Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Motorum ve Masrafları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bartez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250
    Abilerim, ablalarım, kardeşlerim herkese merhaba.

Sonunda ilk motorumu almaya çok yaklaştım ancak işin motoru almakla bitmediğini biliyorum bu yüzden masraflar hakkında birkaç sorum olacak.17 yaşında olduğum için ruhsatı babamın üstüne alacağız motoru 1900tl ye alıyorum.2005 bi motor bu motorun tüm alınma işlemleri bu 1900tl ye ek ne kadar tutar.Motoru satın alacağım kişi motorun trafik sigortasını yaptırmış ise ve daha 1 yıl dolmamış ise o sigorta ben aldıktan sonrada devam edermi yoksa sigorta 1 haftalık bile olsa yeni alıcı yenisini mi yaptırır öyleyse ne kadar tutar tahminen? Son olarakta a2 ehliyet fiyatı her yerde b ehliyete ilave fiyat olarak bahsedilmiş.Benim ilk ehliyetim sadece a2 alıyorum sadece bunun kurs harici toplam elime geliş fiyatı ne olur.Kurs tanıdık 300lira peşin verdim geriye ne kaldı ? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı Bartez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim, ablalarım, kardeşlerim herkese merhaba.

Sonunda ilk motorumu almaya çok yaklaştım ancak işin motoru almakla bitmediğini biliyorum bu yüzden masraflar hakkında birkaç sorum olacak.17 yaşında olduğum için ruhsatı babamın üstüne alacağız motoru 1900tl ye alıyorum.2005 bi motor bu motorun tüm alınma işlemleri bu 1900tl ye ek ne kadar tutar.Motoru satın alacağım kişi motorun trafik sigortasını yaptırmış ise ve daha 1 yıl dolmamış ise o sigorta ben aldıktan sonrada devam edermi yoksa sigorta 1 haftalık bile olsa yeni alıcı yenisini mi yaptırır öyleyse ne kadar tutar tahminen? Son olarakta a2 ehliyet fiyatı her yerde b ehliyete ilave fiyat olarak bahsedilmiş.Benim ilk ehliyetim sadece a2 alıyorum sadece bunun kurs harici toplam elime geliş fiyatı ne olur.Kurs tanıdık 300lira peşin verdim geriye ne kaldı ? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler ..
    Ehliyetiniz yoksa motoru şimdiden alıp yatırmanın bir anlamı yok. Kursa yazıldıktan sonra 3-4 ay sürüyor ehliyeti eline almak. Motoru üzerine alan kişi tekrar sigorta yaptırır. Kesin bişey söylemek zor ama 400tl den fazla tutar yaş 17 olduğu için. Bunun yanında birçok masraf çıkarabilir.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Ehliyet için toplamda 800tl civarı tutacaktır.

Noter satış 111 tl
    Trafik sigortasını sen yaptıracaksın, noter işlemlerinden sonra 7 günün var diye biliyorum.
    Sigortada motorun marka model cc ve motor kimin üzerineyse onun trafik sicili, kaç yıldır üzerinde araç olduğu trafik cezaları, motorun plakası (istanbulsa pahalı). Ben cb125e için 1800 - 389tl arası fiyatlar buldum (yaş 30).

Bartez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250
    800lira kurs ucretiyle beraber mi yoksa o 300tl kurs ucretinin disindami

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler