Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor boğulma sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Arkadaşlar yeniden açıyorum konuyu biliyorum ama sorun çözülmüyor.

Motoru boğulmadan kurtarmak için bujiyi söküp motoru birkaç tur tersine döndürüp bujiyi takıp çalıştırınca sorun çözülmüş oluyodu.ama şimdi buda işe yaramıyor.Atv 150 cc otomatik boşta gaz verince boğulma yok ama ileri viteste boğuluyor.Karbütatöre benzin girişinden hava verdiler serviste tahliyeyi açmayıp önceden bi sorun yoktu ama hava verdikten 1-2 gün sonra boğulmaya başladı motor.Bu neden olabilir ? Yardımcı olursanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:42 ----------

Yardımcı olabilcek yok mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Yardım eden yok mu hiçkimse nin bilgisi yok mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin girişinden hava neden verdiler ? Karbüratörden tahlileyi aç benzin aksın biraz. Sonra tahliyeyi kapat tekrar marş yap. Dene bakalım durum ne olacak. Ayrıca yüksek devirde yapıyorsa avans ayarıdır. Yeteri kadar hava gelmiyordur motora. İhtiyacı olan havayı bulamayınca silkeliyordur motoru gaz kesiyordur. Hava filtresini kontrol et uzun bir huni şeklindeyse ucunu kes fazla hava alacak şekilde olsun. Karbüratör avans ayarını kendin yap ustalara elletme. Hadi eyvallah

isuzuki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki DR-Z400S
    tam olarak anlamadım fakat, lifan ponyde tapa gaz gidince boğulma ve sonrasında 3dk felan gaz yememe sorunu oluyordu. alt devirlerde kullanınca sorun olmuyor hiç boğulma yapmıyor. belki işine yarar diye yazdım

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı oguzhan6161 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin girişinden hava neden verdiler ? Karbüratörden tahlileyi aç benzin aksın biraz. Sonra tahliyeyi kapat tekrar marş yap. Dene bakalım durum ne olacak. Ayrıca yüksek devirde yapıyorsa avans ayarıdır. Yeteri kadar hava gelmiyordur motora. İhtiyacı olan havayı bulamayınca silkeliyordur motoru gaz kesiyordur. Hava filtresini kontrol et uzun bir huni şeklindeyse ucunu kes fazla hava alacak şekilde olsun. Karbüratör avans ayarını kendin yap ustalara elletme. Hadi eyvallah
    Evet sadece yüksek devirlerde yapıyo tahliye yi açtım önceden ama gine aynı sorun oldu bide hava ayarına bakıyım karbütatördeki

Aynen hava ayarına bir bak.. Motor devir yükselince ihtiyacı olan hava miktarını alamıyor. O nedenle tekleme yapıyor.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Aynen hava ayarına bir bak.. Motor devir yükselince ihtiyacı olan hava miktarını alamıyor. O nedenle tekleme yapıyor.
    Hava ayarında sola doğru döndürünce hava artıyodu değil mi ? Bide bujide sorun olabilir mi ?

Yapabileceklerin ; hava filtresini kontrol et , ya fazla hava alıyor yakıt oranı az geliyor ya az hava geliyor ihtiyaç olan havayı karşılamıyor. Avans ayarını kendin yapabilirsin çok basittir. Forumda detaylarıyla anlatan bir arkadaşımız var ; http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post3243855

Yazılanlara göre yapılabilirsin. Sonuç yine aynıysa bujiyi sök temizle ya da değiştir , eğer yine aynıysa subab ayarı , beyin , buji bobini kontrolü yapmalısın.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Yapabileceklerin ; hava filtresini kontrol et , ya fazla hava alıyor yakıt oranı az geliyor ya az hava geliyor ihtiyaç olan havayı karşılamıyor. Avans ayarını kendin yapabilirsin çok basittir. Forumda detaylarıyla anlatan bir arkadaşımız var ; http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post3243855

Yazılanlara göre yapılabilirsin. Sonuç yine aynıysa bujiyi sök temizle ya da değiştir , eğer yine aynıysa subab ayarı , beyin , buji bobini kontrolü yapmalısın.
    Konuda yazdığım şeyi yaptım bujiyi söküp motoru terse doğru çevirip taktım düzeldi ama bi 2-3 tur attıktan sonra gine aynısı oluyor hava ayarınıda yaptım

Motoru terse doğru çevirmek ne demek onu anlayamadım ?

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Motoru terse doğru çevirmek ne demek onu anlayamadım ?
    Motor fanını yani

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    jigle açıkmı?

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı camadan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jigle açıkmı?
    Jikle açık mı tam bilmiyorum ama düzeldi sanırım.Önceden motordaki fazla benzini attıktan sonra bujiyi söküp falan motoru biraz zengin tutuyodum yani yarım gaz veriyodum tekrar boğuluyodu.Şimdi bi 1-2 km çeyrek gazla gittim fakir tuttum baya şimdi düzeldi gibi boğulmuyo hiç ama gine tam gaz gitmiyorum yani.Gine aynısı olursa haber veririm.Yardımlarınız için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)