Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sürekli gevşeyen vida hakkında yardımınıza ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Egzostum birkaç defa motor kısmından kendini aralamıştı.Egzosttaki ilginç seslerden dolayı da garanti tarafından değiştirildi.Yine egzost kısmındaki motora bağlanan vidalarda problem oluştu.Sıksam da bir gün arayla yine gevşeyip havayı ordan veriyor.Usta o bölge ile saatlerce uğraşmıştı güya.Ne yapmam lazım, tekrardan servislik midir bu durum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Cıvata sabitleyicisi kullan.

Motosikleti
    Honda CBF 250, Yamaha MT-07
    loctite red

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Made by China mi.

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Kanuni aynen.Beyler ilk kırıldığında kaynakla saatlerce uğraşaraj çıkarttı usta.İkinci kırıldığında vida azcık baş verdiği için ben çıkarttım.Bugün yine yeni taktığım vida kırılmış.İyi ki çıkabilir gibi kırıldı.Bu civata sabitleyiciyi sürsem hepten bela olabilirmiş demekki başıma.Ne yapmak lazım nasıl kırılabiliyor o demir arkadaş? iki tane vida tutarken hemde...

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    Alıntı Janne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuni aynen.Beyler ilk kırıldığında kaynakla saatlerce uğraşaraj çıkarttı usta.İkinci kırıldığında vida azcık baş verdiği için ben çıkarttım.Bugün yine yeni taktığım vida kırılmış.İyi ki çıkabilir gibi kırıldı.Bu civata sabitleyiciyi sürsem hepten bela olabilirmiş demekki başıma.Ne yapmak lazım nasıl kırılabiliyor o demir arkadaş? iki tane vida tutarken hemde...
    Şuan vidanın ismi aklıma gelmiyorda sanayide vidacıya git aynı ebatta kaliteli vida al onlar iyi bilir (genellikle araba motorlarında kullanılan vidalar daha sağlam oluyor) Daha sonra tornacıya git aynı ebatta ağız açsın bir de böyle dene.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Norm 8.8 yada 12.8 civata bul dişleri uyarsa birdaha kırılmaz zaten
    Civata sabitleyiciler ısıya karşı mukavemetsizdirler,mesela sabitleyici sıvı sürülmüş bir civatayı ısı uygulayarak sökebilirsiniz

Eğer dişi uyarsa birkaç kat teflon bant sarıp sıkmayı dene belki gevşemesini engeller

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Kaliteli civata kullan, Fakat senin bir sorunun daha var, civatanın yeri sağlan mı?

Motosikleti
    JuliusneefsJD
    Civatanın yeri sağlam mı derken dişlerden mi bahsediyorsunuz? Daha önceden birkaç defa civata değişimi yaptığım için gayet sıkıca takılabiliyor civata.Titreşimden dolayı bu gevşeme fakat dişlerde de sorun var mı anlayamam onu şimdilik.
    O civatayı sanayide bulabilirim sanırım ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)