Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 bin lira bütçe ile cross tavsiyeleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Zn125(2007)- Ktm Duke 250 (2017)
    Merhabalar,

Şu an pulsar 200 ns sahibiyim ancak içimde bir cross merakıda var başlangıç için beni çok üzmeyecek cross dşünüyorum.daha sonra işi kavradıkça daha iyisini alabilirim ama düşüp kalkma çok olacağından şimdilik ucuz bir cross düşünüyorum.Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler,tekeriniz düz bassın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O fiyata alabileceğin en iyi seçenek 2.el mondial x treme 150.
    muhammetcon bunu beğendi.

december boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Lifan pony videolarını incelemeni tavsiye ederim. değişik bir alternatif. sıfırı 3200 lira.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    3000 e cross ,düşünsene 3000 lik crossla o dağ benim bu bayır senin çıkıyorsun.Sonra bi gülme alıyor beni

Sende ne motosiklet var ,cross var hacı crosscuyum ben , vay ehe
    TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha wr 250 r
    birincisi o fiyat aralığındaki krosların ikinci eli seni üzer çin olsun vesayre sıfır alıp max 1 sene kullanıp sat! eyerki bütçeyi yükseltirsen. ktm kavasaki yamaha şaşma. bu işin liderleri.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Şu an pulsar 200 ns sahibiyim ancak içimde bir cross merakıda var başlangıç için beni çok üzmeyecek cross dşünüyorum.daha sonra işi kavradıkça daha iyisini alabilirim ama düşüp kalkma çok olacağından şimdilik ucuz bir cross düşünüyorum.Bu konuda fikirlerinizi alabilir miyim?
    Şimdiden teşekkürler,tekeriniz düz bassın
    İmkansız gibi.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    X treme max'ımı pulsar ile takas edbilirim

Motosikleti
    benim amacım bununla düşe kalka öğrenmek yoksa crf 250 de alırım,yamahada.ktm de ama öğrenme esnasında düşüp kalkmalar çok olucak bu nedenle çinliyi kırıp döksem içim acımaz ama japonların parçaları pahalı acıtır

Sanırım Birol Abiden geçti bu merak
    Umarım bulursun kafana göre bir şey. Bencede Lifan'ı bir incele.

araziye girecek en ucuz makinalar yz125 kx125 . 7-8 civarıdız. wr125r da olabilir. 3lük çinlilerle araziye bulaşma.her seferinde masraf çıkarır

Motosikleti
    Fazer
    Yuki'yi incelemeni tavsiye ederim,kullandım çok yüksek süratlere çıkmak istemediğin sürece vibrasyonu da ideal seviye de kolay kolay arıza da vermiyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Kuba STR 250 korkmadan dal araziye...

Motosikleti
    Alıntı CompanERROR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X treme max'ımı pulsar ile takas edbilirim
    pulsarı vermeyi düşünmüyorum şu an ,daha yeni lastik öncam taktım ömürlük kalıcak bende
    CompanERROR bunu beğendi.

atreyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 Ktm EXC 250
    kısaca bir iki kelime ekleyemek istiyorum; çinli olsun, düşünce canımı yakmasın diyerek yola çıkmış olman anlaşılır bir durum fakat çinli makineler le her düşüşünde bir kısmı yerde kalacaktır. Üst düzey aletler düşme ve darbeye karşı daha dayanıklı. Hani bütçem var istesem crf'de alırım demişsin ya, bu sebepten yazma gereksinimi duydum.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Valla kardeş bu cross enduro olayında düşüş ve masraf profesyonel olsanda sürekli olacak bişey. Yani şimdi acemiyim düşüp kalkıcam diye ucuz motor alayım parçalarını ucuza getirip değiştiririm diye bişey pekde akrlı bir durum deği. Ama ben bi bakayım cross nedir arazide motor kullanmak nedişr yapabilirmiyim çamuruna batağına ıslanmasına yorgunluktan gebermesine rağmen zevk alabiliyormuyum göreyim dersen kesinlikle git ucuz bir çinli al ufak ufak her hava şartında her arazi şartında kullanmaya çalış baktın sen bu işten herşeye rağmen zevk alıyorsın sonra git bi 2 zamanlı al zaten bir daha hayatın değişir

Benim tavsiyem 2 el temiz bir ramzey , xt 125, mondial 150 ile gönül rahatlığıyla başlayabilirsin. Ramzey ve mondial parçada ucuz makinalarda sağlam . Yamaha xt 125 r ise bunlara göre çok daha sağlam parça fiyatlarıda ybr 125 motoru kullanıldığından ötürüde ucuz. Ve bu motorlar arasında en hafif olanı.Yalnız ne alırsan al elin hep üstünd eolacak oda ayrı bir gerçek. Çünkü arazide tecr,be kazandıkça seni daha çok zorlayacak yerlere gireceğin için bu paraya alınan crosslar her daim bakım onarım isteyecek senden.

Velhasıl arazi işi masraflı ucuz motorla girersen daha masraflı. Umarım hakkınd ahayırlı seçimi yaparda daha başlamadan arazi zevkinden soğumazsın.
    Selçuk Keleş bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı Brock07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsarı vermeyi düşünmüyorum şu an ,daha yeni lastik öncam taktım ömürlük kalıcak bende
    Ohoho daha iyi işte çok güzel olmuş ver bana ver :D Özele gel sen

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Alıntı atreyu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kısaca bir iki kelime ekleyemek istiyorum; çinli olsun, düşünce canımı yakmasın diyerek yola çıkmış olman anlaşılır bir durum fakat çinli makineler le her düşüşünde bir kısmı yerde kalacaktır. Üst düzey aletler düşme ve darbeye karşı daha dayanıklı. Hani bütçem var istesem crf'de alırım demişsin ya, bu sebepten yazma gereksinimi duydum.
    yaw heeee he

Motosikleti
    [QUOTE=CompanERROR;3575414]Ohoho daha iyi işte çok güzel olmuş ver bana ver :D Özele gel sen[COLOR="Silver"]

companerror satmayı yada takas etmeyi düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Alıntı Ahmanamra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kardeş bu cross enduro olayında düşüş ve masraf profesyonel olsanda sürekli olacak bişey. Yani şimdi acemiyim düşüp kalkıcam diye ucuz motor alayım parçalarını ucuza getirip değiştiririm diye bişey pekde akrlı bir durum deği. Ama ben bi bakayım cross nedir arazide motor kullanmak nedişr yapabilirmiyim çamuruna batağına ıslanmasına yorgunluktan gebermesine rağmen zevk alabiliyormuyum göreyim dersen kesinlikle git ucuz bir çinli al ufak ufak her hava şartında her arazi şartında kullanmaya çalış baktın sen bu işten herşeye rağmen zevk alıyorsın sonra git bi 2 zamanlı al zaten bir daha hayatın değişir

Benim tavsiyem 2 el temiz bir ramzey , xt 125, mondial 150 ile gönül rahatlığıyla başlayabilirsin. Ramzey ve mondial parçada ucuz makinalarda sağlam . Yamaha xt 125 r ise bunlara göre çok daha sağlam parça fiyatlarıda ybr 125 motoru kullanıldığından ötürüde ucuz. Ve bu motorlar arasında en hafif olanı.Yalnız ne alırsan al elin hep üstünd eolacak oda ayrı bir gerçek. Çünkü arazide tecr,be kazandıkça seni daha çok zorlayacak yerlere gireceğin için bu paraya alınan crosslar her daim bakım onarım isteyecek senden.

Velhasıl arazi işi masraflı ucuz motorla girersen daha masraflı. Umarım hakkınd ahayırlı seçimi yaparda daha başlamadan arazi zevkinden soğumazsın.
    ben bu işi biraz daha şehiriçi trafikte motora hakim olmak reflekslerimi güçlendirmek için istiyorum.Arazide gezmekte çok zevkli sürekli videolar izleyip duruyorum zaten,eğer dediğin gibi cross işini seversem ilerde daha yüksek bir makina illaki alırım,çünkü şehiriçinde insan gerçekten bunalıyor farklı şeyler yapmak istiyor.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha r25
    bütçeyi biraz daha arttırıp honda 200 xl bak derim.çine 3000 verene kadar o alet 4000 i hakeder.
    Ahmanamra bunu beğendi.

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Ozaman xl 200 de dahil olmak üzere o bütçelere saydığım motorlardan bakmaya başla derim. xl 200 ün en büyük avantajlarından biri alçak sele boyu ve tank gibi sağlam olması lakin parçaları kol gibi :D rx 125 de bakabilirsin hyosung . sırf bu amaçla alacaksanda kesinlikle 2 . el temiz bir motor al fazlasına gerek yok .

Motosikleti
    kanuni 150 cross
    ben 4 ay ramzey 150 lık cross kullandım cok da zevk aldım ve hiç masraf da yapmadım ve üstüne tam 950 tl kar ederek sattım suan daha yeni kanunı 150 cross moto aldım buda cross dısında şehir içide cok zevkli ön arka disk fren cin olmasına rağmen bence süper ve balansörlü olması da titreşimi neredeyse 0 a indirmiş bence cok zevklı ve rahat eksikleri bence 130 kg oluşu nedeni ile motor agır ve direksiyon turu kısa sokak içinde U dönüşü tek seferde olmuyor ama yinede cok memnun um 6-7 ay da buna binip öyle japona geçmek istiyorum bence sende en mantıklısını yaparsın önce çin sonra cöpe at ki bakımını güzel yaparsan sorun olmaz bence sonra japon

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)