Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motosikleti Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Marmaris'te yaşıyorum. Scooter ve elektrikli scooter tecrübem var. Hep emanet, kiralık motosikletlerdi. Şimdi artık ilk motosikletimi almak istiyorum. 5000TL civarında bütçem var.

Çoğunlukla eşimle beraber kullanacağız. Şehir içi kullanım ve gezi amaçlı 100-150km uzaklıktaki yerlere gitmek istiyoruz. Bu çevre dağlık ve bol yokuşlu.

Min 150cc ve üzeri düşünüyorum. Her ne kadar tasarımını sevmesem de ekonomikliği sebebiyle ve başlangıç için ideal olabileceği düşüncesiyle commuter sınıfını düşünüyorum. Diğer yandan naked, sport touring motosikletleri seviyorum. Artçı konforunu önemsiyorum.

Commuter sınıfında Hintli TVS Apache RTR150 ve Bajaj Discover 150F commuter sınıfı motosikletler rakiplerine göre daha iyi tasarıma sahip olmaları, daha güçlü olmaları ve daha ekonomik olmalarıyla dikkatimi çekmişti. Ancak bu motosikletler için ciddi titreşim şikayetleri var. İlk motosikletim olacağı için beni bu işten soğutacak bir araç almak istemiyorum.

Herkesin tavsiye ettiği Honda CBF 150 tasarımını çok vasat buluyorum. Bu vasat tasarımın üzerine birde o iğrenç stickerlar gelince her şey daha da kötü olmuş. Bu motosikleti eliyorum o yüzden.

Yamaha YBR 125 'in tasarımını Hintliler kadar olmasa da daha iyi buluyorum. Ama o da 125cc. Eşimle beraber dağlık bölgede kullanacağım düşünüldüğünde büyük soru işareti. Bajaj Discover 150F parasının üzerine 1000TL daha koy, tasarımı daha kötü olsun, 25cc daha düşük olsun, 5 beygir daha az olsun Çin malı titreşimsiz Japon motosikleti olsun. Buna değer mi bilemedim.

Yukarıdaki motosikletler ve değerlendirmelerim için ne dersiniz?

Kaliteli üretimleri olan Çin markaları olduğunu duydum. Tavsiye edebileceğiniz modeller olur mu?

Değerli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    "Az daha koy ybr al" dır bu forumun sloganı

Motosikleti
    honda pcx
    Sıfır km düşünüyorsan ybr al yada bajaj discover 150 f, eğer dediğin gibi şehiriçi ve günlük 100 km lik geziler düşünüyosan cc olayına pek takılma bence

Yorumlar için teşekkür ederim.

Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Az daha koy ybr al" dır bu forumun sloganı
    YBR ile YBR ESD arasındaki fark nedir? 2016 modellerde değişiklik olacak mı?

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır km düşünüyorsan ybr al yada bajaj discover 150 f, eğer dediğin gibi şehiriçi ve günlük 100 km lik geziler düşünüyosan cc olayına pek takılma bence
    CC 'ye takılma sebebim bu seyahatleri sürekli artçılı olarak yapacak olmam ve yaşadığım bölgenin dağlık olması. Bajaj Discover 150F konusunda titreşim yorumları kafamı kurcalıyor. Diğer taraftan 1 sene sonra 250cc 'lik yakışıklı bir modele geçmek istesem değeri çok düşer mi, hızlı satabilir miyim gibi kaygılarım var.

Diğer değerli üyelerin de yorumlarını bekliyorum. Teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:43 ----------

An itibariyle aldığım fiyat teklifleri en düşük aşağıdaki gibidir.

Yamaha YBR 125: 5580 TL
    Honda CBF 150: 5750 TL
    Bajaj Discover 150F: 4650 TL
    TVS Apache RTR 150: 5850 TL

Honda CBF 150 'yi tasarımından dolayı eliyorum. TVS Apache RTR 150'yi fiyatından dolayı eliyorum.

Geriye iki seçenek kalıyor. Yukarıda kalın harflerle yazılanlar.

İlk motosikletim olacak. Artçılı olarak şehir içi ve maks 150km mesafeli gezilerde kullanacağım. Yaşadığım bölge dağlık: Marmaris. Ayrıca 250cc 'ye geçmek istediğimde çok zarar etmeden kolayca satmam önem taşıyor.

Tavsiyelerinizi beklerim. Teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)