Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

5000 TL'LİK MOTOSİKLETE 2000 TL'LİK EKİPMAN ALMAK ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Henüz YOK
    [B]Merhaba abiler,yeni ehliyet yasasında faydalanarak seneye alacağım motosiklet için ekipman arayışına girdim.Forumda bir çok kişi ekipmanları motosikletten önce almış ve faydasını görmüş.Bu yüzden bende yavaş yavaş toplamaya karar verdim.Bildiğiniz üzere yeni yasada A1 ehliyet ile 125cc 15bg motosikletler kullanabiliyor.Keşke 150-160cc olsaydı ama bunada şükür.Aklımdaki motosiklet Yamaha YBR125 ikinci el piyasası iyi diye bunu seçtim.Ekipman olarakda aşağıdakileri düşünüyorum değiştirmek,belirtmek istediğiniz https://hizliresim.com/ngOraa
    https://hizliresim.com/oZO7W2

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Daha gelişme aşamasındasın; 20-22 yaşlarına kadar uzuvlarında büyüme oluşacak. Her sene ekipman yenileyecek paran yoksa, güvenlikten azıcık ödün verip daha ekonomik ürünleri araştır. Ha ben tavsiye veremem.

Motosikleti
    KTM RC 200
    Eldivenin parmakları mı yok ben mi yanlış gördüm ?
    Varmış pardon. Yinede file olması iyi değil.

Motosikleti
    Henüz YOK
    Alıntı EMRE ÇITIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eldivenin parmakları mı yok ben mi yanlış gördüm ?
    Normalde var da fotoda öyle çıkmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:43 ----------

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha gelişme aşamasındasın; 20-22 yaşlarına kadar uzuvlarında büyüme oluşacak. Her sene ekipman yenileyecek paran yoksa, güvenlikten azıcık ödün verip daha ekonomik ürünleri araştır. Ha ben tavsiye veremem.
    Biraz haklısınız ama şuan ki halim gelecek için fikir veriyor yani ne olduğum belli ne olacağım da belli.

Motosikleti
    turuncu
    Arkadaşım, ergenlik denen şey zaten hızlı bedensel değişikler demek (bilişsel, duyuşsal kısmı da var da konumuz değil). Şimdi Naim Süleymanoğlu olup, 22 yaşında Hidayet Türkoğlu da olabilirsin pekala.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Ekipmana verdiğin paraya acımayacaksın

eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    Kesinlikle al!

Ben bot alacaktım ihmal ettim bacağı kırdım yatıyorum acısını bana sor. Birçok kişi der onlara o kadar para mı verilir inan sağlıktan önemli bir şey olmadığını yatakta yatmaya başladığında ve hiç bir şey yapamadığında anlıyorsun.

Afedersin ilk zamanlar tuvalete gitmek bile işkence oluyor, banyo yapmak sıkıntı hatta yapamıyorsun mikrop kapar korkusuyla.. Kaldı ki ben sadece bacağı kırdım... Sence tüm bunlar 2.000 TL'ye değer mi değmez mi?

Kazasız belasız sürüşler dilerim..
    aquarist4, EfeXTR ve thb bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    motosiklet ayakkabısı yerine o paraya uzun bot almanı tavsiye ederim , ve o disk kilidi çok kolay kesilir daha sağlam bişi almalısın abustan şaşma. mont için de prohel colombia 4 mevsim hörgüçlü içlikli mont öneririm 300 tl gayet iyi ben kullanıyorum. Shark raw güzel hoş ama açık kasktır , fullface in yerini tutmaz asla. Mt revenge var sharptan 5 yıldızlı 300 tl civarı ondan bakabilirsin.
    EfeXTR bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz YOK
    Alıntı eroceto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle al!

Ben bot alacaktım ihmal ettim bacağı kırdım yatıyorum acısını bana sor. Birçok kişi der onlara o kadar para mı verilir inan sağlıktan önemli bir şey olmadığını yatakta yatmaya başladığında ve hiç bir şey yapamadığında anlıyorsun.

Afedersin ilk zamanlar tuvalete gitmek bile işkence oluyor, banyo yapmak sıkıntı hatta yapamıyorsun mikrop kapar korkusuyla.. Kaldı ki ben sadece bacağı kırdım... Sence tüm bunlar 2.000 TL'ye değer mi değmez mi?

Bende daha önce kolumu kırdım o bile çok eziyetli oluyor kaldı ki bacak kırılması çok daha zor birşey.
    eroceto bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı eroceto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle al!

Arkadaşım ben "alma" mı dedim bana taş atıyosun? Adam "5000'lik motora 2000'lik ekipman" diye yazıyosa, bu adamın bütçesi dar demektir. Seneye bir iki beden büyüdüğünde isyan edecek "ya bu kadar da pahalı olur mu?" diye.

Motosikleti
    Henüz YOK
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmana verdiğin paraya acımayacaksın
    Aynen öyle önemli olan sağlıksa paranın bir önemi yoktur.

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekipmanlarıma motorumun şuanki değeri kadar para dökmüş biri olarak söylüyorum, keşke demeden önce ekipmanlarını dizmelisin... Bir iki tavsiyem olacak:

- Ehliyetini daha almamışsın o yüzden sürer misin sürmez misin bilmiyorum, ama sürmeyeceğim dersen motomaxsın indirimine denk getirip bu işi daha ucuza kapatabilirsin(anladığım kadarıyla kask hariç diğer ekipmanları oradan alacaksın).

- Denemeden almanı tavsiye etmem. İmkanın varsa hepsini deneyerek al daha bi içine siniyor yaptığın alışveriş

- Bot olarak kaval kemiği koruması olan uzun botları tercih etmen daha iyi olur.

- Hangi mevsimlerde süreceksin onu da bilmiyorum ama kışın yazlık ekipmanlar, yazın da kışlık ekipmanlar insanın yaşama sevincini bi süreliğine düşürüyor, aklında bulunsun :D

eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben "alma" mı dedim bana taş atıyosun? Adam "5000'lik motora 2000'lik ekipman" diye yazıyosa, bu adamın bütçesi dar demektir. Seneye bir iki beden büyüdüğünde isyan edecek "ya bu kadar da pahalı olur mu?" diye.
    Sana niye taş atayım hocam ben kendimden örnek verdim

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor da alma ekipman al > egitim al > motor al. Motor alla egitim alin yerini pekala degistirebiliriz ama yeni baslayanlarin genelde motor aldim ekipman da aldim egitime para kalmadi deme durumlari oluyor ki bu kotumsenecek bir durum kesinlikle degil cunku ekipman + egitim para istiyor ama oncelik sirasi boyle.

Motosikleti
    Henüz YOK
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet ayakkabısı yerine o paraya uzun bot almanı tavsiye ederim , ve o disk kilidi çok kolay kesilir daha sağlam bişi almalısın abustan şaşma. mont için de prohel colombia 4 mevsim hörgüçlü içlikli mont öneririm 300 tl gayet iyi ben kullanıyorum. Shark raw güzel hoş ama açık kasktır , fullface in yerini tutmaz asla. Mt revenge var sharptan 5 yıldızlı 300 tl civarı ondan bakabilirsin.
    Prohel columbia mont çok hoşuma gitti listeye onu ekledim birde Caberg'in Tourmax adlı bir kaskı var çene açılır onun hakkında bir bilginiz var mı ?

ekıpmana verdıgım paraya acıma bencede ayrıca pantolon yerıne dızlık alsan daha rahat edersın yada kevlar kot

Sepya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Benim istediğim 2000 TL lik motor 5000₺ lik ekipman almak

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Çene açılır kask da sağlam değil , en iyisi fullface. gözlerin bozuk değilse gözlük lens uğraşmıyosan hiç uzaklara arama al fullface sağlam bi kask yoluna bak.
    EfeXTR bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz YOK
    Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor da alma ekipman al > egitim al > motor al. Motor alla egitim alin yerini pekala degistirebiliriz ama yeni baslayanlarin genelde motor aldim ekipman da aldim egitime para kalmadi deme durumlari oluyor ki bu kotumsenecek bir durum kesinlikle degil cunku ekipman + egitim para istiyor ama oncelik sirasi boyle.
    Zaten Yamaha Riding akedmiye gideceğiz abimle birlikte.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Aynen devam ... istersen 2000tl lik motor al, ama 5000tl lik ekipmanın olsun .. unutmaki en kötü anında (olası kaza anı) yol veya sert zemin ile aranda sadece onlar olacak..

Tabiki piyasada çok daha iyi ürünler var, biraz araştır.. bir yere gidip toplu almayı ve indirim uygulatmayı dene... ama yinede tam takım yapmışsın, yaklaşımından dolayı tebrik ederim.

Kask olarak tam kapalı kaskları tercih etmen daha iyi olur... o fiyat segmentinde sanırım Nolan, Bell ve yine Shark ın kapalı kaskları olacaktır, bir araştırabilirsin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)