Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Seyhan 150 Cc kullanıcıları Yardımlarına İhtiyacım Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam Olsun:

Arkadaşlar Kanuni Seyhan 150 CC Motorum var Motorda debriyaj Sıktısı var vittesler geçmiyor.Işıklarda Durduğumda Motoru Boşa alamadığım vittes değiştiremediğim için debriyaj sıkıyorum motor gitmeye devam ediyor fireni sıktığımda ise istop ediyor vittesde debriyajı sıksamda motor çalışmıyor boşa almam gerekiyor sizce tamire götürsem ne kadar masraf çıkar ve ganranti kapsamındamıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Debriyaj ayarina bi bak bence ayarini yap ayirmiyodur tam olmassa goturursun

Debraj ayarına nasıl bakılıyor pek anlamam ama ayırmıyor sanırım dediğin gibi debrajı sıktığım halde vitesteyken motor yürümeye devam ediyor debriyaj ayarını nasıl yapa bilirim

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Debriyaj manetinin arkasinda vida sejlinde ayar var. Onu sola cevirerek uzat, vida disari dogru ciksin yani.

eroceto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gas Gas 250 EC
    2008 model Seyhan var. Boşa geçirmek zaten işkence ki.. Baktın geçmiyor hafif biraz öne yada geriye gideceksin o zaman geçiyor.

Debriyaj ile olacağını sanmıyorum. Geçen gün ustaya bıraktık debriyajı kaçırıyordu artık motorun usta debriyaj para değil ama işçilik zaman alıyor dedi ekstra olarak birde yağ değiştiriliyor.

100 TL en fazla olur diye düşünüyorum. Ama ben Seyhan 150'nin o sorunu hep var diye hatırlıyorum dediğim gibi. İleri geri yap o zaman geçiyor :(

Edit: Motorun vitesteyken gitmeye devam ediyorsa debriyaj tam kavramıyor öyleyse senin..

Yorumlar İçin teşekkür ederim arkadaşlar debraj ayarı çektim sol üstten kitap gibi oldu tüm viteslere geçiyor boşada geçiyor çok çok rahat öyle bir rahatladımki anlatam Gecenin bu saatinde üşenmedim kalktım gittim yaptım canavar gibi oldu bir tek sorun gazı bırakıp tek rar verdiğimde motordan tak diye ses gelmesi onuda yarın zinciri gericem inş oda zincirin boşluğundan dırda kafamda tek bir sorun kalmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)