. Biz ceza işleriyle uğraşırken orada dandik bir kebapçı var.. Adı ACIKTIM KEBAP mı ne ? Oranın bir motorize elemanı benim yoldan geldi ve kebapçının önüne park etti...

Polis amca bana ceza yazarken onu görmezden geldi.

Bağırıp çağıracaktım.. Ama neyse ki hatun vardı yanımda.. Sakin ol oğlum dedim kendi kendime..

Şimdi bu cezayı ben nereye yatıracam İstanbul'da lütfen bilgi. ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı premier1 adlı üyeden alıntı
    Polis amca bana ceza yazarken onu görmezden geldi.
    Benim motosikletim suçlu olduğu bilinen motorun yanında duruyordu.Amirleri :'şu motor hakkında işlem.. 'derken polisin biri sessizce amirim o tanıdık dedi.Tanık bile vardı.Olayı bana patlattılar(bir ihbar durumları vardı da).O tanıdıkta biz gavur çocuğumuyuz.Peder e telefon çakınca bilemedik falan dediler - ben geç kalmışım telefon olayında, işlemler başlatılmış.
    Ben küçük bir kasabada oturuyorum kimseye ceza kesmiyorlar öyle kolay kolay.Yarın teftişleri mi ne varmış sürüce sokağa çıkıp olay kovalamaya başlamışlar..Ya herkese ceza yazsınlar yada kimseye yazmasınlar.Eğer hep ceza yazıyor olsalardı bende riske girmez ekipmanlarımı ehliyetimi alırdım.O ödediğim para benim okulum için ayrılmıştı.Hep tanıkoluyorum böyle şeylere
    polis mi?

cezaye gelince İl/ilçe trafik emniyet amirliğine mi ne bi yere ödeniyor.Baya kastım ama adını uydurmu olabilirm

sahin23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fjs 400 silverwing
    ziraat bankasına da ödeyebilirsin

NicemaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    vergi dairelerine de ödeniyor...
    www.enguclu.com ==>> EnGuclu Bilişim&Internet Hizmetleri

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    evt bende vergi dairelerine ödeniyo diye biliyorum.. hatta ikinci el araç alırken fln orada borcu warmı fln die bakılıyo..
    CBR 600F Honda,

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Benim bulunduğum yerde karakol maliye trafik mahkeme zartzurt hepsi büyük birbirine bağlantıları olan binaların içinde.Ben ceza aldığımda vergi dairesinede gitmiştim.Ama orda birikmiş vergi borcum vardı.Cezayı da oraya mı ödemiştim acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler