Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ZZR 1100 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    TR_rider_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba dostlarım,

ZZR 1100 modeli hakkında yorumlarınıza, tecrübelerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    97-98 model 70-80 bin gitmiş ZZR1100 modellerinden almayı düşünüyorum. Laf olsun diye foruma yazanlardan değilim. Ciddi alıcıyım ve düşünüyorum. Bu nedenle değerli yorumlarınıza danışmak istedim.

Bugün, yarın motoru alacağım umarım yazdığımı ciddiye alıp cevap verirsin.

Hepinize kazasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    70 binde 20 yasinda zzr bulma sansin tavlada uc el ust uste alti alti zar atma ile aynidir kanimca..

TR_rider_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 binde 20 yasinda zzr bulma sansin tavlada uc el ust uste alti alti zar atma ile aynidir kanimca..
    keşke sorduğum soruya cevap verseydiniz. motorun bulunma olasılığını değil de kullanıcı yorumlarını merak etmiştim ben.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    iste alma diye soyluyorum.. neden alma 70bin de bulma umuduyla yola ciktigin icin.. ama desenki arkadas 97 model alacagim tum masraflari goze aldim ozaman farkli olur, 20 yasinda zzr icin degismesin gereken parcalari ustan bir A4 kagidina liste halinde hazirlasin, her bir parcanin tedarik surelerinide yazsin, hangi parca gelmeden hangi ise baslayamayacaginida not etsin yanlarina en altada iscilik koysun. Sonra sen bu rakama dortte bir oraninda arttir.. Sonrasi degerlendirirsin tavsiyem.
    hakan nkd, Panashira ve OnurTr bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı TR_rider_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke sorduğum soruya cevap verseydiniz. motorun bulunma olasılığını değil de kullanıcı yorumlarını merak etmiştim ben.
    yazdığın mesajda bir soru cümlesi yok.
    yorum istemişsin yorum yapmış adam.
    Ertugyigit bunu beğendi.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Yazacak çok şey var ama özetle şunu diyebilirim sınıfına göre çok sağlam toleranslı bir motor ama biyere kadar işte temizini bulmak çok zor kimler nasıl kullanmış nasıl bakmış bilemeyiz.
    ninja h2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Zevk meselesi tabii. Sen al kullan, mevcut durumu buradan paylaş. Hayırlı olsun.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Para varsa range rover . Hayirli uğurlu olsun.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı TR_rider_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba dostlarım,

ZZR 1100 modeli hakkında yorumlarınıza, tecrübelerinize ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    97-98 model 70-80 bin gitmiş ZZR1100 modellerinden almayı düşünüyorum. Laf olsun diye foruma yazanlardan değilim. Ciddi alıcıyım ve düşünüyorum. Bu nedenle değerli yorumlarınıza danışmak istedim.

Bugün, yarın motoru alacağım umarım yazdığımı ciddiye alıp cevap verirsin.

Hepinize kazasız sürüşler
    Dostum bu forumda 20 yasında motosikletler icin "paran varsa al" "nikah kıyarsın" gibi sacmalıklardan baska gorus alamazsın.Malesef bu tur konularda cok sığ bilgiye sahibiz ve hic bir sey bilmedigimiz halde sagdan soldan duydugumuz basma kalıp lafları yeri geldiginde millete satmayı cok severiz.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    ben bunu görmemişim.geçte olsa düşünenler için yazayım.

elinizde sadece şasi olsun,siparişten sonra en geç 1 ay içerisinde herşey elinizde olacak şekilde sıfırdan motosiklet yaparsınız.sadece zzr için değil eski model kült motorlar için de böyle.aklınıza gelebilecek her parça.kimse çıkıpta ben bu motorun parçasını bulamıyorum diyemez.şasi bile bulursun hatta.tüm bunlar için paradan haber verin sadece,bir de toplayabilecek ustanız olsun.

gözükapalı alınabilecek 2 tane motor var.onlarda ilanda değil.
    telike bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    2006 model motorum 47 binde, nasıl bulcaksın çok zor Türkiyede

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsikleti:Honda CBR 600F aman aman artık cbr a toz kondurmazsın
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsikleti:Honda CBR 600F aman aman artık cbr a toz kondurmazsın
    kondurucak tarafı olursa kondururuz fanatik miyim ben

crocodil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125,yamaha virago xv 250, honda cbr 250
    ZZR 1100 90-96 arası en hızlı seri üretim motosiklet,sonrasında 1100xx ve hayabusa diye devam ediyor zaten.Kawasaki markasının bugün 25-30 yaş ve üstü insanlarda ayrı bir yeri olmasına sahip gerçek bir efsane.Hayabusa birçok açıdan çok daha iyi bir motor mesela ama insanla arasında kurduğu bağ ZZR de çok daha güçlü.Bu biraz benimde yeni şeylerden çok haz etmememden kaynaklı.

Kadranda 300lü hızları hatta üstünü görmek mümkün,20 yaşından büyük bir makinede bile.Reel hızı 285-290. Sesi markasını bilmediğim egzoslarıyla çok güzel.Üstündeki lastikler çok kaliteli ve yumuşak olmasına rağmen hala 2 kişi 2. viteste patinaj çekebiliyor.

270kg ıslak ağırlık fazla ve kısa dar sık virajlı yollarda yönlendirmesi güç istiyor ama uzun ve hızlı virajlarda çok iyi.dalgalı zeminde hızlanırken kıç baş fena karışıyor.İstemsiz tekere gelme huyu yok ama asfalt kalitesi düştükçe hızlanırken nerye gideceği konusunda çok kararsız.Bu iyi olmamasına rağmen insanı eğlendiriyo tabi

Konfor oldukça iyi,Bu yaz 2 kişi 2 sırt çantası ile 1500 km yaptık.Tek başıma 300-400 km yapınca indiğimde motora binmişim diyemiyor insan ağrıyan sızlayan yerler olmuyor.Gidon racing gibi alçak olmadığından.Ama şehir içi sıcaklık herzaman bela.Egzoslar yüzünden ayakkabının altı bacaklar hep yangın yeri.fan açıncada vücutta ısınmayan yer kalmıyor.Çok şükür hararet sıkıntım hiç olmadı istanbul trafiğinde bile.

Yakıt?valla hiç ölçmüyorum.Ayarlardan sonra bi kere ölçtüm 110-140 arası uzun yolda 5,5 yaktı.Ş.içi ve gazlamalı 7.5 falan yakar en fazla.Sürekli hızlan yavaşla hızlan yavaşla 10 litreyi geçiremezsin

http://www.motosiklet.net/forum/moto...zr-1100-a.html

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı crocodil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZZR 1100 90-96 arası en hızlı seri üretim motosiklet,sonrasında 1100xx ve hayabusa diye devam ediyor zaten.Kawasaki markasının bugün 25-30 yaş ve üstü insanlarda ayrı bir yeri olmasına sahip gerçek bir efsane.Hayabusa birçok açıdan çok daha iyi bir motor mesela ama insanla arasında kurduğu bağ ZZR de çok daha güçlü.Bu biraz benimde yeni şeylerden çok haz etmememden kaynaklı.

Kadranda 300lü hızları hatta üstünü görmek mümkün,20 yaşından büyük bir makinede bile.Reel hızı 285-290. Sesi markasını bilmediğim egzoslarıyla çok güzel.Üstündeki lastikler çok kaliteli ve yumuşak olmasına rağmen hala 2 kişi 2. viteste patinaj çekebiliyor.

270kg ıslak ağırlık fazla ve kısa dar sık virajlı yollarda yönlendirmesi güç istiyor ama uzun ve hızlı virajlarda çok iyi.dalgalı zeminde hızlanırken kıç baş fena karışıyor.İstemsiz tekere gelme huyu yok ama asfalt kalitesi düştükçe hızlanırken nerye gideceği konusunda çok kararsız.Bu iyi olmamasına rağmen insanı eğlendiriyo tabi

Konfor oldukça iyi,Bu yaz 2 kişi 2 sırt çantası ile 1500 km yaptık.Tek başıma 300-400 km yapınca indiğimde motora binmişim diyemiyor insan ağrıyan sızlayan yerler olmuyor.Gidon racing gibi alçak olmadığından.Ama şehir içi sıcaklık herzaman bela.Egzoslar yüzünden ayakkabının altı bacaklar hep yangın yeri.fan açıncada vücutta ısınmayan yer kalmıyor.Çok şükür hararet sıkıntım hiç olmadı istanbul trafiğinde bile.

Yakıt?valla hiç ölçmüyorum.Ayarlardan sonra bi kere ölçtüm 110-140 arası uzun yolda 5,5 yaktı.Ş.içi ve gazlamalı 7.5 falan yakar en fazla.Sürekli hızlan yavaşla hızlan yavaşla 10 litreyi geçiremezsin

http://www.motosiklet.net/forum/moto...zr-1100-a.html

http://i.hizliresim.com/MlqN.jpg
    bemim konu,eski motorum ve yorumlarım .binmediğim XX kalmıştı onuda aldık çok şükür

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    1999 Yılında 94 model bir zzr 1100 motorum vardı.

Gerçekten efsane bir motordu o yıllarda.Hala piyasada kullanılan çok temizlerini görüp iç geçirdiğim zamanlar oluyor.

Not: ben son hız 305 km. görmüştüm kadranda.
    telike bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşim,

Benim gençlik yıllarımın ikonik motorudur. Gerçekten efsanedir ve çok iyi bir motordur.

Ancak,

O yıllar motosiklet için yokluk yıllarıydı sizlerin şu günlerde internetten sipariş edip ulaşabildiğiniz parçalar bizler için tanıdı birilerini bulup yurt dışından getirmesi için yalvardığımız dönemlerdi.

Hiçbirimiz o yıllarda motorlarımıza hakkıyla bakamadık , kaliteli motor yağı bile bulmanın problem olduğu bir dönemdi . Ustalarımız Japonlar ile yeni tanışıyor eski ingiliz , alman , italyan ,rus motorları geleneğinden gelen bilgileri ile uzay mekiği teknolojisine sahip bu japonları çözmeye çalışıyorlardı.

Sırf bu nedenlerden dolayı o dönemlere ait motorlardan uzak durmanı öneririm . Temiz gibi görünse de altında ciddi sorunlar bulunan bir motor sahibi olabilir ve canından bezebilirsin. Garajında yürütemediğin bir motor olması kadar bir motorcunun ömrünü çürütebilecek başka bir şey olduğunu sanmıyorum.

Sevgilerimle
    telike, fazil ve scorpions_59 bunu beğendiler.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    93 Model Katana 35bin orjinal km'de aldık gecen hafta
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    ZZR 1100 deyince aklıma gelen tek şey 40 yaş civarındaki herkesin ZZR si varmış zamanında (gençliğinde ), ne çok satılmış bu motor yoksa millet mobileti ZZR mi sanıyor
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZZR 1100 deyince aklıma gelen tek şey 40 yaş civarındaki herkesin ZZR si varmış zamanında (gençliğinde ), ne çok satılmış bu motor yoksa millet mobileti ZZR mi sanıyor
    ben satarken beni bir tane genç aradı o da 2 ay kullanıcam babama bırakıp yurtdışına çalışmaya gidicem dedi.

kalan herkes eskiden zzr 1100 sahibi.20 kişiyle falan konuştum her arayan aynısını dedi."bende de vardı eskiden...."

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler