Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yeni başlıyanlar için tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Merhaba
    Öncelikle kendimi tanıtayım 35 yaşında yaşını başını almış özel bir şirket de çalışıyorum. Boy 172 kilo 78 normal yurdumun insanı..

Hayata bakışım biraz macera dolu biraz şıp sevda mesela geçen sene Paris'e gitmiştim hazır parise geldik şengeni aldık , ordan tren biletlerini ayaralayıp tek başıma hızlı tren ile batı avrupa turu yaptım Amsterdam, berlin, bürüksel....Etc. Sonra TR ye döndüm haliyle iş var :(( 29 Ekim gibiydi dedim ki hadi serkan atla arabaya al pasaportu bulgar sınırına dayan olmadı geri dönersin ucunda ölüm yok birde baktım ki kendimi burgaz varna arasında bulmuşum.. Birde bulgar polisi ile türkçe konuşup TL rüşvet verişim var ya oda ayrı bir film.. Diyeceksiniz ki abi sende ingilizce var basıp gitmişin avrupa ,İngilizcemde ümit besenden az halice , I love you ı love you do you love me yes ı do..Öyle anlıycagınız ingilizce de çok yok .Bulgardan yunanistana geçtim ordan arnavutluga gidiyim dedim ama baktım para suyunu çekmiş döndüm geri canım memleketime tam yol tornistan..

Motorlu iki tekerlekli araç ile tanışmam orta-okul yıllarına dayanır ,o zamanlar iki zamanlı 50 cc bir bir motorbisikletim vardı. Uniye kadar kulandım lise çaglarında 3-5 Km vitesli java kulanmışlıgımda var.. Ondan sonra bu zamana kadar kullanmadım..Direksiyon hakimyetim az çok var..

Gelelim arzuma diyorum ki şöyle bir Honda YBR-250 alıp tekirdağ-çanakkale-ayvalık-izmir........antalya mersin -ankara -istanbul turu yapmak..Ehh bu turdan sağ çıkarsak motoru satarmıyım devam mı ederim bilmiyorum....Neden honda YBR-250 derseniz tipi hoşuma gidiyor birde servis ağı yaygın oldugu için uzun yolda sıkıntı çıkarmaz diye düşnüyorum..

Siz tercübeli arkadaşlara sorum bana tavsiyeniz ne olur, önce bir TVR-150 al bir sene tercübe et sonraki senede Honda yı alıp kıyı şeridini dolanırısın dersiniz yoksa direk hondayla dal abi ne tvr-150 siymiş dersiniz..

Not: copper veya naked düşünmüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trapmania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet birgün..
    Honda Ybr-250

sana tavsiyem türkçe öğrenmen olur.
    eek ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Geçmiş olsun
    Thracian ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı cetinizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ) doğru söze ne hacet

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum madem motosiklet tavsiyesi istiyorsun bize bütçeni,motosiklet deneyimini(km),istediğin tarzları yazsaydın.Avrupa'da gittiğin şehirlere göre mi motosiklet tavsiyesi verelim?
    Ertugyigit ve usluduracam bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı cetinizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apaçhi kardeşim senin cevabını okuyunca aklıma Hz. Mevlana geldi her lafa verecek cevabım var ama bir lafa bakarım laf mı diye bir adama bakarım adam mı diye.. Tabi karşında apaçhi olunca cevap verme gereksinimi duymuyorsun.. Apachi karşında 35 yaşında bir adam var , adam heveslenmiş bir şey yapmak istemiş tercübeli/deneyimli kişilerden fikir ve görüşünü almak istiyor sana ne oluyor yırtık dondan çıkan nesne gibi hareket ediyorsun..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum madem motosiklet tavsiyesi istiyorsun bize bütçeni,motosiklet deneyimini(km),istediğin tarzları yazsaydın.Avrupa'da gittiğin şehirlere göre mi motosiklet tavsiyesi verelim?
    .Yazıyı tamamen okuduysan deneyim de yazdım (mobilet) Bütçede var (yamaha YBr-250), istediğim tarzda var..

Motosikleti
    Msx 125
    Allahu ekber...

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    YBR'nin açılımı (Y)amaha (B)rilliant (R)iding, yani Yamaha Mükemmel Sürüş, yani Honda olması zor biraz

YBR250 güzel motor ama temizini bulmak zor, keşke 0ı olsa

"Gelelim arzuma diyorum ki şöyle bir Honda YBR-250" bu cümleyi görünce gerisini okumadan bıraktım :(
    Ertugyigit bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Evet.......

Yahu adamı konu açtığına pişman ettiniz. Hepiniz ananızın karnında mı öğrendiniz hondayı, yamahayı.
    SizofrenMacaPapazi bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kendini tanıtma kısmında "yaşını başını almış" deyimini zoraki buldum. Zaten cümle fazlasıyla devrik olmuş. 35 yaşında dediğim yetmiyo bide yaşını başını almış yazayım büyüdüğüme inansınlar gibi

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu adamı konu açtığına pişman ettiniz. Hepiniz ananızın karnında mı öğrendiniz hondayı, yamahayı.
    Adama deneyimiz(km) ne diye soruyoruz cevap ; mobilet.Bütçeniz ne diye soruyoruz.Bütçem var.Hangi tarz istiyorsunuz diye soruyoruz.Cevap yok.Naked istemiyorum diyor ama Yamaha YBR 250 istiyorum diyor.Kusura bakmayın ama ben mavi ekran verdim.
    Mengu16 ve Ertugyigit bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Üstadlar 15 Bin TL beni kasmaz ,sizler yardımcı olursanız sevinirim.. Yalnız burada bu kadar çok apachi olduğunu bilmiyordum sorup soracağıma bin pişman oldum. Zaten bizim Türk miletinin okuma özürlü diyeceğim ama özür bir şeyin varlığına işarettir.Ama o bile yok... Ben Yamaha yazdığım kelimeyi bulabilirmisiniz ..Cem yılmazın gora dediği gibi bir tarafınızdan element uydurmayın...Apachi kardeşiliği lütfen topiğe yorum yapmayın ,istirham ediyorum ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:58 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini tanıtma kısmında "yaşını başını almış" deyimini zoraki buldum. Zaten cümle fazlasıyla devrik olmuş. 35 yaşında dediğim yetmiyo bide yaşını başını almış yazayım büyüdüğüme inansınlar gibi
    Amaç şu apachi kardeşliği uzak durması kendi akranlarımdan tavsiye almak istemem ama malesef kurtulamıyorsun :((

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adama deneyimiz(km) ne diye soruyoruz cevap ; mobilet.Bütçeniz ne diye soruyoruz.Bütçem var.Hangi tarz istiyorsunuz diye soruyoruz.Cevap yok.Naked istemiyorum diyor ama Yamaha YBR 250 istiyorum diyor.Kusura bakmayın ama ben mavi ekran verdim.
    http://www.teknopil.com/wp-content/u...r0nhhcua13.jpg
    hocam hoşuna gitmediyse cevap vermezsin olur biter, ben kimseye saygısızlık etmiyorum ..Mavi ekran koymalar ukala ukala cevaplar ,nereden bu samimiyet. Beğenmez isen verme cevap olur biter. Bir laf sokayım bir hava atayım tamam senin fikrini istemiyorum teşekkür ederim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 ..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Tavsiye veremem; ama mesaj güldürdü

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ybr 250 hoştur,güzeldir ama temizini bulmak mesele.

Bütçe sıkıntınız yoksa Suzuki Inazuma,Sym Wolf,Kawasaki Z250 Sl gibi naked alternatiflere bakabilirsiniz.

İşi sağlama alayım derseniz de Ybr 125 Cbf 150 Tvs 150 üçlüsünden biriyle trafik deneyiminizi geliştirir, ardından cc yükseltebilirsiniz.

Bu üç modeli tanımıyorum,bilmiyorum derseniz şöyle bir kıyas yazısı var;
    Yamaha Ybr 125,Honda Cbf 150,Tvs Apache 150 Karşılaştırma

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Sekany abi sen rahat motor iatiyorsun dimi? Seni alacağın motor suzuki inazuma veya suzuki inazuma f modeli. Bu motorlara tak üçlü çanta dünyayı dolaş. Ybr 250nin sıfırı yok. 2. Elde temizini bulmakta zor. 15. Bin kasmaz demişsin. 16.750 de sıfırını alırsınız. 125ccyle başlamaya gerek yok. Yaşınız büyük gezek ìçin alacağınızı söylüyorsunuz. Bu motor sizin için biçilmiş kaptan tavsiye ederim

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Dostum, bu aralar forumu troller sardı. Her gün trolleme görmek milleti baymış demek ki, senin yazı da biraz esprili falan biraz da bilgi eksikliğini gösterdiğinden dolayı sen de troll sanıldın belki de.

Öncelikle bir düzeltme yapayım, istediğin motor ybr 250 ise, bunun markası Honda değil Yamaha, tipi de naked oluyor. Sen, naked istemem derken belki de büyük cc modellerden bahsettin ama tam anlaşılmamış, bir de Honda deyince kafalar o yüzden karışmış olabilir.

Şimdi gelelim 250 cc ile ölür müsün? Bence ölmezsin, zaten orta yaşlıyız öyle hart hurt gaz basacak halimiz yok. 250 cc öyle çok ağır da olmaz, ayağınla rahatça tutabilirsin. Alışkanlık kazanana kadar durduğun yerde bir iki yere yatırırsın, belki bir iki virajda ilk zamanlar biraz zorlanırsın vs ama yoluna girer bence. Bu sene şehir içinde tecrübe yapar, seneye kıyı kıyı gezersin. Fakat uzun yollara çıkmadan önce nelere dikkat edilir vs bunları öğrenmende fayda var. Forumlarda böyle yazılar bol bol, aramadığın kadar kaynak var elinde.

Şimdi de gelelim hangi model olur? Sen şimdi motoru alacaksın ama devam edip etmeyeceğin belli değil, 15.000 lira da seni kasmazmış. O zaman ben sana Kawa z 250 sl tavsiye edeyim. Motor olayına devam etmeyeceksen satması da kolay olur, devam edeceksen daha uzun bir süre seni zevk içinde tutar.

Benden bu kadar hadi hayırlısı
    cetinizm ve Thracian bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bütçe sıkıntınız yoksa Suzuki Inazuma,Sym Wolf,Kawasaki Z250 Sl gibi naked alternatiflere bakabilirsiniz.

İşi sağlama alayım derseniz de Ybr 125 Cbf 150 Tvs 150 üçlüsünden biriyle trafik deneyiminizi geliştirir, ardından cc yükseltebilirsiniz.

Cevap için çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Alıntı AliCem Yener adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sekany abi sen rahat motor iatiyorsun dimi? Seni alacağın motor suzuki inazuma veya suzuki inazuma f modeli. Bu motorlara tak üçlü çanta dünyayı dolaş. Ybr 250nin sıfırı yok. 2. Elde temizini bulmakta zor. 15. Bin kasmaz demişsin. 16.750 de sıfırını alırsınız. 125ccyle başlamaya gerek yok. Yaşınız büyük gezek ìçin alacağınızı söylüyorsunuz. Bu motor sizin için biçilmiş kaptan tavsiye ederim
    AliCem bey bilgi için teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, bu aralar forumu troller sardı. Her gün trolleme görmek milleti baymış demek ki, senin yazı da biraz esprili falan biraz da bilgi eksikliğini gösterdiğinden dolayı sen de troll sanıldın belki de.

Öncelikle bir düzeltme yapayım, istediğin motor ybr 250 ise, bunun markası Honda değil Yamaha, tipi de naked oluyor. Sen, naked istemem derken belki de büyük cc modellerden bahsettin ama tam anlaşılmamış, bir de Honda deyince kafalar o yüzden karışmış olabilir.

Şimdi gelelim 250 cc ile ölür müsün? Bence ölmezsin, zaten orta yaşlıyız öyle hart hurt gaz basacak halimiz yok. 250 cc öyle çok ağır da olmaz, ayağınla rahatça tutabilirsin. Alışkanlık kazanana kadar durduğun yerde bir iki yere yatırırsın, belki bir iki virajda ilk zamanlar biraz zorlanırsın vs ama yoluna girer bence. Bu sene şehir içinde tecrübe yapar, seneye kıyı kıyı gezersin. Fakat uzun yollara çıkmadan önce nelere dikkat edilir vs bunları öğrenmende fayda var. Forumlarda böyle yazılar bol bol, aramadığın kadar kaynak var elinde.

Şimdi de gelelim hangi model olur? Sen şimdi motoru alacaksın ama devam edip etmeyeceğin belli değil, 15.000 lira da seni kasmazmış. O zaman ben sana Kawa z 250 sl tavsiye edeyim. Motor olayına devam etmeyeceksen satması da kolay olur, devam edeceksen daha uzun bir süre seni zevk içinde tutar.

Benden bu kadar hadi hayırlısı
    İlgilenip bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:03 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Galiba senin dediğin gibi yapacağım bunlardan birisini ikinci el alacağım yansa çalınsa ne gam ne keder Sürmeyi biraz öğrenince duruma bakayım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)