Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arka lastiğe giren girene( bakarmısınız bi :)=

Motovento
    REKLAM ALANI
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Selamın aleykum öncelikle hayırlı ve iyi gazlamalı hafta sonu diliyorum abilerim kardeşlerim :D ama yarın pazartesi onuda söylim

Motorumun lastikleri irc denilen fabrika lastiği geçen gün tekirdağ tarafına gidicektim atladım sabah hazılandım ehliyetimide cuma günü almıştım cumartesi sabah yola koyuldum hop hendek merkez den tam e-5 e cıkıcam cevirme cevırmeye tam gircektim bi araba vardı onun arkasına gırdım hemen plakadakı ağ ı çıkardım yana attım atladım polis bana hönk hönk bakıyo kaçıcam edasıyla kaçarmıyım herşeyim tam :D gittim durdum ehliyet ruhsat verdım baktı filan tamam sen git dedi sonra motor kaçlık dedi 125 dedim güzel motormuş filan tam motora bıncem kaskı taktım dedi lastikte çivi var hadi canım dedım kafayı cevirdim bi baktım çivi aman tanrim dedim :'( ulan dedim yola cıkıcam varya dıye sınırlenırken dedı yanda motorcu var ona gır motoru calıstırdım gittim abi dedim lastiğe çivi girmiş bi baksana yola cıkıyordum tam dedim

baktı çıkardı allah razı olsun fitil filan lazım mı dedim yok dişe girmiş dedi yanak lar varya hanı oraya doğru girmiş tükürdü filan hafa kaçırmadı

1 hafta öncede motoru yıkadım lastıkleride yıkım dedı elıme ot geldi bu ne lan dedım bı tırnak attım ot kırıldı :D baktım oraya ot girmiş 1 mm lik bişey ellemedım o duruyor çiviyi cıkardım motorda hava kaçırma yok ama daha demin araştırdım fitil zararlıymış 100 km filan götürürmüş

mantar yama denilen bişey okudum çözemedim birde normal yama varmış en sağlıklısı oymuş yama yapıldıktan sonra balans gerekiyormuş :D

kaç ps olması gerekiyor cbr 125 irc arka lastiğin söylerseniz bakım eger ınmemısse lastik alabilirim elim rahata kavusunca bir çift ozamandamı balans gerekicek ?

yardımlarınızı bekliyorum :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    kitapçıkta ve lastik yanağında yazar yük durumuna göre ayarla
    iyi sürüşler

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Umut bu kadar heyecanlı girme foruma yazdıkların anlaşılmıyor Allahtan konuyu bana daha önce anlatmıştında az bişey anladım O fitille 100 km götürür diyen adamı bana getir sen bakayım neye göre 100km götürür diyor benim fitili attıralı 4000 km civarı oldu üç kere uzun yola çıktım, bu yollarda üç kere top speed denedim (181-182 ve 185 gördüm) fitili şu an lastiğin üstünde bulmak bile çok zor. Tabii ki içten yama daha iyi ama çivi ve vida tarzı ufak delinmelerde aynı arabalarda olduğu gibi fitil ömürlük gider. Zaten o lastiğin içinde yama gibi genişliyor ve bölgeye içten yapışıyor.

Bizim halk çok hevesli ota *oka mal değiştirmeye, 5 yıl olduysa kaskı çöpe at, çivi girdiyse lastiği çöpe at, kask yere düşerse çöpe at. Tamam bunların elbet ağır hasar gördüğü zamanlar vardır o zaman tamiri yoksa çöpe atılır ama her çivi girmeye her kask düşürmeye yenilerini alacaksak biz bitmişiz demektir.

At fitili hiç bişey olmaz velev ki diyelim oldu 130 ile viraja girdin ve fitil attı ne olur sana söyleyeyim mi? Hiç bir şey olmaz o lastiğe çivi sok sonra o çiviyi çıkar tubeless lastik olduğu için havası 1 saatte ancak iner, inse bile yanaklı lastik olduğu için çok ağır değilsen o vaziyette dahi seni bi kaç km içindeki tamirciye götürecektir.

Şambrelli lastik olsaydı yamadan yana kork derdim ama bunlar tubless lastik 2-3 cm boyunca yarılmadığı sürece tahat ol geniş takıl.
    hsk, ferhatkars, eroceto ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Fitilin uzun vadede sıkıntı cıkarmadıgını bana da 20000 kmdir pcx kullanan bir abim söyledi. Bu kadar heyecanlanma umut😃 yalnız belki de lastikleri rosso 2 yapman için bir işaret bu😃

umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Evet heycanliyim abilerim heralde erzincanli olmamdan kaynaklaniyor gidim bugun yarin fitili attirim ot un girdigi yere ozaman :- birde benim bildigiim rosso nun 130 lugu yoktu 140 vardi buda motorun oejinal olcusu degil sikinri veriyor diye biliyorum bir gun zenginlersem rosso takarim zaten buralar hep cakilli asfalt yok :"( otobana cikmam lazim az gezebilmek icin meydana gidiyorum 1- den iki ye atiyorum motorun arka teker yanima geliyoe asfalt olsa nolur jilet gibi

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bende fitil varken 200 km hız yaptım.

Ve 2 bin km fitille sürdüm.

Sonra ustam fitille sürme diyince yama yaptırdım.

Kısacası fitillede uzun süre sürersin fakat yama daha garanti.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    okumayı yarıda kestim çünkü anlayamadım :(

kız dedi ne kadar çivi batmış lastik bir çocuk
    beko12345 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)