Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosikletimi satıyorum, ne yapsam bilemedim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Bir gazla aldığım motosikletimi hem maddi sebeplerden hem de benim tecrübemi aştığından satıyorum ancak daha sonra ne yapacağım konusunda kararsız kaldım. Araba alsam, eski ve uyduruk arabalara bir sürü para vermek istemiyorum. Motosiklet alsam, xmax 250 abs istiyorum ama onların da fiyatı az değil 13500-14000 lira. Diğer yandan mt 07'den sonra tatminsizlik olur mu ? Motosikleti daha çok işe gidip gelmek için (evden 1,5-2 km) ve şehir içinde kullanıyorum. Siz yerimde olsanız ne yapardınız ? Ailemin arabası var yani araba da acil ihtiyaç değil benim için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende Motosikletimi Gün İtibari İle Satmış Bulunmaktayım.
    Aklımda Şu Tip Arazi Aracı Var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-mostar%2Cdan-grand-cherokee-3.1td-limited-otomatik-vites-sanruf%2Clu-208567429/detay
    Not:Araçla İlgim Yoktur.

Alıntı MetinK. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Motosikletimi Gün İtibari İle Satmış Bulunmaktayım.
    Aklımda Şu Tip Arazi Aracı Var.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-mostar%2Cdan-grand-cherokee-3.1td-limited-otomatik-vites-sanruf%2Clu-208567429/detay
    Not:Araçla İlgim Yoktur.
    Siz de aynı kararsızlığı yaşıyor musunuz ?

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz de aynı kararsızlığı yaşıyor musunuz ?
    Fazlası İle Gittim Geldim,Ya Büyük Cc Motosiklet Alıcam.Yada İlandaki Gibi Arazi Aracı.Ama Araca Geceyim Diyorum.İstanbulda Motor Mevsimi Benim Gözümde 3 AylıK Yaz Mevsimi.Ha Kullanılmazmı Kullanılır.Kendim İşim Gereği Motosiklet Üzerindeydimn,Kar Kış Kullandım.Ama Yazın Verdiği Keyfi Kışın Vermiyor.Arazi Aracı Alım Diyorum.Bünye İsterse Bi Tanede Motor Alırım.

En mantıklısı eğer araç yok ise bir an önce araba almak daha sonra imkana göre arabanın yanında bir motosiklet almak.

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Az daha bekleyin pulsar la takas edelim. Yabancılık çekmezsin.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    İstersen arabamla takas ederiz,motosiklet bende aliskanlik... :-)

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    eğer araba ciddi ihtiyaç değilse hiç alma bence. mtv, bakım, benzin, yıllık değer kaybı derken gerçekten yoruyor. aracı satıp paranı doğru bir şekilde değerlendirirsen (dolar almak için hala çok geç değil gibi) gerçekten kesin olarak bir araç istediğinde direkt tetiği çekebilirsin.

Arabaya acil ihtiyacım yok. Kafamda xmax 250 var ama acaba aradığım gerçekten o mu diye şüpheye düşüyorum.

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    şehir içinde kısa mesafe yapacakmış sın. 13 bin tl verme daha ufak yollu bir sukuter işini görür.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    hayırlısı olsun. 2 km içinde araba alma bisiklet kullan derim
    oenaj bunu beğendi.

13-14 bin TL sadece şehir içi kullanım için vermek mantıklı değil ama başka bir şey alsam da xmax 250 hep içimde kalacak. Bisiklet veya d'elight tarzı küçük bir skuter fikri de kafamda dolanıyor.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    dostum heves edip almışsın. mt07 çok güzel nir model. bence satma.

önce yamaha servisinden mt 07'ye güç sınırlaması yapılıyor mu, öğren. güç sınırlaması motor yazılımı ile yapılıyor, kesinlikle zararı olmayan ve geri döndürülebilen bir işlem. yabancı sitelerde gördüm gibi hatırlıyorum. acemiliğini gücü düşürülmüş halde çıkarır, sonra mis gibi motoruna binersin.

daha sonra honda'nın güvenli sürüş eğitimlerine katıl. ikinci kur 150 cc, üçüncü kuru 1000 cc motorla veriyorlar.

alım-satımdan zarar edeceğin paranın yarısı bile tutmaz bu eğitimler.

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum heves edip almışsın. mt07 çok güzel nir model. bence satma.

önce yamaha servisinden mt 07'ye güç sınırlaması yapılıyor mu, öğren. güç sınırlaması motor yazılımı ile yapılıyor, kesinlikle zararı olmayan ve geri döndürülebilen bir işlem. yabancı sitelerde gördüm gibi hatırlıyorum. acemiliğini gücü düşürülmüş halde çıkarır, sonra mis gibi motoruna binersin.

daha sonra honda'nın güvenli sürüş eğitimlerine katıl. ikinci kur 150 cc, üçüncü kuru 1000 cc motorla veriyorlar.

alım-satımdan zarar edeceğin paranın yarısı bile tutmaz bu eğitimler.
    Motosikletimi sattım. Bundan sonra ne yapacağım onu düşünüyorum. Çok güzel bir motosiklet belki ileride yine alırım ama şimdilik daha ufak bir şeyler ile idare etsem daha iyi.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Senin istediğin motor bence hondanın nc serisine bakabilirsiniz. Bu nc750x dtc ye bir bakın. Bu model hem aşırı güçlü değil hem de otomatik vites kullanım tipide var. Scooter kadar da rahat olduğunu söylûyor kullanıcıları.

Mt 07'de çok rahattı ancak satma sebebim biraz da maddiydi yani nc beni şimdilik aşar.

AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Mesajı şimdi gördüm pardon. O zaman sizin alacağınız motor tipi bence nakeddır. Siz şehir içi kullanacağım diyorsunuz şehir içi kullanılacak motor atik olmalıdır. Bence bajaj pulasar 200ns, hyosung gd250n, kawasaki z250 ye bir bakın. Bu motorlar hem sizi mt07 den sonra çok fazla güçsüz hissettirmez ve naked olmasından dolayı yabancılıkta hissetmezsiniz. İyi günler.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kaça sattın dostum ?

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Birbuçuk kilometre için mt07 azcık fazla olmuş sanki.. Bisiklet yeterdi... Para sizin keyif sizin ama 4. vitesten 5.ye atana kadar varırsınız..

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaça sattın dostum ?
    Çok uygun fiyata gitti. 19000'e bıraktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Şehir içinde zaten 5. vitesi pek göremedim Şaka bir yana mt 07'yi işe gidip gelmek için almadım. Açıkçası mt 07'yi almamın en büyük sebebi fiyatıydı. 250'likler 14-15 olmuşken madem alıyorum 20 bini vereyim mt 07 alayım dedim. Sonra hem tecrübesizim almışken ABS olsun dedim. Derken astarı yüzünden pahalıya geldi.
    ilkerabi ve yasdal bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)