Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1.Vitese alınca vurma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Merhaba arkadaşlar.

Motoru gece bırakıyorum. Sabah depoya girip boşta çalıştırıyorum ve depodan çıkarıyorum. Bu sırada 1 dakika geçiyor, sonra da kaldırımda 1 dakika çalışıyor ve biniyorum.

Fakat sorun şurda. Ne zaman bunu yapsam, her sabah 1'e aldığımda sanki debriyaji vitesteyken ani bırakmışım gibi tak diye vuruyor. Ne yaptıysam çözemedim. Motoru ısıtmadan da asla binmem oysaki.

Gün içerisinde sağda solda dursun, 3 saat 4 saat dursun yine de böyle bir şey olmuyor. Ama geceleri bırakıp sabah aldığımda hep aynı şey. Bir şey olacak diye korkuyorum.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    motoru calıstırmadan 1 e al elin debriyajda iken motoru ileri geri 15-20cm oynat(önceleri zorlanırsın sonraları alısırsın)
    yapısan debriyaj balataları acılsın
    sonra calıstır
    ısıtmadan bile yola cıksan o olayı tekrar yapmaz
    tecrubeyle sabittir
    Pelax, hakikiteker, dundanbiri ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben elim debriyajda motoru ayağımla ittirip 1'e takıp debriyajı bırakıp devam ediyorum bu da başka bi yöntem. Bana debriyaj için en sağlıklı olan yöntem gibi geliyo.

aynı sorun bende de var =) vitesi 1e atınca tak diye geçiyor ve içim aciyor. Benim 2 yöntemim var bunun için.
    1. Motoru 1. Vitese alıyorum, kontağı açıp debriyaja basıyor ve o şekilde çalıştırıyorum. Vites hazır 1de.
    2. Durum ise: mesela ışıklarda durdum, boşa alıyorum haydi gel de 1e at şimdi tak diye geçecek =) yeşil yanınca motoru hafif öne itiyorum yerdeki ayağım ile ve tam o hareket esnasında 1e atıyorum sessiz sorunsuz geçiyor.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Ayni sorun bendede var 1 ve 2 ci viteslerde oluyor ara sira yapiyor tak diye birden geciyo motor parcalaniyo gibi ama bi sorun olmuyor heralde herkezde bole sanirim

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Ya cenkitonun dedigini yapin yada 1. Viteste debriyaja basili calistirin...

Motosikleti
    Kuba Razore 100, Mobylette 52,
    Şimdi şöyle, ben motoru ısıtmak için rölantide boşta çalıştırıyorum. Bu sırada ufak lekeleri siliyorum, kaskı montu eldiveni giyip biniyorum.

1 de çalıştırmak en sağlıklısı tabiki.

Ama bende bir tek sabahları oluyor. Işıklarda filan olmuyor.

Sizin Sorun Sadece 1.ci Vittesteyse iyi benim 1.2.3.4 bu vitteslerde var 2ci vittesde giderken gazı bırakıp verdiğimde motor tak tak ses geliyor bunu 3cü vittesdede yapıyor gazı bırakıp tekrar verdiğimde tak diye ses hep geliyor neden acaba

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı Yasak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin Sorun Sadece 1.ci Vittesteyse iyi benim 1.2.3.4 bu vitteslerde var 2ci vittesde giderken gazı bırakıp verdiğimde motor tak tak ses geliyor bunu 3cü vittesdede yapıyor gazı bırakıp tekrar verdiğimde tak diye ses hep geliyor neden acaba
    Sizin galiba debriyaj tam ayırmıyor

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gaz vermeden vites at.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı muAff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi şöyle, ben motoru ısıtmak için rölantide boşta çalıştırıyorum. Bu sırada ufak lekeleri siliyorum, kaskı montu eldiveni giyip biniyorum.

1 de çalıştırmak en sağlıklısı tabiki.

Ama bende bir tek sabahları oluyor. Işıklarda filan olmuyor.
    Olmaz tabi...sen 1 de calistir 15 saniye sonra bosa at,devam et isine isin bitince yola cik...bu kadar basit...

Sanırım Evet

Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin galiba debriyaj tam ayırmıyor
    Peki ne yapmalıyım Arkadaşım Servise mi yoksa başka çözümü varmı ?

Motosikleti
    Xj6
    Bu bir sorun değil viteslilerin hepsi yapıyor. Bende aynısını diyordum ilk motorda sonra servise uğradım bakım için R6 vardı içerde çıkarken görüşürüz abi dedi şak diye 1.vitese attı demekki sadece bende olmuyormuş dedim ustaya sordum bu ses bendede var dedim sıkıntı değilmi dedim adam sen bide harleyden çıkan sesi gör dedi olmayan motorm yoktur dedi. Ciddende öyle ışıklarda falan yanımda motor duruyor özellikle ona bakıyorum kaç tanesine denk geldiysem hepsinde o şaklama sesi vardı uzun lafın kısası korkmayın o sesten.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    motor ısındıktan sonra debriyaja bas motoru hafif ileri geri oynattıktan sonra al vitese sessiz gecicektir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)