Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor malzemelerimi aldım sizce uygun fiyata aldım mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Bu tartışma gerçekten anlamsız. Saatte 80km ile giderken alacağınız direkt darbeden sizi koruyacak hiçbir şey yok. Bu durumda, tam kapalı, çene açılır, yarım, nazi hiç fark etmiyor yani hepsinde bir risk var. Tam kapalı kask takıldığında hiçbir şey olmayacak ama yarım kask taktığınızda risk altındasınız tarzında konuşmak yanlış. Belki adam tam kapalı kask ile sıkıntı basıyor ve konsantresi bozuluyor, ama çene açılır taktığı zaman daha güvenli gidiyor, bunu nereden bileceğiz? Motosikleti tercih ederken bu riskleri bilerek tercih ettik, bu aynen "neden araba almıyorsun daha güvenli" muhabbetine benziyor.

Kappa kask güvenli mi değil mi olayına gelince, kaskın arkasına bak kardeşim, orada küçük bir alanda "ECE 22-05" ya da "DOT" yazıyorsa gereken ölçüleri sağlıyordur.
    oyunageldim ve imtarky bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı zulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Altın elbiseli adamı az çok takip eden , şu videodaki vücut diline bakarsa bu kaskı mecburiyetten tanıttığını anlar.

AEA ya o kaskı sorduğunuzda önermeyeceğine kesinlikle eminim.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    aynı eldiveni aliexpress'ten 7 dolara aldım kargo dahil. dolar o zamanlar 2 lira dolaylarındaydı. yahu bu adamların hiç insafı yok. 50 lira istenir mi o eldivene? 3 dolara aldığım disk kilitleri de 20 liraya satılıyor.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Dirsek koruyucu dıye bırsey yok varda yok.. mont alman gerekıyor ayrıca sırtlık uzun yada kısa sırtlık ıle bobreklık.. bunlar olmadan motorun ustune oturma..

Arkadasta 7 dolarlık eldıvenden bahsetmis .. ben olsam o eldıvene guvenmem 20 tl ye kıslık eldıven vermezler kartopu oynamak ıcın

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Ala ala gidip en dandik eldiveni almışsın tebrikler yani.Foruma üye olacak kadar bilgin var neden araştırmadan alıyorsun ki yaw.80 90 bandında deri venom eldivenler var bu bildiğin bez parçası aynısın siyahı var bende.Mangal yakarken felan giyiyorum elim yanmasın diye iyi oluyor sdfd

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çiftini 70-80 liraya sattıkları deri eldivenlerin çinden gelişi 1-2 dolar bişey. Üzerine yüksek fiyat koyunca güvenli mi oluyor ?
    kordinaryus bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Deri eldiven çindede 1 2 dolar olmaz.Deri deridir.Bez bez dir.Düşersin bir gün kıymetini anlarsın derinin.Her çinden gelen de kalitesiz olacak diye bir kaide yok tabiki.Soınuçda herşey çinde üretiliyor.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aldıktan sonra araştırmanın hiç bir önemi yok.O işi almadan önce yapacaktın.O eldiveni 30 Tl ye sahibinden de görmüştüm.Ayrıca 450 den 300 e inmişse o kask 100 150 tl'dir.Kask alıyosun sonuçta kafana şapka almıyosun.300 Tl ye Mt revenge sharp 5 yıldızlı,ece,reg,22.05 güvenlik sertifikalı kask alırdın.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye çene açılır kask alıyorsunuz anlamıyorum. En kalitelisi bile güvenli değil, kask yere vurunca açılıyor çene kilidi.
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Talebe karşılık ticari bir ürünü üretiyorlar, parasını alıp kenara çekiliyorlar. Herkes biliyor çene açılır kaskların güvensiz olduğunu.
    Dostum bu is tercihtir defalarca yazıldı cizildi. Kimse yarım kaskla yadaceneden acilir kaskla SS'e binip gazlamıyor zaten. Rahat adam isidir yarım-ceneden acilir kask. Bi kaza anında yuz ve cenene darbe alma olasılıgın boynunu kırma olasılıgınla aynı bence.Dusuk yani
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Alıntı capozzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tartışma gerçekten anlamsız. Saatte 80km ile giderken alacağınız direkt darbeden sizi koruyacak hiçbir şey yok. Bu durumda, tam kapalı, çene açılır, yarım, nazi hiç fark etmiyor yani hepsinde bir risk var. Tam kapalı kask takıldığında hiçbir şey olmayacak ama yarım kask taktığınızda risk altındasınız tarzında konuşmak yanlış. Belki adam tam kapalı kask ile sıkıntı basıyor ve konsantresi bozuluyor, ama çene açılır taktığı zaman daha güvenli gidiyor, bunu nereden bileceğiz? Motosikleti tercih ederken bu riskleri bilerek tercih ettik, bu aynen "neden araba almıyorsun daha güvenli" muhabbetine benziyor.

Kappa kask güvenli mi değil mi olayına gelince, kaskın arkasına bak kardeşim, orada küçük bir alanda "ECE 22-05" ya da "DOT" yazıyorsa gereken ölçüleri sağlıyordur.
    Kask şuan Yanımda degil bakamıyorum ama şu sitede
    http://m.n11.com/kappa-kv-1-mat-siya...t/descriptions

Ece belgeli oldugunu söylüyor sence bu kask beni korur mu yani

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask ece belgeli ayrıca sharp 4 yıldız dandikte değilmiş öyle.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bu probiker ler aliexpresste 10 dolara satılan eldivenler değil mi?

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask ece belgeli ayrıca sharp 4 yıldız dandikte değilmiş öyle.
    Hocam sharp testi yok diyorlar nerden baktın 4 Yıldız olduğuna

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)